dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okna gdzie szukać jakie wybrać..?

    Witam,
    Jestem na etapie wyboru okien do domu myślałem, że już ogarnąłem się z tym szybko, ale przeglądając temat jestem tak skołowany, że nie wiem co dalej.
    Pierwotnie mam znajomych co zajmują się oknami i oni zaproponowali mi okna Rehau Synego UG 0.6. Cena mi odpowiada niby okna dobrej firmy, ale czytając temat wychodzi na to, że każda jakby firma może robić coś innego mimo, że dystrybutor np tej marki to różnie z tym bywa.
    Jak to wreszcie jest z tym? Jestem laikiem nie będę sxiamnial, że coś wiem dom chce wybudować bezstresowo przyznam szczerze i muszę komuś zaufać.
    Zależy mi na oknach dobrych jeżeli chodzi o przenikanie ciepła i dobrych jakościowo tak, żeby za 5 10 lat nie było tak że oknao (a mam też takie 1.5m na 1.5m i duże 3 metrowe psk mi zaraz opadały jak mam np w mieszkaniu. Mieszkanie 8 lat ma a duże okno żona już nie otworzy bo opadło tak bardzo. Potrzeba mi dobrych okien z obu stron jednego koloru (za pewne odcień brązu). Zależy mi na oknach premium. Czy jesteście w stanie mi doradzić jakieś konkretne albo konkretną firme z pomorskiego/warmińskiego.
    Chyba, że te co mi zaproponowano są ok i nie ma co zmieniać.
    Dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czemu takie nędzne UG Ci polecają? Standard to 0,5.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...okna-polecacie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nikt nie wie co Ci zaproponowali znajomi, bo Rehau Synego to tylko nazwa profili a Ug 0,6 to tylko parametr szyby. Także istotne jest marka producenta (dopiero wtedy można się doszukiwać parametrów okna o ile firma ich nie utajnia.

    Opadanie obecnego okna: przyczyn może być sporo, zaczynając od fabrycznych :
    - słaby profil,
    - słabe wzmocnienie,
    - złe szklenie.
    Po monterskie:
    - brak podparcia,
    - brak wyparcia
    i to są tylko najważniejsze.

    Pomorskie? Windmar Tczew. To na tak na początek. Poznasz wtedy dobrą ofertę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Hej. Dziękuję Wam za odpowiedź. Nie chcę pytać ich jaki to producent myślałem że Rehau to rehau, a oni tylko dystrybucją się zajmują. Nie będę ich pytał bo to znajomi i pomyślą, że sprawdzam ich... Taki trochę więzień znajomych. Oczywiście powiedziałem im, że nie koniecznie wezmę u nich, ale wypytywać ich nie będę bo pomyślą, że im nie ufam. A widzę, że mam chyba podstawy.
    Jeżeli chodzi o opadanie to na początku było ok więc chyba nie montaż, ale nie znam się za bardzo. Zgłoszę się do tej firmy jak najbardziej.
    Jeszcze może ktoś ma jakieś dobre wrażenia z kimś innym dla altarnatywy.
    Dziękuję

  5. #5

    Domyślnie

    Okna z od tych znajomych to Geneo jeżeli coś to zmienia. Dobre?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nic nie zmienia. To tylko nazwa profili. A co z tego wyjdzie w produkcji i montażu tego nie wie nikt.

    Na początku często jest dobrze, nawet montaż "na samą piankę" da radę z rok, dwa. Dopiero po latach zaczyna siadać jak nie jest właściwie powypierane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadycool Zobacz post
    Jeżeli chodzi o opadanie to na początku było ok więc chyba nie montaż, ale nie znam się za bardzo.
    Zapraszałeś dobrego serwisanta do tych okien? Może wystarczy regulacja (regulacja to nie tylko kręcenie przy zawiasach) za kilkanaście dych i nie trzeba będzie wymieniać okien za kilkanaście tysięcy.

    Może być tak, że i okna, i montaż były OK - a budynek trochę osiadł i otwór okienny się przekosił (jakby takie sytuacje nie występowały, to mury by nie pękały - a to dosyć częsta sytuacja).

    Tu masz przykłady bardziej zaawansowanej regulacji:


    A to oczywiście nie cały arsenał serwisanta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony