dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał glemp Zobacz post
    TANIA ENERGOOSZCZĘDNA STALOWO – WARSTWOWO – SZKIELETOWO STODOŁA

    Oszczędzamy na fundamencie/płycie fundamentowej, plus za przeproszeniem nie p... się z budową ścian murowanych czy szkieletowych w pełnym sensie
    nie mamy obciążeń w ścianach nie musimy myśleć o nadprożach i izolacji tego wszystkiego

    A dlaczego to pewnie zaraz tu w komentarzach zobaczymy )))
    Czy zrobiłeś szacunkowe koszta ile zaoszczędzisz na budowie ? A może tylko Ci się wydaje że zaoszczędzisz ?
    A czy płyty mają atesty PZH do ciągłego przebywania ludzi w pomieszczeniach ?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    przepraszam, co to znaczy

    "atesty PZH do ciągłego przebywania ludzi w pomieszczeniach ?"

    czy beton, pianka PIR, blacha stalowa czy dwuteownik konstrukcyjny stalowy IPE mają jakieś przeciwskazania do przebywania ludzi w ich pobliżu?
    i co to znaczy ciągłego?
    przecież każdego z tych materiałów używa się do budowy domów...
    są takie przepisy? nie mam takiej świadomości...
    bez złośliwości dopytuję
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Materiały stosowane w budownictwie w różnym stopniu oddziaływują na człowieka. Wytwory przemysłu chemicznego mogą nie być obojętne dla zdrowia. Normy budowlane regulują stosowanie materiałów budowlanych m.in. szkodliwego oddziaływania. Niezależna jednostka może zbadać stężenia szkodliwych substancji chemicznych. Normy budowlane dla ciągłego przebywania ludzi (m.in. budownictwo mieszkaniowe) są surowsze niż dla przebywania czasowego. Płyta warstwowa może zawierać pir. Jak zastosujesz na ściany ten materiał to będzie duża masa pir-a, większa niż wszystkie uszczelnienia pianą. Stąd moje wątpliwości. Pewien jestem że chcesz zastosować płytę warstwową ze względów ekonomicznych, jednak wydaje mi się że oszczędności nie będzie i wydaje Ci się że zaoszczędzisz. Wg. mnie zastosowanie płyty warstwowej uzasadnione jest w budynkach przemysłowych. Jestem przekonany że jak zrobisz dokładną kalkulację to postawisz budynek murowany. Pamiętaj że budynek murowany będzie miał dużo większą wartość i będzie łatwiejszy do zbycia.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 10-01-2021 o 21:41 Powód: uzupełnienie

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Przepraszam czy jest może na sali konstruktor?
    Chciałbym skonsultować konstrukcję, bo mój chyba zaszalał i na oko to 6 ton stali

    słupki pionowe profil zamknięty 200x200
    wieniec i konstrukcja antresoli IPE 360 wypełnienie podłogi antresoli IPE180
    konstrukcja dachu IPE 240
    Rozumiem że policzył i tak wyszło i jeżeli trzeba to trzeba, ale gdziekolwiek oglądam
    konstrukcje hal czy domów to z takimi pancernymi przekrojami się nie spotkałem
    natomiast w mostach i owszem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	451912
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja wieniec.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	451913
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja przekrój.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	451914

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Standardowy problem każdego projektu - przewymiarowanie. Skonsultuj to z bardziej doświadczonym konstruktorem, to jedyna legitna ścieżka.

  6. #26

    Domyślnie

    Po pierwsze to tam nie ma wiencow, bo takie elementy nie wystepuja w konstrukcjach stalowych, moze co najwyzej byc rygiel.
    Po drugie masz blisko 7,5 m rozpietosci tego stropu na antresoli, na szybko sobie sprawidzilem jedna belke IPE 360 na antresoli i wyszlo mi wykorzystanie przekrou 66% ale bez wiedzy o tym jake warstwy na tym stropie przewidzial projektant to wrozenie z fusow.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nie znam się, ale mnie brakuje stężeń w tej konstrukcji.
    O akustyce już pisałem.
    Natomiast PIR, o który tak martwi się kolega Drops2 jest zamknięty w okładzinie z blachy, z zasady szczelnej.
    Po za tym, budynek na pewno będzie uszczelniany od wewnątrz, więc oddziaływanie pir-u nie będzie występowało.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Standardowy problem każdego projektu - przewymiarowanie. Skonsultuj to z bardziej doświadczonym konstruktorem, to jedyna legitna ścieżka.
    tak też zrobiłem, tanio nie jest, ale Pan Konstruktor obiecał mi zejście do około 3,5 tony w całości konstrukcji
    przejrzeliśmy jego prace, wytłumaczył mi co i jak, widać duże doświadczenie i robi to na co dzień...
    w przyszłym tygodniu będą efekty jego pracy oczywiście się podzielę

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Po pierwsze to tam nie ma wiencow, bo takie elementy nie wystepuja w konstrukcjach stalowych, moze co najwyzej byc rygiel.
    Po drugie masz blisko 7,5 m rozpietosci tego stropu na antresoli, na szybko sobie sprawidzilem jedna belke IPE 360 na antresoli i wyszlo mi wykorzystanie przekrou 66% ale bez wiedzy o tym jake warstwy na tym stropie przewidzial projektant to wrozenie z fusow.
    "wieniec" zapomniałem dać cudzysłów a brakło mi słowa, nie znam tutaj tego słownictwa w konstrukcjach stalowych
    umówiliśmy się z konstruktorem na jeden słup w ścianie do podparcia antresoli, na niej, okazjonalnie wykorzystywanej ma być prosta
    podłoga czyli dwie warstwy OSB i na to jakaś okładzina pewnie panele...

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nie znam się, ale mnie brakuje stężeń w tej konstrukcji.
    O akustyce już pisałem.
    Natomiast PIR, o który tak martwi się kolega Drops2 jest zamknięty w okładzinie z blachy, z zasady szczelnej.
    Po za tym, budynek na pewno będzie uszczelniany od wewnątrz, więc oddziaływanie pir-u nie będzie występowało.
    Czarku dobrze Ci brakowało stężeń, konstruktorowi temu drugiemu też...
    paru innych rzeczy też np. tych rurek kwadratowych do mocowania okien...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał glemp Zobacz post
    "wieniec" zapomniałem dać cudzysłów a brakło mi słowa, nie znam tutaj tego słownictwa w konstrukcjach stalowych
    umówiliśmy się z konstruktorem na jeden słup w ścianie do podparcia antresoli, na niej, okazjonalnie wykorzystywanej ma być prosta
    podłoga czyli dwie warstwy OSB i na to jakaś okładzina pewnie panele...
    Ja w swoim szacunku przyjalem ze jest to poddasze a nie antresola( wieksze obciazenie uzytkowe) i ciezka wylewke wiec przy twoich zalozeniach ten profil moglby byc pewnie ze dwa rozmiary mniejszy
    Generalnie troche duze te przekroje wszystkie
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 16-01-2021 o 08:43

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Najważniejsze by konstruktor pracował w stali, inni nie są w stanie prawidłowo (ekonomicznie) zaprojektować.
    Dobrzy są tacy co pracują dla np. Promusa lub popytaj u producentów płyt na jakich projektach pracują.
    Nie wszyscy projektanci "czują" stal i płyty warstwowe, tak samo jak przy płytach fundamentowych.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Są jakieś postępy w budowie? Może chociaż szkielet konstrukcji stoi?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    Szkielet konstrukcji się robi a ja szukam płyt... najlepiej w II gatunku bo podrożały okropnie

  15. #35

    Domyślnie

    Szukaj bezpośrednio u producentów II gatunku gor-stal.pl sprzedawał kiedyś taki materiał.
    Jest fajna płyta elewacyjna i dachowa w jednym: https://balex.eu/produkty/plyty-wars...-dekoracyjnych tylko pierońsko droga.
    Wrzucisz może rzuty finalnie odchudzonej konstrukcji stalowej? Ile M2 będzie powierzchni użytkowej?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baael

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał glemp Zobacz post
    TANIA ENERGOOSZCZĘDNA STALOWO – WARSTWOWO – SZKIELETOWO STODOŁA

    Helou,
    planuję (w sensie dosłownym bo się już rysuje u architekta i liczy u konstruktora) dosyć nietypowy dom, przynajmniej jesli przejrzeć polski internet to nie ma...
    Witam w klubie Miło zobaczyć dla odmiany wątek w tej tematyce nie będący wzajemnym napadaniem się, krzyczeniem o termosach i ogniotrwałości, czy pisaniem doktoratów na temat alergii i alergenów.
    Sam jestem zainteresowany takim sposobem wznoszenia domu. Mam jednak pytanie, jak płyty będą łączone na rogach? Na zakładkę? Bo główkuję i się zastanawiam czy np. przecięcie ich pod kątem 45% i połączenie tak by wyeliminować ewentualne mostki termiczne ma większy sens.

    Ostatnio edytowane przez baael ; 27-12-2021 o 18:57

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    tez nad tym główkowałem ale porozmawiałem z ludźmi , którzy to robią fizycznie na budowie...
    mówili, że dokładne docięcie tego ręcznie na budowie będzie koszmarem i duzo nie zmieni i proponowali zrobić to normalnie na kwadratowo...
    natomiast na logikę wyeliminowanie mostków termicznych można zrobić wycinajac blachę z fragmentu łączącego się z druga płytą
    i pianka
    jeśli myslisz o takim budowaniu to zapraszam na kawę, daleko z Pszczyny nie ma i opowiem Ci czego się nauczyłem ehhehe
    spłacajac to co dostałem od ludzi np. od Cezarego.pl Chwała Mu

    jestem na etapie zderzenia "papier wszystko przyjmie" z handlowcem stali "tego co Pan 100kg chce to możemy zrobić na zamówienie minimum 50 ton, a tego co Panu tu zalecił projektant to sie nie stosuje od wojny" oraz ze spawaczem "Panie kto to Panu tak sp...lił ten projekt tego sie nie da zrobić, albo nie robi się już tak bo koszty by nas zjadły, kto by sie z tym tak p.... lił " heheh

    co do doktoratów to już to przerabiałem na początku, że będę mieszkał w oborze i się uduszę wiadomo
    Pozdrawiam

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    e-masjterkowicz widziałem tą płytę, ale tak jak piszesz.... pierońsko droga
    załączam podglądy z konstrukcji, "odchudzenie" polegało na tym niestety, że po dołączeniu niezbędnych rzeczy, o których zapomniał
    pierwszy projektant waga konstrukcji wzrosła i osiągneła 6300 kg
    po roku mi przeszła złość heheh

    załączam podglądy choć nie wiem czy jestem gotów na dyskusję "Panie kto to Panu tak spierdolił"
    uwierzcie mi że też chciałbym mieć brata albo choć szwagra, który jest projektantem konstrukcji stalowych i zrobi jak dla siebie
    a nie tak żeby był dupochron a to że tam dwie tony stali bedzie więcej... cóż, przecież to nie on płaci
    także merytorycznie błagam, aby zdanie kolegi "baaela" cyt.
    "wątek w tej tematyce nie będący wzajemnym napadaniem się, krzyczeniem o termosach i ogniotrwałości, czy pisaniem doktoratów na temat alergii i alergenów"
    było aktualne więcej niż jeden dzień
    Ostatnio edytowane przez glemp ; 28-12-2021 o 12:04

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar glemp
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    78

    Domyślnie

    nie umiem tych cholernych zdjęć...
    obrys budynku 12x8metrów
    wysokość ścian wzdłużnych 350 cm
    wysokość ścian szczytowych i jednocześnie budynku ok 680 cm
    całość powierzchni użytkowej ok 1oom2 licząc wg przepisów czyli jakaś tam wysokość
    faktycznie jest na dole trochę ponad 80 m2 z tego połowa wysoki sufit do kalenicy
    a na połowie domu antresola około ponad 40 m2

    wychodzi ok 130 m2 płyty na dach
    i około 150m2 płyty na ściany

    przed pandemią wycena konstrukcji na gotowo ok 50 000zł
    płyty ok 30 000 zł
    teraz trzeba podwoić i jeszcze dodać trochę
    do tego montaż i stopy fundamentowe i można zamknąć


    plan kotwienia
    https://drive.google.com/file/d/1394...ew?usp=sharing
    przekroje podłużne
    https://drive.google.com/file/d/1en0...ew?usp=sharing
    rzut dachu
    https://drive.google.com/file/d/16jz...ew?usp=sharing
    przekroje poprzeczne
    https://drive.google.com/file/d/1JTv...ew?usp=sharing
    całość 3D
    https://drive.google.com/file/d/1nOv...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez glemp ; 28-12-2021 o 12:21

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baael

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Z przyjemnością przyjmę zaproszenie, ale zgadamy się, teraz mi się rodzina powiększyła więc odpadają wszelkie wypady, ale dziękuję bardzo!

    Ja jeszcze nie jestem na etapie projektowania, chociaż prowadzę długie rozmowy z panią architekt. Bardzo dużo projektów tego typu można znaleźć na pinterest pod hasłem "steel frame house" lub "pir panel house". Wygląda na to że w Holandii i Norwegii ten sposób zyskuje bardzo na popularności. Ale co do konstrukcji - na FB w grupie o stodołach jest pan Bartosz, który buduje właśnie taką stodołę - w zasadzie to buduje halę którą później adaptuje jako budynek mieszkalny (od tyłu trochę) i używa już gotowych rozwiązań. Może taki kierunek? W takim wypadku można kupić (lub nawet zamówić) gotową konstrukcję typu warsztat ze sklepem czy coś takiego.

    Co do "podestu" to myślałem o wykonaniu tego z drewna, jednak przewiduję parterówkę z poddaszem technicznym. Coś na podobnej zasadzie jak w załącznikach.





    Ostatnio edytowane przez baael ; 28-12-2021 o 12:27

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony