dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pustak ceramiczny 24 cm szlifowany

    Cześć,

    Mógłby ktoś polecić jakiej firmy warto kupić pustaki ceramiczne gr. 24 cm? Według projektu mają być na zaprawę klejową, więc rozumiem w grę wchodzą tylko szlifowane, a nie mogę żadnych o grubości 24 cm znaleźć (Wienerberger ma 25 cm...)
    Ostatnio edytowane przez ktatar156 ; 14-09-2020 o 22:02

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    A jesteś pewny że to ma być ceramika? 24 maja bloczki gazobetonowe i silikaty

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem pewny i dlatego tym bardziej się zdziwiłem czytając w projekcie: "pustak ceramiczny gr. 24 cm na zaprawie klejowej do cienkich spoin" - chyba, że to nie to samo co na klej i zaprawa klejowa to jeszcze inna technologia?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    poszukaj Poroton

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm... Poszukam, dziękuję! A jest dopuszczalne użyć pustaków 25 cm i ten jeden cm przesunąć do wewnątrz poza bloczek fundamentowy (24 cm) czyli osadzić na chudziaku?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Użycie 25 cm jest możliwe, ale nie stawiasz tego 1 cm na chudziaku a nadwieszasz.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję - zobaczę jeszcze co kierownik budowy powie na ten temat.

  8. #8

    Domyślnie

    PS. Co ciekawe znalazłem parę tych Rabena 24cm szlifowanych poroton i thermopor, ale te o największej wytrzymałości mają klasę 12 tylko (N/mm^2) podczas gdy nawet mało markowe szlifowane 25 cm mają klasę wytrzymałości 15 (np. tutaj https://ceglakowalskiego.pl/sklep/pu...25-szlifowany/). I teraz trochę się boję czy wytrzyma dom z poddaszem użytkowym, ok. 160 m^2 po powierzchni licząc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony