dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gunia1990pn

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-501
    Posty
    3

    Domyślnie WZ podczas uchwalania MPZP

    Cześć,
    razem z mężem niedawno kupiliśmy działkę pod budowę wymarzonego domu. Dla działki opracowywany jest od ponad 1,5 roku MPZP. Niedawno miało miejsce 3-cie jego wyłożenie i jak dowiedziałam się w gminie, wpłynęły kolejne uwagi, co powoduje że zostanie on uchwalony najwcześniej na wiosnę 2021.

    Zastanawiamy się z mężem jakie mamy możliwości uzyskania decyzji o warunkach zabudowy przy trwającym opracowywaniu MPZP dla tego obszaru - czy ktoś z Was miał już takie doświadczenia? W necie znalazłam informacje, że gmina może wstrzymać decyzję nawet o 9 miesięcy, ale może komuś z Was udało się uzyskać ją wcześniej?

    Dom, który chcemy wybudować wpisuje się w warunki opisywane w poprzednich projektach planu miejscowego dla tego terenu, a zgłoszone zmiany z tego co się dowiedziałam, dotyczą głownie terenów mieszkaniowo-usługowych lub usługowych czyli nie dotyczą naszej działki.

  2. #2

    Domyślnie

    To prawda, gmina może zawiesić postępowanie w sprawie wydania WZ o 9 m-cy. Robi to na postawie art. 62 ustawy o planowaniu przestrzennym. W ustawie nie przewidziano żadnych specjalnych zasad kiedy postępowanie o WZ można zawiesić a kiedy nie, więc jest to dość uznaniowa decyzja gminy.
    Jeżeli procedura uchwalenia MPZP jest na końcówce zwiększa to prawdopodobieństwo że wydanie WZ zostanie wstrzymane. Z drugiej strony, jeżeli budynek który chcecie wybudować spełnia warunki określone w projekcie planu, a uwagi do planu nie dotyczą Waszej działki lub jej sąsiedztwa, to nie ma powodów żeby Wam WZ nie wydać.
    Nie dowiecie się jeżeli nie złożycie wniosku o WZ.
    W praktyce raz spotkałem się z zawieszeniem postępowania o WZ, z tym że tam planowany budynek był w jakiś sposób sprzeczny z projektem planu (już nie pamiętam o co dokładnie chodziło bo było to dawno temu). W innych sytuacjach gmina wydawał WZ uwzględniając w niej zapisy z projektu planu.
    Znam też miejsce gdzie 10 lat temu udzielono mi informacji, że MPZP lada moment wejdzie w życie (pół roku) i nie ma go do dziś.
    Proponuję więc po prostu wystąpić w WZ.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gunia1990pn

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-501
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź! sądziłam, że jak MPZP jest w trakcie uchwalania to z automatu odraczają wydanie WZ na ten czas i trzeba się mocno napocić by uzyskać je szybciej.

    Zrobimy jak radzisz, wystąpimy o WZ i zobaczymy jak pójdzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony