dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58

Domyślnie

Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Gdzie i kiedy i kto niby miałby im wypłacić to odszkodowanie??
    Jak to kto, podatnicy.

https://www.wnp.pl/energetyka/kazdy-...je,338564.html
    https://www.rp.pl/Dobra-osobiste/301...Wolszczak.html
    https://www.wykop.pl/link/5135711/je...wania-za-smog/

to tylko początek
    Nie odpowiadam na wypociny @fotohobby i jego drugiego wcielenia @d7d. Podobnie traktuję wypociny szwedzkiego właściciela pompy ciepła. No i za swoje grubiaństwo @Bertha też się do tej grupy załapał.

Domyślnie

A WM jest za darmo, tak? Tylko nie podawaj mi kosmicznych cen za komin/y wentylacyjne i prawie gratisowych cen za WM.
    Ja Ci niczego nie będę podawał bo i tak nie uwierzysz.
    Szkoda czasu na taką "dyskusję".
    Nie odpowiadam na wypociny @fotohobby i jego drugiego wcielenia @d7d. Podobnie traktuję wypociny szwedzkiego właściciela pompy ciepła. No i za swoje grubiaństwo @Bertha też się do tej grupy załapał.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Domyślnie

Smog to kolejna marketingowa nagonka aby ktoś sobie kasę nabił na ludzkiej naiwności.
    Serio, trzeba być ślepym i głuchym, żeby pisać takie pierdoły...

Za WM zapłaciłem 12tys zł plus sobota i parę popołudni własnej pracy.
    WM, podłogówka i bezobsługowe źródło ciepła to trzy rzeczy, które MUSOWO zrobił bym, gdybym budował następny dom
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-09-2020 o 17:58

Domyślnie

Czyżbyś zaoszczedził 15-18k na robocizne przez kilkadziesiąt godzin? Bo na mój dom wycena to 27-30 tyś. Dom 100m. No chyba, że rekuperator i osprzęt masz z Chin... A może firmy co zakładają reku szukają ekologicznych frajerów i podają ceny z kosmosu?

3

Domyślnie

Reku angielskiej firmy, materiały te, na których pracuje większość wykonawców.
    Pzecież ko najprostsza instalacja do wykonania. Aneta, jak ktoś ma dwie lewe ręce, to można tutaj skonsultować schemat, a później zatrudniać Pana Miexia, co ma dwie normalne ręce, zapłacić mu 1000zł za te parę dni roboty.
    Oczywiscie zakres prac może być różny - ja mam parteròwkę z podwieszanym stropem. Jak ktoś ma dwie kondygnacje, żelbetowe stropy, nie przygotował przepustów, to roboty jest więcej...

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    128

Domyślnie

Po co płacić za coś co można mieć za darmo. I to naprawdę za darmo
    Co masz za darmo? Wentylację grawitacyjną? Kominy kosztują, ich wykończenie i obróbka blacharska kosztuje, nawiewniki w oknach kosztują (i trzeba za nie płacić przy każdej wymianie okien). Ale najdroższe jest używanie wentylacji grawitacyjnej.
    To, że ktoś żyje... Jakby ludzie w jaskini nie przeżyli, to nie byłoby nas na świecie. Ja na WM zdecydowałem się po doświadczeniach z WG - najlepsza, w jakiej mieszkałem działała super wydajnie w chłody (14 pięter komina nad moją kratką robiło robotę). Ale w upały powietrze stało. W innych mieszkaniach jeszcze większa tragedia, bo i w mrozy potrafiła działać "pod prąd" a w upały oczywiście zero wentylacji.

Smog to kolejna marketingowa nagonka aby ktoś sobie kasę nabił na ludzkiej naiwności.
    Jasne. A filtry brudzą się same:

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od 12 lutego do 27 marca 2020 (kanapka G4, M5, F7 - na fotkach brakuje tych plisowanych M5 - zostały):

W powyższym wątku sporo obrazków z wychwyconym tym, co filtrują płuca mieszkańców domów z wentylacją grawitacyjną.

Cytat Napisał pershing1899@op.pl Zobacz post
    Czyżbyś zaoszczedził 15-18k na robocizne przez kilkadziesiąt godzin? Bo na mój dom wycena to 27-30 tyś.
    Tak, tyle sobie wyceniają monterzy za robociznę. A nawet więcej, bo przytulają jeszcze 15% z VATu.

Cytat z innego wątku:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Firmy instalacyjne szaleją z cenami. Mnie wszystkie materiały kosztowały 9665,20 zł brutto z VAT 23% (przy montażu przez firmę byłoby 8%) razem z rekuperatorem z odzyskiem wilgoci (trochę eksperymentowałem, i kilka stówek mam w niepotrzebnych kształtkach i rurach a co nieco do wykorzystania w przyszłości - można przyjąć, że te zbędne graty to wartość wyrzutni dachowej, którą mam w rubryce "dach"). Sądzę, że ekipa wprawiona w boju 2-3 ludzi pospinałaby to w jeden dzień (wszystkie przepusty gotowe).

Domyślnie

Czyżbyś zaoszczedził 15-18k na robocizne przez kilkadziesiąt godzin? Bo na mój dom wycena to 27-30 tyś. Dom 100m. No chyba, że rekuperator i osprzęt masz z Chin... A może firmy co zakładają reku szukają ekologicznych frajerów i podają ceny z kosmosu?
    Zapewne wycenę dostałeś od firmy Rekuperatory.pl

Domyślnie

To jest jakaś farsa. Niech ci celebryci ogranicza palenie papierosów, picia alkoholu i zaczną jeździć rowerkami i w domu sobie zamontuje wszystko co ma przeddomek "eko". Czyli niech zaczną od siebie.
    A swoja droga to sąd jest jaki,s niepoważny bo skoro przyznał jej to jak to będzie się miało gdy cała Polska ruszy po odszkodowania..

Domyślnie

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Serio, trzeba być ślepym i głuchym, żeby pisać takie pierdoły...
    Ciekawym zbiegiem okoliczności gdy pojawił się wirus koronny temat smogu w mediach jakoś umilkł, dlaczego? bo media dostały nowa pożywkę na której mogą więcej zarobić.

3

Domyślnie

Ciekawym zbiegiem okoliczności gdy pojawił się wirus koronny temat smogu w mediach jakoś umilkł, dlaczego? bo media dostały nowa pożywkę na której mogą więcej zarobić.
    Może dlatego, ze pojawił się w marcu i trwał przez lato ?
    Jakoś nie pamiętam, żeby latem 2019 temat smogu był wiodący...
    Może warto włączyć myślenie?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Domyślnie

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może dlatego, ze pojawił się w marcu i trwał przez lato ?
    Jakoś nie pamiętam, żeby latem 2019 temat smogu był wiodący...
    Może warto włączyć myślenie?
    Masz krótka pamięć. w 2019 trąbili przez cały rok o smogu, nawet latem.

Co do brudnych filtrów w WM to normalne bo domownicy w domu wytwarzają tony kurzu a ciepłe powietrze jeszcze to bardziej potęguje. Z drugiej strony to ileż to czasu człowiek przesiaduje w domu? bardziej jest narażony na te szkodliwe czynniki o których piszecie przebywając poza domem.
    Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego w samochodzie gdzie robię wymianę filtru kabinowego zwanego przeciwpyłkowym po przejechaniu 20 tys km lub filtru powietrza przy wymiane nie są w połowie tak brudne jak te z reku? a przeciez powinny byc czarne jak smoła skoro jest tak zabrudzone powietrze.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    128

Domyślnie

Co do brudnych filtrów w WM to normalne bo domownicy w domu wytwarzają tony kurzu a ciepłe powietrze jeszcze to bardziej potęguje
    Te czarniejsze to filtry z czerpni - czyli filtrowanie powietrza zewnętrznego. Te szare (jak worki w odkurzaczu) to wewnętrzne. Syfu dużo mniej i to typowy kurz.

Z drugiej strony to ileż to czasu człowiek przesiaduje w domu?
    W sumie to z połowę życia albo i więcej. Nie ma miejsca, w którym spędzasz więcej czasu.

bardziej jest narażony na te szkodliwe czynniki o których piszecie przebywając poza domem.
    W samochodzie też masz flitr. W pracy wielu też ma.

Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego w samochodzie gdzie robię wymianę filtru kabinowego zwanego przeciwpyłkowym po przejechaniu 20 tys km lub filtru powietrza przy wymiane nie są w połowie tak brudne jak te z reku? a przeciez powinny byc czarne jak smoła skoro jest tak zabrudzone powietrze.

20 000 km to licząc średnio 40km/h i 20m3/h daje 10 000 m3.
    W małym domu masz 100-200m3/h. Weźmy te 150m3/h x 24h x 90dni (co tyle zaleca producent mojego reku kontrolę i w razie potrzeby wymianę filtra). To daje 324 000 m3 czyli 32,4x więcej powietrza, które przepłynęło przez filtry.

Nie wiem też, jak dokładne masz filtry w aucie - pewnie większość syfu puszczają i góra to G4. W moim reku standardowe to M5. Cały rok sobie dokładam prefiltr G4 a zimą dokładam F7.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-09-2020 o 21:20

Domyślnie

Stos A inne firmy robią taniej? Chętnie porównam oferty.

Domyślnie

Stos A inne firmy robią taniej? Chętnie porównam oferty.
    Powiem Ci tak.
    Od ------link----dostałem cenę 29 tyś.
    Od drugiej firmy 14 tyś.
    Od finałowego wykonawcy 12.5 tyś.
    Wszystkie na wybranym przeze mnie rekuperatorze Brink.
    Dom z użytkowym poddaszem 135m2 pow użytkowej. 8 pomieszczeń.
    Jak chcesz wyceny od różnych firm, to o nie poproś .
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; Wczoraj o 07:13

ELITA FORUM (min. 1000)
    Pytajnick

Domyślnie

6000 zł reku, 3500zł osprzęt (rury, skrzynki anemostaty na 8 punktów,spiro itd..) plus ok 300zł za kauczuk i wełnę do oklejenia rur czerpni i wyrzutni. Robota własna, pod wiązarami.

3

Domyślnie

Masz krótka pamięć. w 2019 trąbili przez cały rok o smogu, nawet latem.
    Możesz podesłać jakieś cytaty ? Bo sądzę, że oprócz tego, że "trąbili", to także pisali ?

Domyślnie

Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Proszę o przepis na rekuperację za 3 tysiące
    5 tys z może lekkim plusem.
    Można taniej, ale to trochę inna bajka.

Podaję koszty:
    Wymiennik przeciwprądowy-700zł
    Wentylator EBM (z demobilu wojskowego z allegro) zasilany prądem stałym 20zł/szt plus 40zł za łożyska do każdej szt. (2 wentylatory potrzeba)
    2 rury po 50m PE-FLEX® w cenie 360zł/szt
    regulator obrotów 2szt po 20zł za szt z ali

Zasilacz do wentylatorów prądu stałego na szynę 24V, 60zł szt. z allegro
    Skrzynki rozprężne 6szt po 100zł/szt, plus 4szt po 160zł podwójne ze stali nierdzewnej. Z ocynkowanej, pewnie 60% tej kwoty.
    skrzynki rozdzielaczowe 2szt za 700zł (350zł/szt z nierdzewki), tyle płaciłem.
    Ameostat, 10szt po 10zł/szt
    Do tego xps i plexi na obudowę reku z uszczelkami, 400zł.
    Do tego należy doliczyć kominki dachowe do wyrzutu z WM i czernię.
    Po drodze jeszcze syfon i kilka drobiazgów.

Dodam tylko, że normalnie wentylatory EBM kosztują 150 euro netto/szt.
    Być może, coś pominąłem.
    Jak coś, odpiszę.
    CO: prąd w G12W:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW "Frankenstein".
    Śmierdzące GWC maxowe 24m2 Temperatura za GWC zimą poniżej 4*C
    Zakomarzone GWC
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Domyślnie

Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    5 tys z może lekkim plusem.
    Można taniej, ale to trochę inna bajka.

Podaję koszty:
    Wymiennik przeciwprądowy-700zł
    Wentylator EBM (z demobilu wojskowego z allegro) zasilany prądem stałym 20zł/szt plus 40zł za łożyska do każdej szt. (2 wentylatory potrzeba)
    2 rury po 50m PE-FLEX® w cenie 360zł/szt
    regulator obrotów 2szt po 20zł za szt z ali

Zasilacz do wentylatorów prądu stałego na szynę 24V, 60zł szt. z allegro
    Skrzynki rozprężne 6szt po 100zł/szt, plus 4szt po 160zł podwójne ze stali nierdzewnej. Z ocynkowanej, pewnie 60% tej kwoty.
    skrzynki rozdzielaczowe 2szt za 700zł (350zł/szt z nierdzewki), tyle płaciłem.
    Ameostat, 10szt po 10zł/szt
    Do tego xps i plexi na obudowę reku z uszczelkami, 400zł.
    Do tego należy doliczyć kominki dachowe do wyrzutu z WM i czernię.
    Po drodze jeszcze syfon i kilka drobiazgów.

Dodam tylko, że normalnie wentylatory EBM kosztują 150 euro netto/szt.
    Być może, coś pominąłem.
    Jak coś, odpiszę.
    Dla małego domu (3 pomieszczenia) nie potrzeba tak kombinować.
    Centrala 100m3 za ok 1500zł
    https://allegro.pl/oferta/centrala-w...3-h-7451457231
    kilka metrów rur spiro + trójniki + czerpnia + wyrzutnia + 3 anemostaty + kilka metrów rury izolowane + kilka drobiazgów za drugie 1500zł.

Można też założyć 3 niezależne rekuperatory (po ok 1000zł każdy) w pomieszczeniach i nie bawić się w całą tą "rurologię".
    https://allegro.pl/oferta/rekuperato...0-a879605534e9

Ale zgadzam się że Twoje rozwiązanie da lepszy system, z tym że nie każdy może to zrobić sam.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia