dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    warmaker

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    5

    Domyślnie Ocieplenie starego poddasza z (chyba) nieszczelną dachówką

    Słuchajcie, dobrzy ludzie... mało oryginalnie: stare poddasze w budynku sprzed ponad 70 lat do ocieplenia. Od razu zaznaczam, że nie jest i nie ma być to budynek w którymś ktoś mieszka regularnie przez cały rok. Raczej taki... domek za miastem, głównie na lato, ale niewykluczone, że również np. na Święta. No i ponieważ jest dość stary, to nie oczekuję, że wytrzyma drugie tyle (więc też chciałbym utrzymać koszty całości na możliwie niskim poziomie).

    Do rzeczy. Poddasze jest obecnie nieużytkowe, a chciałem żeby było w miarę cywilizowane (nowa podłoga, ocieplenie dachu, boazeria, minimalna ilość instalacji). Powiedzmy, że mniej-więcej jak na załączonym zdjęciu (pożyczone z innego chyba wątku na forum).
    Konstrukcja dachu jest najprostsza z możliwych: krowkie, łaty, dachówka (ceramiczna Dobrzechów). Konstrukcja dachu wydaje się być w dobrym stanie (a przynajmniej tak załóżmy na potrzeby tego wątku. Obejrzy to jeszcze specjalista, jak jest do wymiany, to i tak po temacie i zupełnie inny problem). Pojedyncze łaty są złamane, ale to się naprawi. Najgorsze, że niektóre dachówki są popękane albo ułożone niespecjalnie starannie. Niektóre są układane na zaprawie albo nią uszczelniane. Krótko mówiąc: kwestia szczelności poszycia jest obecnie nie do końca pewna. Kiedyś wszedłem tam zimą i tu i ówdzie było nawiane parę małych kupek śniegu (zdjęcie), ale z kolei w trakcie nawet mocnego deszczu nic absolutnie nigdzie nie kapie.

    Pytanie kluczowe - jak taki dach ocieplić? Normalnie dałbym między krokwie folię paroprzepuszczalną na listewkach, potem wełnę, folię paroszczelną i boazerię. Boję się jedynie sytuacji, że jednak gdzieś coś będzie kapać albo nawiewać takiego śniegu i narobi mi to jakichś problemów.

    Wiem, że można wymienić poszycie i dać np. blachodachówkę razem z foliami założonymi zgodnie ze sztuką itd., ale to będą duże koszty, których nie mogę za bardzo teraz ponieść. Może przełożenie obecnej dachówki i dodanie folii byłoby jakimś kompromisem? Taką dachówkę powinno się udać jeszcze gdzieś dostać (używaną, rzecz jasna). Nie oczekuję "cudów" tylko uczciwego i zdroworozsądkowego spojrzenia na sprawę i doradzenia co z tym zrobić przy założeniu jak na początku. Za wkład w temat i porady z góry od razu bardzo dziękuję.

    PS. myślałem bardzo długo o pianowaniu i byłem prawie zdecydowany, ale chyba mi przeszło.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_354f0c181e81dadd876a605db07eef8fbbfef92f.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	448160   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00049.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	448161  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Można spróbować przełożyć obecną dachówkę i założyć folie . W zasadzie wydaje się to być najrozsądniejszym rozwiązaniem pod warunkiem że nie rozważasz wymiany pokrycia.
    Osobiście jednak rozważyłbym ułożenie blachodachówki. Pamiętaj że koszty robót dekarskich i tak będziesz miał więc może warto zabrać się za to porządnie i wymienić pokrycie i mieć spokój na lata.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony