dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_87

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    33

    Domyślnie Kupno dzialki do odrolnienia

    Witam,

    Mam możliwość kupno działki (aktualnie rolnej - klasa IIIb) ale w momencie gdy zostanie odrolniona (koszt odrolnienia po stronie sprzedającego), mnie natomiast martwi opłata roczna (płatna przez 10 lat) w kwocie 10% kosztu odrolnienia. Kilka dodatkowych faktów:

    a) sąsiednie działki są częściowo zabudowane

    b) nie ma planu zagospodarowania przestrzennego natomiast jest dostępne studium, w którym ten teren przeznaczony jest na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną

    c) działka leży przy drodze z instalacjami typu kanalizacja, prąd, gaz, wodociąg

    Oczywiście transakcja dojdzie do skutku wyłącznie w momencie gdy działka zostanie odrolniona. Rozumiem, że po odrolnieniu działki nie ma opcji by nie otrzymać warunków zabudowy / pozwolenia na budowę ? Jak to wygląda z tą opłatą coroczną, można tego uniknąć ? W ustawie widnieje zapis, że dla budynku jednorodzinnego, na który przeznaczy się do 500 m2 jest się zwolnionym z opłaty. Jak to wygląda w praktyce ? Czy biorąc pod uwagę odległe plany jeśli chodzi o budowanie na tej działce (za minimum 5 lat) można się czegoś obawiać ?

    dzięki za pomoc,

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobny problem tyle ze ja juz posiadam dzialke i musze ja odralbiac na swoj koszt. Warunki zabudowy sa swoja droga i z tego co sie orientuje dopiero po ich uzyskaniu mozna zaczac odralnianie a bardziej wylaczenie gruntow z produkcji rolnej do 500 m za darmo a powyzej tego 26.32 za kazdy metr. Oplaty jednorazowej zwykle nie ma bo grunt jest zazwyczaj drozszy niz 2632 zl z ar. U mnie mimo posiadania mpzp i sluzebnpsci dochodzi jeszcze problem odrolnienia i wylaczenia drogi wewnetrznej a to juz jest dopiero koszt ale trzeba sie z tym liczyc w moim przypadku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony