dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator jaki polecacie.

    Witam,
    Jestem laikiem w temacie coś czytałem ale ogólnie nie mój konik. Dostałem propozycje rekuperatorów od dwóch firm zajmujących się montażem i nie wiem na jaki się zdecydować czytałem o tym na forach ze niestety ale rekuperatory często ulegają awariom. Chciałbym wybrać najmniej awaryjny, z dobrymi filtrami cichą pracą.
    Rekuperacja do domu 85m2 parterowy dom ogrzewany elektrycznie z fotowoltaika.

    1. Vasco DX 4 + Bramka WiFi + sterownik bezprzewodowy
    2.Thessla Green AirPack 300 Home + sterownik Air ++
    3. Komfovent Domekt R 300 CE + sterownik C 6.1
    4. Zehnder ComfoAir Q350 PL VV Basic TR + Comfoconnet
    5. ITHO HRU ECO 3
    6. Rekuperator AERIS 350 Standard VV
    7 Rekuperator AERIS 350 VV LUXE
    8 Rekuperator AERISnext 350 VV TR

    Zastanawiałem się nad Vasco ma 6lat gwarancji prostą budowę i jest cichy z tego co czytałem ale nie widzie na jego temat żadnych sensownych opinii.

    z góry dziekuję za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marenios Zobacz post
    Rekuperacja do domu 85m2 parterowy dom ogrzewany elektrycznie z fotowoltaika.
    ERV - najtańszy niecelulozowy to Izzifast.

  3. #3

    Domyślnie

    NIe chodzi mi o najtańszy. Zależy mi bardziej na bezawaryjnym i dobrej jakości i wydajności.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marenios Zobacz post
    NIe chodzi mi o najtańszy. Zależy mi bardziej na bezawaryjnym i dobrej jakości i wydajności.
    Awaryjność to loteryjka. Masz zasadniczo jednego producenta wymienników ERV polimerowych (Core). Wszystkie szanujące się reku mają wentylatory EC EBM Papst. Różnią się obudowami, termoizolacją, możliwościami sterownika. To, co się psuje to wentylatory (można się doszukiwać jak awaryjne są poszczególne modele - ale tu pewnie nie znajdziesz wiarygodnych danych).

    A jakość - od pewnego poziomu jest trudna do porównania. Bo czy lepsza obudowa z EPS, czy ze stali nierdzewnej ocieplona pianką kwestia gustu.

    Jak chcesz teoretycznie jakość (praktycznie trudno porównywać) to weź Aerisa ERV - ale jak porównasz cenę z Izzifast, to pewnie jeszcze raz temat przemyślisz.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-09-2020 o 20:37

  5. #5

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Istotne jest nie jaki rekuperator . Przy półce cenowej średniej lub wyższej, ważny jest do tego serwis. Czy szybko reagują z naprawą? Gdzie mają swoją siedzibę? Bo jak na drugim końcu Polski, to po zamontowaniu będą Cię zbywać.
    Silniki na prąd stały. Filtry samodzielnie do wymiany. Jak masz ich wymiary, to dobry system sterujący, sam Cię powiadomi o konieczności ich wymiany.
    Wkłady filtrowe, poszukaj na allegro dobrej klasy.
    W ten sposób wybierając droższy, później minimalizujesz koszty serwisowe. Miłego
    Ciągle w poprawkach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony