dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Wycena reku dla mojego domu 27-30 tyś. Faktycznie, wentylacja w cenie komina

  2. #22

    Domyślnie

    Prawd jest taka, że wentylacja grawitacyjna kosztuje 3-4 tyś zł (połowa kominy, połowa wykończenie kominów), a reku ok 25.000zł.
    Roczny koszt pracy rekuperacji to 100W (przeciętna moc dwóch wentylatorów i sterownika) x 24 x 365 x 0,65gr/kWh=570 zł + filtry.

    Teraz wystarczy policzyć czy i po ilu latach reku się zwróci oraz czy jesteśmy w stanie tyle zapłacić za komfort stałej wymiany powietrza w domu...

  3. #23

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na wg i taka też wentylacja będzie. Ja chyba żyje w zasciankowej Wielkopolsce bo z kim nie rozmawiam to wszyscy robią WG w nowych domach. Jak robiłem adaptację projektu to tylko słyszałem od architekta że ktoś tam będzie miał wm.

    Na forum większość osób to czytelnicy muratora więc jest lobby na wm. A życie jest życiem. Ciekaw jestem statystycznie ile procent w nowych domach ma wm.
    To tak samo jak z silką, na forum wszyscy prawie mają A w rzeczywistości BK bije na głowę i to jest najbardziej popularny materiał na budowę w MOJEJ okolicy.
    Po co płacić za coś co można mieć za darmo. I to naprawdę za darmo a niej jak np reklamują operatorzy telefonii komórkowej ze rozmowy za darmo i internet ale że płaci się za pakiet określona kwotę to już tego nie mówią w reklamach. Mam kilkunastu znajomych którzy w ostatnich kilku latach wybudowali domy, żaden nie ma WM i jakoś żyją, nie podusili się

  4. #24

    Domyślnie

    Ja myślę, że gadanie o oszczędnościach wm to zwykły marketingowy bełkot. Raczej chodzi tutaj bardziej o komfort.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja myślę, że gadanie o oszczędnościach wm to zwykły marketingowy bełkot. Raczej chodzi tutaj bardziej o komfort.
    Dokładnie chodzi o komfort i wygodę a wiadomo za wygodę sie płaci i dziwi mnie czy raczej śmieszy jak ktoś jakieś rozwiązanie czy to WM czy fotowoltaika liczy kiedy mu sie to zwróci.

  6. #26

    Domyślnie

    Rozumiem, że rekuperator się nie psuje i działa 1000 lat? Trochę na siłę próbujesz pokazać oszczędności związane z wm.

  7. #27
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Pewna firma co ma rekuperatory w swojej nazwie też mi dała wycenę 30 tyś.
    Zrobiła mi inna firma za 12.5.
    W drugim małym domu zrobiłem sam chyba za 3 tyś. Za komin chcieli do niego 5 tyś.
    Jest takie powiedzenie:
    "Jak psa się chce uderzyć to kij się zawsze znajdzie"
    Proszę o przepis na rekuperację za 3 tysiące
    Darek B

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale oszczędności też są, ale może w mało spodziewanych miejscach.
    Cieknący komin trzeba naprawić bo obróbki "się nie udały". Przy WM nie ma komina więc nie ma się co nie udać. No jeszcze dach droższy przez te obróbki komina.
    .
    Histeryzujesz kolego z tym niedoróbkami. Czytałem nie raz problemy ludzi z WM gdzie nie działa prawidłowo bo wykonawca coś spieprzył, tak więc po Twojemu to WG można spieprzyć a WM nie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post

    Życzę powodzenia tym którzy, mając WG, będą chcieli założyć w domu filtr przeciw smogowi.
    Smog to kolejna marketingowa nagonka aby ktoś sobie kasę nabił na ludzkiej naiwności.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Rób jak chcesz. To Ty będziesz mieszkał w tym domu. Szkoda mi tylko współmieszkańców.
    Ciebie już przekonywać nie ma sensu, ale inni czytający zasługują na tą rozszerzoną wiedzę o wentylacji mechanicznej i rekuperacji.
    Ciekawe co powiesz o setkach tysięcy rodzin które mieszkają bez WM i Reku. Czy słyszałeś aby ktoś z tego powodu umarł na niedotlenienie?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No popatrz to sądy w Polsce dają odszkodowania celebrytom na podstawie nagonki marketingowej.
    Gdzie i kiedy i kto niby miałby im wypłacić to odszkodowanie??

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Uważać możesz co chcesz ale chyba nie zaprzeczysz że dach z kominami jest droższy w wykonaniu i że wykonanie samych kominów kosztuje.
    A WM jest za darmo, tak? Tylko nie podawaj mi kosmicznych cen za komin/y wentylacyjne i prawie gratisowych cen za WM.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Smog to kolejna marketingowa nagonka aby ktoś sobie kasę nabił na ludzkiej naiwności.
    Serio, trzeba być ślepym i głuchym, żeby pisać takie pierdoły...

    Za WM zapłaciłem 12tys zł plus sobota i parę popołudni własnej pracy.
    WM, podłogówka i bezobsługowe źródło ciepła to trzy rzeczy, które MUSOWO zrobił bym, gdybym budował następny dom
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-09-2020 o 17:58

  14. #34

    Domyślnie

    Czyżbyś zaoszczedził 15-18k na robocizne przez kilkadziesiąt godzin? Bo na mój dom wycena to 27-30 tyś. Dom 100m. No chyba, że rekuperator i osprzęt masz z Chin... A może firmy co zakładają reku szukają ekologicznych frajerów i podają ceny z kosmosu?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Reku angielskiej firmy, materiały te, na których pracuje większość wykonawców.
    Pzecież ko najprostsza instalacja do wykonania. Aneta, jak ktoś ma dwie lewe ręce, to można tutaj skonsultować schemat, a później zatrudniać Pana Miexia, co ma dwie normalne ręce, zapłacić mu 1000zł za te parę dni roboty.
    Oczywiscie zakres prac może być różny - ja mam parteròwkę z podwieszanym stropem. Jak ktoś ma dwie kondygnacje, żelbetowe stropy, nie przygotował przepustów, to roboty jest więcej...

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Po co płacić za coś co można mieć za darmo. I to naprawdę za darmo
    Co masz za darmo? Wentylację grawitacyjną? Kominy kosztują, ich wykończenie i obróbka blacharska kosztuje, nawiewniki w oknach kosztują (i trzeba za nie płacić przy każdej wymianie okien). Ale najdroższe jest używanie wentylacji grawitacyjnej.
    To, że ktoś żyje... Jakby ludzie w jaskini nie przeżyli, to nie byłoby nas na świecie. Ja na WM zdecydowałem się po doświadczeniach z WG - najlepsza, w jakiej mieszkałem działała super wydajnie w chłody (14 pięter komina nad moją kratką robiło robotę). Ale w upały powietrze stało. W innych mieszkaniach jeszcze większa tragedia, bo i w mrozy potrafiła działać "pod prąd" a w upały oczywiście zero wentylacji.


    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Smog to kolejna marketingowa nagonka aby ktoś sobie kasę nabił na ludzkiej naiwności.
    Jasne. A filtry brudzą się same:

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od 12 lutego do 27 marca 2020 (kanapka G4, M5, F7 - na fotkach brakuje tych plisowanych M5 - zostały):



    W powyższym wątku sporo obrazków z wychwyconym tym, co filtrują płuca mieszkańców domów z wentylacją grawitacyjną.

    Czyżbyś zaoszczedził 15-18k na robocizne przez kilkadziesiąt godzin? Bo na mój dom wycena to 27-30 tyś.
    Tak, tyle sobie wyceniają monterzy za robociznę. A nawet więcej, bo przytulają jeszcze 15% z VATu.

    Cytat z innego wątku:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Firmy instalacyjne szaleją z cenami. Mnie wszystkie materiały kosztowały 9665,20 zł brutto z VAT 23% (przy montażu przez firmę byłoby 8%) razem z rekuperatorem z odzyskiem wilgoci (trochę eksperymentowałem, i kilka stówek mam w niepotrzebnych kształtkach i rurach a co nieco do wykorzystania w przyszłości - można przyjąć, że te zbędne graty to wartość wyrzutni dachowej, którą mam w rubryce "dach"). Sądzę, że ekipa wprawiona w boju 2-3 ludzi pospinałaby to w jeden dzień (wszystkie przepusty gotowe).

  17. #37

    Domyślnie

    To jest jakaś farsa. Niech ci celebryci ogranicza palenie papierosów, picia alkoholu i zaczną jeździć rowerkami i w domu sobie zamontuje wszystko co ma przeddomek "eko". Czyli niech zaczną od siebie.
    A swoja droga to sąd jest jaki,s niepoważny bo skoro przyznał jej to jak to będzie się miało gdy cała Polska ruszy po odszkodowania..

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Serio, trzeba być ślepym i głuchym, żeby pisać takie pierdoły...
    Ciekawym zbiegiem okoliczności gdy pojawił się wirus koronny temat smogu w mediach jakoś umilkł, dlaczego? bo media dostały nowa pożywkę na której mogą więcej zarobić.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ciekawym zbiegiem okoliczności gdy pojawił się wirus koronny temat smogu w mediach jakoś umilkł, dlaczego? bo media dostały nowa pożywkę na której mogą więcej zarobić.
    Może dlatego, ze pojawił się w marcu i trwał przez lato ?
    Jakoś nie pamiętam, żeby latem 2019 temat smogu był wiodący...
    Może warto włączyć myślenie?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może dlatego, ze pojawił się w marcu i trwał przez lato ?
    Jakoś nie pamiętam, żeby latem 2019 temat smogu był wiodący...
    Może warto włączyć myślenie?
    Masz krótka pamięć. w 2019 trąbili przez cały rok o smogu, nawet latem.

    Co do brudnych filtrów w WM to normalne bo domownicy w domu wytwarzają tony kurzu a ciepłe powietrze jeszcze to bardziej potęguje. Z drugiej strony to ileż to czasu człowiek przesiaduje w domu? bardziej jest narażony na te szkodliwe czynniki o których piszecie przebywając poza domem.
    Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego w samochodzie gdzie robię wymianę filtru kabinowego zwanego przeciwpyłkowym po przejechaniu 20 tys km lub filtru powietrza przy wymiane nie są w połowie tak brudne jak te z reku? a przeciez powinny byc czarne jak smoła skoro jest tak zabrudzone powietrze.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony