dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Blacha na elewacji

    Cześć, mamy bezokapowy budynek i zastanawiamy się nad zastosowaniem z jednej strony elewacji z blachy i tutaj pytania.

    1. Czy na elewacje można użyć każdej blachy na rąbek?
    2. Pod blachę tylko wełna?
    3. Trzeba zrobić zapewne jakiś stelaż pod blachę do mocowania, a między stelaż welna ?
    4. Jakieś -/+ takiego rozwiązania? Poza tym że będzie głośniej przy opadach deszczu i będzie się nagrzewać

    Ściana od zachodu także słońce będzie tam już dawać od 14 w lato
    Będę wdzięczny za sugestie

    Coś w ten deseń.

    Ostatnio edytowane przez martingg ; 13-09-2020 o 08:14

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Jeśli dasz izolację termiczną z wełny to wcale nie będzie się bardziej nagrzewać niż bez izolacji

  3. #3

    Domyślnie

    tak też mi się wydaje, iż pod taką blachę to tylko wełna. Interesuje mnie jak to jest wykonane (stelaż?) oraz ile sobie dekarze liczą za taką prace, jakoś mało informacji w internecie o wykonaniu takiej elewacji

  4. #4

    Domyślnie

    My się przymierzamy (chyba jeszcze w tym roku) do zrobienia elewacji wentylowanej. Z tym, że nie będziemy używać blachy tylko hpl ale sama technologia chyba podobna: stelaż + wełna.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    HPL ? Co to takiego ?
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    to płyty dekoracyjne alternatywa dla np. wstawek drewnopodobnych na elewacji.

  7. #7

    Domyślnie

    ktoś może wykonywał u siebie taki kawałek elewacji i może mi podać +/- koszt samej robocizny?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dlaczego niby tylko na wełnie? Ja u siebie będę robić na styropianie zaciągniętym siatka. Na to stelaż i będzie git.

  9. #9

    Domyślnie

    Muszą być fachowcy z tych dekarzy, aby zminimalizować trzaski przy zmianie temperatury. A to kosztuje, czas potrzebny na robociznę się znacznie wydłuża.

    A świadomość urody tego rozwiązania pomoże kiedy latem będziemy słyszeć trzaski schłodzonego dachu koło 3 w nocy i poranne koło 5 po rozgrzaniu. No i najmniej istotne koło południa.
    No i koniecznosc zagospodarowania kondensatu wilgoci pod tą blachą i najlepiej płyt z wełny bo ta zwykła źle zamontowana w pionie grawitacyjnie będzie ciągnąc w dół i fałdować zbierać tą wilgoć w siebie. Zatem precyzja wykonania aby tego wszystkiego uniknąć.

    DROGO jak ma być dobrze a nie szybko i tanio przy okazji dachu wykonane

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    A powiedzcie mi, czy są jakieś kołki które dobrze przymocują przez styro szkielet z łat pod taką blachę?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    ?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Dlaczego niby tylko na wełnie? Ja u siebie będę robić na styropianie zaciągniętym siatka. Na to stelaż i będzie git.
    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    A powiedzcie mi, czy są jakieś kołki które dobrze przymocują przez styro szkielet z łat pod taką blachę?
    Nie znam systemu elewacyjnego z okładziną który wykonuje się na styropianie i mocuje sie przez styropian.

    Ruszty mocuje się do ściany poprzez odpowiednie konsole, a do rusztów mocuje się elewacje z blachy , czy innego materiału. Ścianę ociepla się wełną- po zamontowaniu konsol.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    dokładnie tak jak napisał jajmar. Ruszt mocuje się za pmoca konsol do ściany między ruszt wełna, nasepnie wiatroizolacja , listwa dystansowa i dopiero blacha . Między blacha a węłną powinna być szczelina wentylowana tak by na powierzchni blachy nie wykraplała się para wodna .
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  14. #14

    Domyślnie

    a ja mam pytanie jak zrobić blachę na rabek na elewacji styropian+siatka+tynk?
    Boki domu chciałbym pociągnąć blacha na rąbek

  15. #15

    Domyślnie Blacha na styropian

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    a ja mam pytanie jak zrobić blachę na rabek na elewacji styropian+siatka+tynk?
    Boki domu chciałbym pociągnąć blacha na rąbek
    Witam.
    I jak udało się znaleźć jakiś sposób na położenie tej blachy?
    Mam ten sam dylemat,chciałbym dolną część domu obłożyc blacha trapezowa i tez mam juz zrobiony styropian+siatka+klej.
    Troszkę wizja sie zmieniła odnosnie wykończenia domu i szukam jakiegoś rozwiązania żeby jakos to zgrać
    Moze ktos ma jakieś pomysły?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    a ja mam pytanie jak zrobić blachę na rabek na elewacji styropian+siatka+tynk?
    Boki domu chciałbym pociągnąć blacha na rąbek
    Może warto poczytać wątek w którym pisze się "swoje" pytanie?

    Piszesz w wątku w którym dwa razy to zostało napisane. Nie robi się tak tego jak pytasz. Poczytaj w necie pod hasłem "elewacje wentylowane".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony