dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ToKo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-447
    Posty
    12

    Domyślnie Wystające pręty i dziury w słupie.

    Po rozszalowaniu słupów okazało się, że beton nie wypełnił do końca szalunku i na dole widoczne są pręty.
    Czy to jest poważny problem i czy da się go naprawić?

    Wykonawca próbował TO przede mną ukryć pod warstwą zaprawy.
    Jest to ewidentny błąd wykonawcy (i kierownika). Jeszcze jak słup był otwarty, kierownik zwrócił uwagę że pręty nie są dobrze zdyntansowane.
    Podczas kolejnej wizyty w dalszym ciągu brakowało dystansów - wykonawca powiedział że to jest 5 minut roboty i że nie chce mu się na ten temat gadać.
    Następnym razem słup był już zamknięty i kierownik nie widział od góry jak to wygląda. Byliśmy umówieni że szalunek będzie musiał zostać otwarty, niestety kierownik dał się ubłagać wykonawcy. Poźniej dzwoniłem jeszcze do wykonawcy z prośbą żeby to było dobrze zrobione - dostałem zapewnienie że wszystko jest ok.
    Po zalaniu stropu przy rozliczeniu chcieliśmy zatrzymać część płatności wypominając wykonwcy że słup nie został odebrany. Wykonawca zaczął zaklinać że słup kierownik odebrał, że są jakieś zdjęcia które pracownik zrobił, ale akurat nie można ich znaleźć. W końcu zapłaciliśmy przed rozszalowaniem.
    Efekty jak na zdjęciach. Co myślicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PretySlup1.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	448081Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PretySlup2.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	448082Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PretySlup3.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	448083Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PretySlup4.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	448084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PretySlup5.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	448085
    Ostatnio edytowane przez ToKo ; 13-09-2020 o 11:24

  2. #2

    Domyślnie

    Masa PCC i po sprawie.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczyścić i wypełnić masą o wytrzymałości takiej jak słup, niekurczliwej. (cement ekspansywny) firma obojetna.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ToKo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-447
    Posty
    12

    Domyślnie

    A czy takie rzeczy zdarzają się często?
    Zaprzyjaźniony bydowlaniec powiedział że to jest ewidentny błąd wykonawcy.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał ToKo Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PretySlup1.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	448081
    Dlaczego w tym narożu jest tyle zbrojenia? I dlaczego jeden z prętów wisi w powietrzu?

    Tu raczej nie jest problemem brak dystansu a coś źle rozmieszczone pręty które "zatkały" przepływ mieszanki betonowej. Wykonawca-te słupy malował czy co? Na 3 fotce wygląda jakby był malowany.
    To domek czy jakaś większa budowla? Bo slupy wydają się spore i zbrojenie tez słuszne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Może ten prawy wiszący nie idzie do góry słupa?
    Lewy jest wytykiem a środkowy jest zbrojeniem słupa?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Te dwa od lewej to startery, tylko podczas lania spodu (wieniec chyba) pręty im sie zeszły. Pierwsze strzemie od dołu było podczas lania wieńca, potem nałozyli słup bez zdejmowania strzemienia i to ten skrajny pręt.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Może tak być jak piszesz.
    Czasu nie mieli.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Nie jest to jakas tragedia ale po co placisz za zdobienie takiego dziadostwa???
    Skoro zarzekal sie ze jest dobrze mimo kilku uwag???
    Ciekawe ile wzial za zrobienie tego slupa? Pewnie z tysiaka a nie warte to nawet zlotowki, tylko powinni za material zwrocic

  10. #10

    Domyślnie

    A zrobienie dobrej otuliny na slupie to rzeczywiscie okolo 5 minut na takim slupie, az wstyd placic za takie dziadostwo

  11. #11

    Domyślnie

    Budownictwo w Polsce to jedna wielka porażka, a kierownicy budów kryją często wykonawców bo jest wielka szansa że się spotkają na budowie kolejny raz, a może się znają z poprzednich. Ja tak też miałem, że kierownik dopuścił kilka fuszer w tym tez wykonanie słupów. Dziś nie można absolutnie ufać KB .Mam już drugiego kierownika ale jestem czujny.
    U mnie wykonawca zapomniał wyprowadzić zbrojenie na słupy i wklejał potem do zalanej już ławy, ale IMO nie jest to pewne rozwiązanie, nie ma ciągłości zbrojenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony