dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tynk silikonowy MAPEI - dziurki, reklamacja?

    Witam,
    mam problem z tynkiem Mapei SILANCOLOR TONACHINO 1,5mm. Po wyschnięciu tynku pojawily niezliczone dziurki:
    https://photos.app.goo.gl/K458iU8gSfXzpRSf9
    Całość elewacji została wykonana zgodnie z zaleceniami MAPEI - zostały użyte tylko ich produkty, tak aby nikt się nie przyczepił, że został "złamany" system.
    Obejrzałem kilka innych elewacji (różnych producentów) i nigdzie nie zaobserwowałem dziurek aż w takiej ilości (czasami zdarzały się sporadyczne dziurki). Wstępnie kontaktowałem się (telefonicznie) z przedstawicielem MAPEI i Pan odpowiedział mi, że ten tynk "tak ma", że to jest w zupełności normalne i nie ma za bardzo podstaw do reklamacji. Proszę Was o opinię na ten temat, może ktoś z Was miał taki problem, bo nie do końca jestem przekonany, że tak powinno to wyglądać. Pomijając kwestię estetyki obawiam się, że w tych dziurkach może gromadzić się woda co w zimie może mieć opłakane skutki.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tylko raz spotkałem się z czymś podobnym, po intensywnym wymieszaniu tynku dostało się w jego strukturę bardzo dużo powietrza i po ułożeniu powstały takie otworki. Majster się zorientował i potem po każdorazowym mieszaniu stukał w wiadro gumowym młotkiem.
    Ps
    Ścianę z otworkami pomalowano farbą elewacyjną, tynk nie był takiego jak Twój producenta.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    kilka razy sie z tym spotkalem i przyczyny sa 2 z tego co mi wiadomo:
    1 - wlasnie jak CityMagic pisze - wykonawa napowietrzyl mieszajac, dlatego miesza sie mieszadlem wolnoobrotowym a nie napieprza wiertarka
    2 - w samym tynku jest za duzo substancji napowietrzajacych

    reklamacja - napisza ci , ze to nie wplywa na jakosc powloki i albo:
    a) zaproponuja farbe na przemalowanie
    b) nic nie zaproponuja

    jednym slowem - maks co uzyskasz - farbe gratis jak sie postarasz lub Twoj dystrybutor. i trzeba sobie przemalowac i bedzie ok.

    i wlasnie dlatego ja sie przerzucilem na TNB
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Wynika z tego, że wykonawca najprawdopodobniej spartolił robotę bo nigdzie indziej nie widziałem aby ktoś miał taki problem jak ja - jeśli byłaby to wina tynku to raczej temat by się już pojawił niejednokrotnie (przynajmniej ja rak to rozumiem ).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał panwlodek Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Wynika z tego, że wykonawca najprawdopodobniej spartolił robotę bo nigdzie indziej nie widziałem aby ktoś miał taki problem jak ja - jeśli byłaby to wina tynku to raczej temat by się już pojawił niejednokrotnie (przynajmniej ja rak to rozumiem ).
    niekoniecznie.
    Dana partia tynku mogla trafic "gdzies w swiat"
    ktos mogl tego nie zauwazyc (czesto tak jest)
    niekoniecznie jak ktos zauwazyl - trafilo to na forum
    te partie produkcyjne tynku wcale nie są jakieś duże. To kilka palet w jednym cyklu produkcyjnym.

    wiec nie zawsze wykonawca wszystkiemu winien.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał panwlodek Zobacz post
    Witam,
    mam problem z tynkiem Mapei SILANCOLOR TONACHINO 1,5mm. Po wyschnięciu tynku pojawily niezliczone dziurki.
    Możesz napisać w jakich warunkach kładł ten tynk?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony