dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pe-flex fi 50

  1. #1

    Domyślnie Pe-flex fi 50

    Pytanie z gatunku dmuchanie na zimne.

    Jakie mogą być słabe punkty rur o średnicy 50 względem 75? Wiem, że większe opory, ale to wystarczy dać więcej przewodów. Fi 50 łatwiej będzie zbierać zanieczyszczenia? Średnica wewnątrz to raptem 40 mm.

    Mam instalację zaprojektowaną na fi 50 żeby ładnie weszła w styropian nad parterem, ale zastanawiam się nad zmianą na 75.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zamiast jednej rury o średnicy wewnętrznej 60mm potrzebujesz 2,25 rury o średnicy 40mm. A różnica w cenie dużo mniejsza. Więc wychodzi znacznie drożej. Skrzynki rozdzielcze i rozprężne też wyjdą drożej i w płaszczyźnie zajmie więcej miejsca po rozłożeniu, czyli może miejscami zrobić się (za)ciasno.

  3. #3

    Domyślnie

    Każde rozwiązanie niesie za sobą koszty. Jeśli dam fi 75 to muszę dać 2 cm więcej styropianu i wylewki anhydrytowe żeby utrzymać założoną wysokość pomieszczeń. Więc jeśli koszt jest jedyną wadą to wolę fi 50 bo mam mniej kombinowania i mimo wszystko wyjdzie w sumie taniej.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem i w końcu się podałem i zostawiłem 75 bo ilość rur 50 byłaby nie do ogarnięcia. Są jeszcze rury wentylacyjne płaskie, ale cena jest zaporowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony