dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Witam !
    Będę budował dom etapami. Zacznę od pierwszego - 40 m.
    Również fundamenty beda tylko na 40 m. Zastanawiam się, czy nie będę miał problemów z późniejszym dobudowaniem reszty fundamentów. Oczywiście najlepiej by było zrobić od razu docelowe 120 metrów fundamentów, ale jak zwykle chodzi o ograniczenie kosztów. Jak myślicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nawet chyba lepiej od razu całego fundamentu nie wylewać. No bo jak ten 1-szy etap zacznie pracować a na reszcie fundamentu nic nie będzie stało to będzie nierówno osiadało i może co nieco popękać albo się ponaprężać. Ale to tak na chłopski rozum, mogę się mylić.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! Logiczne, ale nie pomyślałem. Ale chyba nie będzie problemu z późniejszym połączeniem tych fundamentów ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Przemek - poza tym wystającą część fundamentu musiałbyś ocieplić, żeby Ci nie wysadziło go. Połączenie chyba nie będzie łatwe, a poza tym problem z osiadaniem i tak się pojawi. Wszak "stary dom" już usiądzie, a "nowy" dopiero zacznie. Będzie to co prawda raczej niewielkie siadanie, ale zawsze. A może zrobić dom na zasadzie mostu? Nie stanowi sztywnej konstrukcji w całości, tylko części łączone są na wypusty. Pomysł z kategorii "burza mózgów" Swoją drogą kapitalne pytanie dla Redacji. Rzuć go w Forum "Napiszcie w Muratorze". Skoro rzucali hasło domu do rozbudowy, to niech wyjaśnią problemy z tym związane.

  5. #5

    Domyślnie

    Z istniejącej części fundamentu wystaw pręty zbrojenia do których później dołączysz następne,pod dalszy fundament(łączenie prętów na zaklad min.30 średnic pręta)Mario

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: bigmario4 dnia 2002-11-02 08:04 ]</font>

  6. #6

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Przemek - byłem w Salonie, jak konstruktor tłumaczył kwestię rozbudowania domu o nową część i problemy związane z ich pracą. Nie podsłuchiwałem dokładnie, ale trochę problemów jest. No chyba, że gość podchodził do tego teoretycznie, a praktyka wytrzyma pręty o których pisza Bigmario.

  8. #8

    Domyślnie

    Już sam nie wiem. Z drugiej strony można się zastanowić nad przypadkiem, kiedy dość rozległy fundament jast nierówno obciążony. Mój projekt przewiduje z jednej strony domek parterowy (40m) połaczony z drugiej strony z piętrowym.
    No i teoretycznie też istnieje ryzyko nierównego osiadania.




  9. #9

    Domyślnie

    Swego czasu pracowałem w firmie ktora specjalizowała sie w budowie obiektów melioracyjnych-przepompownie,mosty.Robiliśmy tak i na takich obiektach,jak Wiecie są one usytuowane przeważnie na gruntach raczej"nieprzyjaznych"jezeli tam zdawało to egzamin to czemu nie przy"małym"domku.Mario

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Bigmario - tak jak pisałem, czasem pewne rzeczy są uteoretyzowane, a życie pozwoli na pewną "fuszerkę". Biorąc pod uwagę wrzucanie w dom oszczędności całego życia, zwróciłbym uwagę na to, by w projekcie było jasno ujęte jak robić, żeby po tem było kogo wodzić po sądach w razie czego. Oczywiście nie życzę Ci tego Przemku. Skoro Murator propaguje budowy etapowe, to przypuszczam, że nie wiążą się z tym większe problemy czy ryzyko. Idź więc drogą, którą wybrałeś, a tylko dopytaj się i niech to umieszczą jasno i w detalach w projekcie, czego Ci potrzeba, aby nic się nie kaszaniło.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie informacje. Bardzo mi pomogły.
    Mówice, że murator propaguje budowy etapowe.
    Jestem od niedawna zarejestrowany i nic takiego nie znalazłem. Czy możecie polecić mi jakiś adres z informacjami?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony