dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Odpowiedni projekt na wąska działkę

    Jestem właścicielem działki, która ma 22 metry szerokości i 59 metrów długości. Raczej nie miałbym problemu z doborem projektu domu do takiej działki, gdyby nie budynek gospodarczy (garaż), który tam stoi. Stoi on przy krawędzi działki, ale na samym jej środku. Jedyny projekt jaki znalazłem, który mi odpowiada to ten: https://www.studioatrium.pl/projekty-domow/Olimp-ii,1446.html
    Ale nie wiem czy ten metraż nie jest za duży dla dwójki osób. Raczej nie planujemy powiększania rodziny. Oczywiście chciałbym też żeby dom był prosty i tani w budowie.

    https://pdfhost.io/edit?doc=d70f9698-3efc-41a3-a6bf-f891e4c05975
    Tutaj jest mapka. Oczywiście wjazd od południa. Jakieś sugestię, rady, propozycję?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chodzi o działkę 33,37? W którym konkretnie miejscu jest wjazd?

    ten projekt dla dwóch osób jest ok. Ale po zmianach ścianek wewnętrznych, bo po co wam 3 sypialnie?.

    Kuchnia bardzo nieustawna.

    Zawsze mozna zrobić projekt indywidualny i dolepić się do garażu.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak chodzi o działkę 333/37. Wjazd jest dokładnie naprzeciwko tego garażu. Oraz przechodzi przez działkę moich rodziców, ale to już szczegół. Też mi się wydaje, że 3 pokoje to zdecydowanie za dużo. Mam w planach wybrać się do architekta i zapytać o ewentualne dołączenie się do garażu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tamtym projekcie z dwóch pokoi można zrobić master bedroom i zlikwidować tę mikroskopijną toaletę przy salonie a zamiast niej drugą łazienkę dla gości..

    Tak się zastanawiam też czy dolepiać dom do garażu czy rozbudować/przebudować garaż o dom, dzięki czemu w miejscu garażu mogą powstać pokoje a garaż bliżej wjazdu.

  5. #5

    Domyślnie

    Ogólnie to ten garaż wygląda tak, że jest główne pomieszczenie garażowe i za nim są dwa pomieszczenia. Więc nie wiem jak byłoby najlepiej zrobić.
    Przedstawię rysunek, wykonany w paincie na telefonie

  6. #6

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po to bierze się architekta - on powinien po obejrzeniu garażu zadecydować czy ma sens potraktować go jako punkt wyjścia do rozbudowy czy go zostawić bez zmian a dobudować tylko dom.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MenBud Zobacz post
    Do tego cały czas jestem z nimi w kontakcie
    A co, trzymają cię za rękę, sprawdzają czy nie będzie padało, mierzą temperaturę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony