dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Odrolnienie drogi wewnetrznej

    Witam, jestem nowy na forum i mam pewnien problem związany z moją działką. Jestem właścicielem dzialki rolno budowlanej do ktorej prowadza dwie dzialki na ktorych mam sluzebność przejazdu i medii tworzace droge wewnetrzna. Jestem przed staraniem się o pozwolenie na budowę. W starostwie powiatowym powiedziano mi ze musze odrolnic te dwie dzialki dojazdowe( jest to nie maly koszt gdyz czesc tych dzialek to klasa ziemi RIIIb) . Rozmawialem z wlascicielem tych dzialek i mie jest on zainteresowany ich odrolnieniem. Moje pytanie brzmi czy starostwo moze odmowic pozwolenia na budowe bez odrolnienia tych dzialek, ktorych nie jestem wlascicielem i czy wlasciciel moze nie zgodzic sie na ich odrolnienie i wylaczenie z produkcji rolnej?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę to referat budownictwa i architektury, natomiast naliczenie opłat za wyłącznie z produkcji rolnej to referat geodezji i gospodarki nieruchomośćiami. Pierwszy udzieli ci PnB, drugi naliczy odpowiednie opłaty za w.z.p.rolnej, a ty zapłacisz tyle ile dostaniesz na decyzji. Dla klas wyższych niż RIIIb praktycznie opłaty nie występują, RIIIb i niższe wymagają opłaty i nie ma zmiłuj.
    Urządzona droga to może być trwałe wyłączenie (np. nasypany tłuczeń lub coś bardziej ekstremalne=beton, bitum) natomiast poprowadzenie mediów nie przeszkadza w produkcji rolnej - po rekultywacji użytek dalej jest zdatny do produkcji.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 11-09-2020 o 10:00

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odp. Czyli jednak w takim wypadki muszę wyłączać z produkcji drogę która nie należy do mnie gdyż częściowo jest to klasa RIIIb. Jednwn plus ze jest tam mpz i nie powinno być z tym problemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony