dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaki komin do kotła kondensacyjnego

    Cześć,

    Jestem na etapie zalewania stropu i muszę zacząć stawiać komin. Piec, tak jak w temacie kondensacyjny gazowy. Każdy "fachowiec" doradza coś innego. Odrzuciłem wyjście poziome przez ścianę, bo mi nie odpowiada. Komin ma być systemowy. Pytanie o wkład, ceramika fi100 czy kwasówka fi80, a może tylko postawić pustaki wentylacyjne, a później instalator wpuści wkład? PP mnie nie przekonuje.
    Czy słyszeliście o kominach firmy Rauch, Best-Komin lub Kominus, są dostępne na allegro. Rozważam też droższe Brata, Skorsten, Leier.
    Proszę o porady.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Pustak wentylacyjny, w środek wkład z PP z atestem lub kwasówki z atestem.
    Średnica przewodu spalinowego wg zaleceń producenta kotła

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dokładnie jak wyżej. Ja mam z kwasowki a mogłem dać PP. Jeden też mi proponował ceramiczny tylko nie wiem po co.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    wkład z PP będzie najtańszy
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, za rady. Zdecydowałem się na systemowy z kwasówką. Komin już się buduje

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Z ciekawości. Który?

  7. #7

    Domyślnie

    Wybrałem komin polskiego producenta AnMar, do kotła kondensacyjnego idealne są pustaki wentylacyjne, a wkład z kwasówki wszędzie podobny.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronin_eb Zobacz post
    Wybrałem komin polskiego producenta AnMar, do kotła kondensacyjnego idealne są pustaki wentylacyjne, a wkład z kwasówki wszędzie podobny.
    Anmar nie jest producentem a firmą, która składa systemy kominowe z zakupionych elementów.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mania-murowania

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Anmar nie jest producentem a firmą, która składa systemy kominowe z zakupionych elementów.
    Wprowadzasz wszystkich w błąd ponieważ piszesz że od 20 lat pracujesz u producentów materiałów budowlanych a nie masz zielonego pojęcia Anmar jest producentem systemów kominowych Budowałem te kominy i jest certyfikat na którym pisze że firma Anmar jest producentem systemów kominowych tak samo jak Brata Hoch , Zapel Best_komin ,Perfekt także nie pisz jak nie wiesz

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mania-murowania Zobacz post
    Wprowadzasz wszystkich w błąd ponieważ piszesz że od 20 lat pracujesz u producentów materiałów budowlanych a nie masz zielonego pojęcia Anmar jest producentem systemów kominowych Budowałem te kominy i jest certyfikat na którym pisze że firma Anmar jest producentem systemów kominowych tak samo jak Brata Hoch , Zapel Best_komin ,Perfekt także nie pisz jak nie wiesz
    "Polska język, trudna język".
    Współczuję ludziom, którzy zlecili ci cokolwiek do zrobienia.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mania-murowania

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    "Polska język, trudna język".
    Współczuję ludziom, którzy zlecili ci cokolwiek do zrobienia.
    Co prawda boli Geniuszu Tak ja wszytko wiem na wszystkim się znam 20 lat doświadczenie chyba w pisaniu bajek W życiu nie postawiłeś żadnego komina no może któregoś widziałeś na obrazku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony