dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Domyślnie

Cytat Napisał glemp Zobacz post
    TANIA ENERGOOSZCZĘDNA STALOWO – WARSTWOWO – SZKIELETOWO STODOŁA

Oszczędzamy na fundamencie/płycie fundamentowej, plus za przeproszeniem nie p... się z budową ścian murowanych czy szkieletowych w pełnym sensie
    nie mamy obciążeń w ścianach nie musimy myśleć o nadprożach i izolacji tego wszystkiego

A dlaczego to pewnie zaraz tu w komentarzach zobaczymy )))
    Czy zrobiłeś szacunkowe koszta ile zaoszczędzisz na budowie ? A może tylko Ci się wydaje że zaoszczędzisz ?
    A czy płyty mają atesty PZH do ciągłego przebywania ludzi w pomieszczeniach ?

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Kod pocztowy
    42-450

Domyślnie

przepraszam, co to znaczy

"atesty PZH do ciągłego przebywania ludzi w pomieszczeniach ?"

czy beton, pianka PIR, blacha stalowa czy dwuteownik konstrukcyjny stalowy IPE mają jakieś przeciwskazania do przebywania ludzi w ich pobliżu?
    i co to znaczy ciągłego?
    przecież każdego z tych materiałów używa się do budowy domów...
    są takie przepisy? nie mam takiej świadomości...
    bez złośliwości dopytuję
    Pozdrawiam

Domyślnie

Materiały stosowane w budownictwie w różnym stopniu oddziaływują na człowieka. Wytwory przemysłu chemicznego mogą nie być obojętne dla zdrowia. Normy budowlane regulują stosowanie materiałów budowlanych m.in. szkodliwego oddziaływania. Niezależna jednostka może zbadać stężenia szkodliwych substancji chemicznych. Normy budowlane dla ciągłego przebywania ludzi (m.in. budownictwo mieszkaniowe) są surowsze niż dla przebywania czasowego. Płyta warstwowa może zawierać pir. Jak zastosujesz na ściany ten materiał to będzie duża masa pir-a, większa niż wszystkie uszczelnienia pianą. Stąd moje wątpliwości. Pewien jestem że chcesz zastosować płytę warstwową ze względów ekonomicznych, jednak wydaje mi się że oszczędności nie będzie i wydaje Ci się że zaoszczędzisz. Wg. mnie zastosowanie płyty warstwowej uzasadnione jest w budynkach przemysłowych. Jestem przekonany że jak zrobisz dokładną kalkulację to postawisz budynek murowany. Pamiętaj że budynek murowany będzie miał dużo większą wartość i będzie łatwiejszy do zbycia.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 10-01-2021 o 21:41 Powód: uzupełnienie

Kod pocztowy
    42-450

Domyślnie

Przepraszam czy jest może na sali konstruktor?
    Chciałbym skonsultować konstrukcję, bo mój chyba zaszalał i na oko to 6 ton stali

słupki pionowe profil zamknięty 200x200
    wieniec i konstrukcja antresoli IPE 360 wypełnienie podłogi antresoli IPE180
    konstrukcja dachu IPE 240
    Rozumiem że policzył i tak wyszło i jeżeli trzeba to trzeba, ale gdziekolwiek oglądam
    konstrukcje hal czy domów to z takimi pancernymi przekrojami się nie spotkałem
    natomiast w mostach i owszem

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	451912

Nazwa:	konstrukcja wieniec.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	451913

Nazwa:	konstrukcja przekrój.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	451914

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

Domyślnie

Standardowy problem każdego projektu - przewymiarowanie. Skonsultuj to z bardziej doświadczonym konstruktorem, to jedyna legitna ścieżka.

Domyślnie

Po pierwsze to tam nie ma wiencow, bo takie elementy nie wystepuja w konstrukcjach stalowych, moze co najwyzej byc rygiel.
    Po drugie masz blisko 7,5 m rozpietosci tego stropu na antresoli, na szybko sobie sprawidzilem jedna belke IPE 360 na antresoli i wyszlo mi wykorzystanie przekrou 66% ale bez wiedzy o tym jake warstwy na tym stropie przewidzial projektant to wrozenie z fusow.

ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

Domyślnie

Nie znam się, ale mnie brakuje stężeń w tej konstrukcji.
    O akustyce już pisałem.
    Natomiast PIR, o który tak martwi się kolega Drops2 jest zamknięty w okładzinie z blachy, z zasady szczelnej.
    Po za tym, budynek na pewno będzie uszczelniany od wewnątrz, więc oddziaływanie pir-u nie będzie występowało.
    123 m2 parterówki bez kominów.
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, OP 100%, jastrych anhydrytowy.
    Fundamenty: ocieplone na zewnątrz i wewnątrz.
    Rekuperator o3ozon.
    Ogrzewanie: bufor 1000l z wężownicą CWU,
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW
    Dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    W zapasie grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.

Kod pocztowy
    42-450

Domyślnie

Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Standardowy problem każdego projektu - przewymiarowanie. Skonsultuj to z bardziej doświadczonym konstruktorem, to jedyna legitna ścieżka.
    tak też zrobiłem, tanio nie jest, ale Pan Konstruktor obiecał mi zejście do około 3,5 tony w całości konstrukcji
    przejrzeliśmy jego prace, wytłumaczył mi co i jak, widać duże doświadczenie i robi to na co dzień...
    w przyszłym tygodniu będą efekty jego pracy oczywiście się podzielę

Kod pocztowy
    42-450

Domyślnie

Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Po pierwsze to tam nie ma wiencow, bo takie elementy nie wystepuja w konstrukcjach stalowych, moze co najwyzej byc rygiel.
    Po drugie masz blisko 7,5 m rozpietosci tego stropu na antresoli, na szybko sobie sprawidzilem jedna belke IPE 360 na antresoli i wyszlo mi wykorzystanie przekrou 66% ale bez wiedzy o tym jake warstwy na tym stropie przewidzial projektant to wrozenie z fusow.
    "wieniec" zapomniałem dać cudzysłów a brakło mi słowa, nie znam tutaj tego słownictwa w konstrukcjach stalowych
    umówiliśmy się z konstruktorem na jeden słup w ścianie do podparcia antresoli, na niej, okazjonalnie wykorzystywanej ma być prosta
    podłoga czyli dwie warstwy OSB i na to jakaś okładzina pewnie panele...

Kod pocztowy
    42-450

Domyślnie

Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nie znam się, ale mnie brakuje stężeń w tej konstrukcji.
    O akustyce już pisałem.
    Natomiast PIR, o który tak martwi się kolega Drops2 jest zamknięty w okładzinie z blachy, z zasady szczelnej.
    Po za tym, budynek na pewno będzie uszczelniany od wewnątrz, więc oddziaływanie pir-u nie będzie występowało.
    Czarku dobrze Ci brakowało stężeń, konstruktorowi temu drugiemu też...
    paru innych rzeczy też np. tych rurek kwadratowych do mocowania okien...

Domyślnie

Cytat Napisał glemp Zobacz post
    "wieniec" zapomniałem dać cudzysłów a brakło mi słowa, nie znam tutaj tego słownictwa w konstrukcjach stalowych
    umówiliśmy się z konstruktorem na jeden słup w ścianie do podparcia antresoli, na niej, okazjonalnie wykorzystywanej ma być prosta
    podłoga czyli dwie warstwy OSB i na to jakaś okładzina pewnie panele...
    Ja w swoim szacunku przyjalem ze jest to poddasze a nie antresola( wieksze obciazenie uzytkowe) i ciezka wylewke wiec przy twoich zalozeniach ten profil moglby byc pewnie ze dwa rozmiary mniejszy
    Generalnie troche duze te przekroje wszystkie
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 16-01-2021 o 08:43

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia