dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pęknięty strop pustakowy

    Witam,
    remontuję pokój o wymiarach 3 x 3 m na dole w domu jednorodzinnym ze stropem pustakowym. Na suficie widoczna jest rysa - pęknięcie od ściany do ściany, czyli o długości 3 m. Przez wywiercony otwór zauważyłem, że pękły również pustaki. Tynk wydaje głuchy odgłos do 20 cm na lewo od pęknięcia, na prawo jest ok.
    Pęknięcie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1664.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	106,7 KB
ID:	448173
    Otwór i widoczny pustak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1663.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	448174
    Podejrzewam, że pustaki pękły w ten sposób:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0712.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	448175

    Co z tym należy zrobić? Wystarczy zrobić bruzdę i zaszpachlować z siatką czy trzeba skuć tynk?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Jeżeli pustaki popękały tak jak pokazałeś na przykładowym zdjęciu (tym ostatnim) to może być przypadek lokalnego przeciążenia stropu.
    Szpachlowanie i siatka nie załatwi tematu.

    Trzeba odszukać lokalizacje belek gęstożebrowego stropu (jeżeli jest to strop gęstożebrowy).
    Może to nie jest strop gęstożebrowy?
    Jakie wymiary ma pustak?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 15-09-2020 o 22:46
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Na tym zdjęciu widać wejście do tego pokoju, stan przed tynkowaniem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_2967.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	448181

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    A możesz pokazać fotkę tą pierwszą z pęknięciem tak zrobiona aby były te drzwi? Ciężko to sobie wyobrazić jak pękł ten strop.

  5. #5

    Domyślnie

    Tutaj zdjęcie z perspektywy wejścia do pokoju, na suficie już trochę obdrapałem wzdłuż pęknięcia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1665.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	448183

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubajed Zobacz post
    Tutaj zdjęcie z perspektywy wejścia do pokoju, na suficie już trochę obdrapałem wzdłuż pęknięcia.
    A ja mam jeszcze pytanie:
    - co jest nad stropem?
    - czy lany był na pewno beton B20?
    - ilu komorowy jest pustak terivy?
    Pomieszczenie wydaje się niewielkie, a pęknięcie znaczące więc kilka informacji by się przydało - oczywiście jeśli wiesz/znasz odpowiedz i pamiętasz.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Nad pokojem jest łazienka. Rodzaju pustaka niestety nie pamiętam, podobnie beton, poszukam w dokumentach później. Dodam, że na lewo o 20 cm od tej rysy zaczyna się tworzyć kolejna (od strony okna, ma na razie około metr), głuchy odgłos jest pomiędzy nimi. Podobne rysy mam w salonie i kuchni.
    Ostatnio edytowane przez kubajed ; 16-09-2020 o 11:43

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niestety mam obawy, że forum Ci nie pomoże - my możemy pomóc już po diagnozie i to Ci radzę, zapowiada się grubsza praca jednak po otrzymaniu fachowej ekspertyzy możemy być przydatni w innym przypadku będziemy tylko gdybać.
    Napiszę tylko tyle , że z Twojego opisu wynika , że coś niedobrego dzieje się z Twoim domem, chociaż konstrukcja ciężka może jakiś ciek wodny, może niestabilny grunt może pęknięta ława może.... i tu potrzebne jest fachowe "oko" specjalisty
    Czyli rzeczoznawce budowlanego w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.
    Jakkolwiekby to nie brzmiało należy zaciągnąć u niego rady.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    To jest pęknięcie wzdłuz jednej i tej samej belki ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, pęknięcie nie skręca.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    To jedna belka idzie przez salon kuchnie pokój i łazienkę? Wiem że takie stropy mogę mieć i 6 metrów ale coś dużo tych pomieszczeń. Pokaż może jakieś rysunki stropu zaznacz to pękniecie. Co poza łazienka stoi na tej belce stropu. Wrzuc układ ścian parteru, poddasza, strop.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To jedna belka idzie przez salon kuchnie pokój i łazienkę? Wiem że takie stropy mogę mieć i 6 metrów ale coś dużo tych pomieszczeń. Pokaż może jakieś rysunki stropu zaznacz to pękniecie. Co poza łazienka stoi na tej belce stropu. Wrzuc układ ścian parteru, poddasza, strop.
    Myślałem, że chodzi o pęknięcie będące przedmiotem wątku. Nie, pęknięcia w salonie i kuchni są wzdłuż innych belek, jednak wszystkie są do siebie równoległe, załączę później rysunek.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Ciekawy przypadek.
    Te pęknięcia są tuż przy krawędzi belki?
    W różnych miejscach na danym stropie czy jest jakaś zależność?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubajed Zobacz post
    Myślałem, że chodzi o pęknięcie będące przedmiotem wątku. Nie, pęknięcia w salonie i kuchni są wzdłuż innych belek, jednak wszystkie są do siebie równoległe, załączę później rysunek.
    Może opisz więcej o tym kiedy się zaczęły pojawiać w sensie budynek zamieszkały? Czy po wykonaniu wylewek na gorze czy przed itd.
    Nie podałęś rodzaju stropu ale skoro pękają gary w różnych miejscach to albo jak pisał CityMatic pracuje budynek albo masz zbyt mocno obciążony strop, tyle że to powinno się pokazać w postaci ugięcia stropu, 3 teoria jaka mi przychodzi do głowy to zbyt cienka warstwa nad betonu, może brak jakiegoś zbrojenia tej warstwy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony