dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Zamówienie styropianu podłogowego w firmie Swisspor.

    Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

    Stanąłem ostatnio przed problemem wyboru styropianu na podłogę i ściany wewnętrzne w moim domu. Jak każdy zabiegany inwestor próbowałem w wolnym czasie znaleźć w internecie jakieś porady jaki styropian i z jakiej firmy zamówić. Styropian jest już u mnie i chciałem się podzielić kilkoma uwagami, które może komuś pomogą nie zdziwić się przy odbieraniu zamówienia .

    Gdy zacząłem przeszukiwać internet trafiłem oczywiście od razu na informacje jak to wszyscy oszukują i sprzedają styropian niezgodny z deklaracjami. Trafiłem również na przewijające się wszędzie w sieci informacje o programie Gwarantowany styropian uruchomionym przez stowarzyszenie producentów styropianu i że trzeba ważyć styropian. Wychodząc z założenia że styropian pewnie będzie oszukany, postanowiłem pójść w kierunku większej wytrzymałości na ściskanie, bo nawet jak będzie oszukany to może dalej nie będzie źle . Wybrałem do części mieszkalnej EPS100 i do garażu i kotłowni EPS200. Uprzedzając pytania niektórych, tak będę parkował tam czołgi piętrowo, conajmniej w trzech poziomach. Analizując oferty kilku producentów zdecydowałem się w końcu na firmę Swisspor.

    Zamawiałem różne grubości płyt ale takie, że wszystkie paczki powinny mieć 0,3m3 (oprócz jednej paczki styropianu o grubości 1cm, która powinna mieć 0,28m3).
    Gdy nosiłem i ustawiałem styropian rzuciły mi się w oczy duże różnice w wysokości paczek. Np. paczka płyt o grubości 2cm była o ponad 2cm niższa niż paczka płyt 10cm. Wyrywkowo pomierzyłem i poważyłem paczki. Z szybkich wyliczeń wyszło mi, że na całym zamówieniu zniknęło mi jakieś 0,64m3 czyli ponad dwie paczki wirtualnego styropianu . Ponieważ niektóre paczki nie osiągnęły też minimalnej wagi określonej w programie Gwarantowany styropian postanowiłem złożyć reklamację. Reklamacja została przez firmę Swisspor odrzucona, a wnioski z zamówienia są takie.

    1. Nie zwracajcie szczególnej uwagi na to że kupujecie 0,3m3 styropianu w paczce bo tolerancja w grubości płyty jest +-2mm (raczej minus), więc np przy grubości płyty 2cm paczka może mieć 54cm wysokości zamiast 60cm i wszystko jest w porządku. Moje mają prawie 58cm więc mogę uważać się za szczęściarza . Nie ma też żadnego znaczenia że na fakturze macie napisaną objętość styropianu jaką kupujecie. Nie ma tyle i co nam pan zrobisz? Firma przerzuca po prostu na klienta, w ukryty sposób, straty spowodowane cięciem styropianu.

    2. Program Gwarantowany styropian już nie istnieje i oprócz chyba Austrothermu, który dalej zamieszcza na opakowaniu minimalną wagę, nikt inny tego nie deklaruje i nie ma to znaczenia. Zostało tylko stowarzyszenie producentów styropianu które pewnie zajmuje się czymś niezwykle wzniosłym ale dla konsumenta jest całkiem nieprzydatne. Firma Swisspor w swoim piśmie wogóle nie odniosła się do wagi styropianu.

    3. Firma Swisspor ciągle mi nie oddała paczki styropianu, który wzięła do niezwykle skomplikowanych pomiarów grubości płyt. Chyba muszę się upomnieć o swoją własność bo sami mogą nie wiedzieć, że jak bierze się czyjąś własność to należy ją oddać.
    Ostatnio edytowane przez tosith ; 15-09-2020 o 11:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony