dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie nienormatywne przykrycie kanalizacja

    Witajcie,

    Czy jakaś dobra dusza wypowie się co do możliwości budowy (podłączenia się) do sieci kanalizacyjnej przy nienormatywnym przykryciu? czy ktoś tak ma? nie zamarza ?


    MPWiK wydało dokument "Ocena możliwości dostawy wody, odbioru ścieków bytowych oraz wód opadowych i roztopowych" i w nim widzi możliwość wstępnego podłączenia się do sieci z tym, że zachowanie spadku wg moich obliczeń spowoduje,ze na wysokości działki, którą planujemy kupić sieć kanalizacyjna miałaby być na głębokości ok 0,5 m (50 cm) poniżej poziomu terenu oraz dodatkowe przyłącze ok 10 m do obrysu planowanego budynku.


    proponowana fi rury to 200 mm i "ze względu na nienormatywne przykrycie, kanalizacja sanitarna winna zostać dodatkowo zabezpieczona przed skutkami obciążenia od ruchu oraz docieplona. Przyłącze i układ instalacji winien zostać zaprojektowany w sposób umożliwiający wpięcie do tak płytkiego układu. Analizę możliwości wpięcia przyłącza należy przeprowadzić po ustaleniu lokalizacji budynku już na etapie wystąpienia o warunki budowy sieci."

    Znając głębokości przemarzania gruntu wydaje mi się to średnim pomysłem ... MPWiK orientacyjnie podaje szacunkowy koszt sieci kanalizacji sanitarnej fi 200 z rur z tworzyw sztucznych 620 zł/mb. czy powyższy fakt wzmocnień i ocieplenia bardzo istotnie podraża koszt wykonania 1 mb sieci ? jakiś orientacyjny mnożnik do ceny bazowej x 1.5 lub x 2 ?

    Jestem umówiony na rozmowę z projektantem sieci ale może ktoś z perspektywy inwestora napisze jak to wygląda w użytkowaniu.
    Pozdrawiam,
    Michał
    Ostatnio edytowane przez loos ; 08-09-2020 o 00:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony