dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    @ tomasziolkowski

    Nie widzę problemu z otwieraniem/rozszczelnianiem okien (sypialnia/salon) przy WM. Wystarczy w centrali wyłączyć wentylator czerpni i masz jak po staremu.
    U mnie jak centrala pracuje na 1 i 2 biegu w sypialni nie słyszę nic. Otwarte okna wpuszczają więcej hałasu, szczekające psy i ryczące krowy, a też mieszkam na odludziu.
    Dziękuję Ci bardzo

  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #143

    Domyślnie

    Cześć. Może miał ktoś taką sytuację: w projekcie mamy uzwględnione ogrzewanie na pellet plus grzejniki i wentylacje grawitacyjną (na to dostaliśmy pozwolenie na budowę), ale chcemy zamienić to ogrzewanie na pompe ciepła (P+W), ogrzewanie w 100% podłogowe i wentylacje mechaniczną plus rekuperacja. Jakie kroki należy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Będę wdzięczny za pomoc

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawor179 Zobacz post
    Cześć. Może miał ktoś taką sytuację: w projekcie mamy uzwględnione ogrzewanie na pellet plus grzejniki i wentylacje grawitacyjną (na to dostaliśmy pozwolenie na budowę), ale chcemy zamienić to ogrzewanie na pompe ciepła (P+W), ogrzewanie w 100% podłogowe i wentylacje mechaniczną plus rekuperacja. Jakie kroki należy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Będę wdzięczny za pomoc
    Niezależnie od etapu przygotowań to projektant ma to uwzględnić w projekcie.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawor179 Zobacz post
    Cześć. Może miał ktoś taką sytuację: w projekcie mamy uzwględnione ogrzewanie na pellet plus grzejniki i wentylacje grawitacyjną (na to dostaliśmy pozwolenie na budowę), ale chcemy zamienić to ogrzewanie na pompe ciepła (P+W), ogrzewanie w 100% podłogowe i wentylacje mechaniczną plus rekuperacja. Jakie kroki należy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Będę wdzięczny za pomoc
    Konieczna nowa charakterystyka energetyczna budynku.

  6. #146

    Domyślnie

    mieszkam 6 lat w domu z reku. w zyciu nie zamieniłbym na grawitacyjna. Jakośc powietrza która masz w domu jest warta dużo wiecej niż cena tego systemu.

  7. #147

    Domyślnie

    Chodzi za mną ta WM juz chyba od roku tylko jak te cholere zainstalować w domu podpiwniczonym z poddaszem uzytkowym i strychem też uzytkowym żeby saperów do tej roboty nie angażować bo stropy żelbet ( dom prawie 30 lat). Anemostaty tylko sufit czy mozna niżej w ścianie? A jeśli mozna to gdzie jest granica tego "niżej" ? U mnie chyba łatwiej by było jeden reku w piwnicy zainstalowac i robił by on parter, a drugi na strychu obskakiwał by pietro. Ale i tak na parterze grube kucie. Uzytkowe 180 m2 ale tylko dwie istoty zywe sie zostały na posesji wiec dwa najmniejsze rekuperatory chyba to z zapasem. Chyba że bez rekuperatorów bo dom ciepły w miarę ale jednak to inna epoka, piec co ekogroszek. Żeby rekuperacja sie jakoś w miarę opłacała to chyba bym musiał jakieś petle z kabli dołozyc żeby grzanie drożej wychodziło to by było z czego oszczędac Dokładał może ktoś WM do starego domu?

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomatom Zobacz post
    Chodzi za mną ta WM juz chyba od roku tylko jak te cholere zainstalować w domu podpiwniczonym z poddaszem uzytkowym i strychem też uzytkowym żeby saperów do tej roboty nie angażować bo stropy żelbet ( dom prawie 30 lat). Anemostaty tylko sufit czy mozna niżej w ścianie? A jeśli mozna to gdzie jest granica tego "niżej" ? U mnie chyba łatwiej by było jeden reku w piwnicy zainstalowac i robił by on parter, a drugi na strychu obskakiwał by pietro. Ale i tak na parterze grube kucie. Uzytkowe 180 m2 ale tylko dwie istoty zywe sie zostały na posesji wiec dwa najmniejsze rekuperatory chyba to z zapasem. Chyba że bez rekuperatorów bo dom ciepły w miarę ale jednak to inna epoka, piec co ekogroszek. Żeby rekuperacja sie jakoś w miarę opłacała to chyba bym musiał jakieś petle z kabli dołozyc żeby grzanie drożej wychodziło to by było z czego oszczędac Dokładał może ktoś WM do starego domu?
    Ja dokładałem do starego mieszkania w bloku. Robiłem remont zaraz po kupnie mieszkania. Wiertnica do betonu spokojnie przebije każdy beton. Jak trafisz na zbrojenie, to najlepiej je zabezpieczyć antykorozyjnie i odgiąć, aby przeszedł kanał wentylacji. Albo spłaszczyć kanał. Ale jak utniesz 1-2 druty zbrojeniowe w starym domu, to strop też się nie zawali. Oczywiście na czas remontu trzeba pomieszczenia opróżnić, bo wiertnica leje strumieniami wodę po murze. Jeśli nie chcesz to niestety pracochłonne kucie młotem, a kurzu i brudu i tak nie unikniesz, chociaż nie będzie tego błota jakie powstaje przy wiertnicy.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Oczywiście na czas remontu trzeba pomieszczenia opróżnić, bo wiertnica leje strumieniami wodę po murze. Jeśli nie chcesz to niestety pracochłonne kucie młotem, a kurzu i brudu i tak nie unikniesz, chociaż nie będzie tego błota jakie powstaje przy wiertnicy.
    O Jezu... Wtedy już wentylacja mi sie nie przyda bo mnie żona na bank wczesniej zabije.
    A tak na poważnie to myślałem czy kanałów po zewnątrz nie poprowadzić, wykuć zewnetrznego maxa i zakryć to xpeesem, i tak wyjdzie jakiś słupek na ścianie ale mam w planie remont elewacji wiec jakos by sie to obrobiło. Nie załatwi to sprawy ale jakieś dwa pokoje. Nad reszta nadal myśle...

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomatom Zobacz post
    Chodzi za mną ta WM juz chyba od roku tylko jak te cholere zainstalować w domu podpiwniczonym z poddaszem uzytkowym i strychem też uzytkowym żeby saperów do tej roboty nie angażować bo stropy żelbet ( dom prawie 30 lat). Anemostaty tylko sufit czy mozna niżej w ścianie? A jeśli mozna to gdzie jest granica tego "niżej" ? U mnie chyba łatwiej by było jeden reku w piwnicy zainstalowac i robił by on parter, a drugi na strychu obskakiwał by pietro. Ale i tak na parterze grube kucie. Uzytkowe 180 m2 ale tylko dwie istoty zywe sie zostały na posesji wiec dwa najmniejsze rekuperatory chyba to z zapasem. Chyba że bez rekuperatorów bo dom ciepły w miarę ale jednak to inna epoka, piec co ekogroszek. Żeby rekuperacja sie jakoś w miarę opłacała to chyba bym musiał jakieś petle z kabli dołozyc żeby grzanie drożej wychodziło to by było z czego oszczędac Dokładał może ktoś WM do starego domu?
    Jestem fanem WM z reku, ale w tym przypadku moim zdaniem szkoda zachodu. Chyba, że mieszkacie w na prawdę zasyfionej okolicy i nie ma czym oddychać to filtry w reku pozwolą nieco odetchnąć albo i tak robicie generalny remont.
    Lepiej to ten kocioł na ekogrocha jakoś posunąć, co by na stare lata nie uganiać się co sezon za jakimkolwiek znośnym jakościowo paliwem i nie pylić sobie w piwnicy.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  11. #151
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomatom Zobacz post
    Chodzi za mną ta WM juz chyba od roku tylko jak te cholere zainstalować w domu podpiwniczonym z poddaszem uzytkowym i strychem też uzytkowym żeby saperów do tej roboty nie angażować bo stropy żelbet ( dom prawie 30 lat). Anemostaty tylko sufit czy mozna niżej w ścianie? A jeśli mozna to gdzie jest granica tego "niżej" ? U mnie chyba łatwiej by było jeden reku w piwnicy zainstalowac i robił by on parter, a drugi na strychu obskakiwał by pietro. Ale i tak na parterze grube kucie. Uzytkowe 180 m2 ale tylko dwie istoty zywe sie zostały na posesji wiec dwa najmniejsze rekuperatory chyba to z zapasem. Chyba że bez rekuperatorów bo dom ciepły w miarę ale jednak to inna epoka, piec co ekogroszek. Żeby rekuperacja sie jakoś w miarę opłacała to chyba bym musiał jakieś petle z kabli dołozyc żeby grzanie drożej wychodziło to by było z czego oszczędac Dokładał może ktoś WM do starego domu?
    A nie masz wentylacji grawitacyjnej. Ja dorabiałem WM i wykorzystałem kanały WG do WM i nie trzeba było dużo "kuć". Rekuperator mam na strychu w dorobionym ocieplonym "pomieszczonku" technicznym. WM z rekuperatorem to nie oszczędności a komfort. Tylko uważaj, aby sobie przez WM nie zaciągnąć własnych smrodów z kotła na EKO. Filtry w reku je nie wyeliminują. Ja musiałem zbudować specjalny sarkofag na zespół filtrów oraz szafę na filtr węglowy, aby "zadusić" smrody od sąsiadów.
    Pewnie po tym wpisie przejdzie Ci ochota na WM, ale ja bym się nie załamywał, no bo "trza" coś robić, aby nie zwariować. Chłop co jakiś czas musi przynajmniej pieprznąć się w palec, aby nie zapomnieć jaka jego rola.

  12. #152

    Domyślnie

    Ekogroszek to na razie u mnie jedyna opcja, cuda wianki to niestety koszt i wieksze koszty tego co ucieka, a jenak troche ucieka. Jadą z gazem w moją stronę, może za pare lat dojadą albo ja kosztowo dojadę do jakiejs pompy może. O wykorzystaniu kanałów kominowych oczywiscie tez myśle ale jednak "kucie musi być" i kombinuje jak by to zrobic, sie nie narobic i zrobić jak najmniejszy "meksyk" w domu. Do tego wszystkiego właśnie mi wyskoczyła budowa domu dla córki - tak kompletnie z zaskoku. I weź to teraz poogarniaj wszystko....

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomatom Zobacz post
    Ekogroszek to na razie u mnie jedyna opcja, cuda wianki to niestety koszt i wieksze koszty tego co ucieka, a jenak troche ucieka. Jadą z gazem w moją stronę, może za pare lat dojadą albo ja kosztowo dojadę do jakiejs pompy może. O wykorzystaniu kanałów kominowych oczywiscie tez myśle ale jednak "kucie musi być" i kombinuje jak by to zrobic, sie nie narobic i zrobić jak najmniejszy "meksyk" w domu. Do tego wszystkiego właśnie mi wyskoczyła budowa domu dla córki - tak kompletnie z zaskoku. I weź to teraz poogarniaj wszystko....
    He he no to ja już przejechałem się tym wózkiem i wiem co to znaczy. Też pomagałem przy budowie a właściwie wybudowaliśmy go razem z zięciuniem i jeszcze pomocy z drugiej strony, czyli rodziny zięcia. Tam właśnie spodobała mi się WM i postanowiłem zrobić ją u siebie i zrobiłem.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony