dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wycena SSO

  1. #1

    Domyślnie Wycena SSO

    Witam.
    Jestem nowy na forum, ale mam do was prośbę i pytanie odnośnie wyceny robocizny za SSO.
    Rejon województwo pomorskie.
    Projekt: https://www.extradom.pl/projekt-domu-ka16-ver1-PKT1026

    Zmiany : strop monolit zamiast Teriva. Likwidacja komina i kominka. Będzie wentylacja mechaniczna z Rekuperacja. Ogrzewanie podłogowe powietrzna pompa ciepła. Nie wiem jeszcze czy zostawić ten komin spalinowy w kotłowni.


    Proszę was o opinię.

  2. #2

    Domyślnie

    Ewentualnie proszę o opinię o co jeszcze dopytać. Czy ekipa coś pominęła, czy o coś wycenę uzupełnić. Z góry dziękuję.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Wydaje mi się że to tanio, co prawda ja mam większy dom / opis w stopce/ budowany w 2015 r , koszt SSO 57 tyś , teraz kolega budował dom podobny do Twojego , wielkościowo , ta sama ekipa i zapłacił ponad 70 tyś a na pewno miał lepsze warunki glebowe niż my. Za sam poziom zero zapłaciłem 25000 / miałem dziurę wykopaną jak pod basen olimpijski , stopy na 120 ławy na 80 cm, zbrojenia tyle co na dwa domy ale to inna historia.
    po Czyjej stronie koparka i inny sprzęt ? deski szalunkowe , stemple itp aha widzę że szalunki wypożyczone ale czy wszystkie ?

    Generalnie cena bardzo dobra wg mnie pytanie co to za ekipa czy w miarę spolegliwa i dobra , żeby ściany były równe , kąty wyprowadzone
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4

    Domyślnie

    Ekipa z polecenia. Budowali u paru znajomych. Byli zadowoleni. Ja w sprawach budowlanych jestem kompletny laik. Opieram się tylko na internetowej wiedzy teoretycznej. Czyli dopytać po której stronie koparki, stemple i wszystkie szalunki? Coś jeszcze? Żeby potem się nie zdziwić. Dzięki za odpowiedź.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Także twierdze że obecnie to dobra cena - owszem, wszystko zależy od regionu, ale cały czas mamy tendencje rosnącą. U mnie w okolicy 35-45 tys liczy sobie ekipa za parterówke do 100m2, najlepiej z drewnianym stropem. Jeśli jesteś pewien ekipy to śmiało brać, taniej nie będzie.

    I tak jak już wiesz dopytaj o różne dodatkowe rzeczy jak koparka, rusztowania itp - żeby się nie okazało ze na wieniec, szczyty i więźbę potrzeba rusztowań za parę stówek albo lepiej.

  6. #6
    System rekuperacji HEATPEX ARIA to świeże powietrze w Twoim domu HEATPEX ARIA to nowoczesny system rekuperacji przeznaczony do domów jednorodzinnych. Najwyższa szczelność oraz wysoka higiena. Potrzebujesz projektu instalacji? Napisz : [email protected] heatpex.pl Polska

    Domyślnie

    Panie Dawidzie, w przypadku gdyby potrzebował Pan darmowego projektu rekuperacji zapraszam do kontaktu: [email protected] .
    Jesteśmy w stanie również polecić dobrą ekipę montażową w Pana okolicy.
    Producent systemu rekuperacji dla domów jednorodzinnych HEATPEX ARIA.
    Darmowy projekt rekuperacji.
    https://www.youtube.com/watch?v=po3u1AsannA

  7. #7

    Domyślnie

    Także mogę powiedzieć, że to dobra cena, przynajmniej tak wygląda wstępnie.

    U mnie za domek 119 m2 pow. użytkowej (dom z poddaszem, dach dwuspadowy ) + garaż w bryle 22 m2 za stan surowy bez dachu wychodzi robocizna 66.900 - Śląsk. Ale z mojej strony jest tylko zapewnienie wody i prądu.

    Co musiałbyś jeszcze doliczyć, uzgodnić:

    1) Kierownika budowy
    2) Geodetę do wytyczenia budynku
    3) Narzędzia - betoniarki, zagęszczarki itp.
    3) Koparkę do wykopu i późniejszego zasypania, obsypania budynku
    4) Izolacja ław i fundamentów nie jest także nigdzie uwzględniona
    5) Drenaż jeśli potrzebny
    6) Wyprowadzenia do wody, kanalizacji, prądu - przepusty w fundamentach

    Później oczywiście jeszcze:
    7) Wykończenie dachu i komina jeśli będzie: okna, rynny, oblachowania, heblowanie, malowanie itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony