dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa samowoli budowlanej

    Dzień dobry,
    jestem właścicielem starego domu jednorodzinnego, którego status to samowola budowlana. Po latach niejasnej sytuacji postanowiłem zalegalizować budynek, ale przy okazji chciałbym dokonać zmian w konstrukcji (postawienie ścianki działowej + podniesienie i wymiana dachu).
    Czy ktoś z Państwa wie jak wygląda proces legalizacji połączony z rozbudową?
    Czy jest możliwe przeprowadzenie tego jednocześnie?
    Czy przy wykonywaniu projektu przez architekta można uwzględnić zmiany, które chcę poczynić?
    Jak to powinno wyglądać itd.
    Jeśli ktoś z Państwa posiada wiedzę w tym temacie to bardzo proszę, by się ze mną podzielił

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Pytane jaki był zakres/na czym polega samowola budowlana? Czy obiekt nie dostanie rygoru rozbiórki? Jeśli nie (gdy nie jest sprzeczny z MPZP, a od tego momentu brałem udział w takich działaniach jako geodeta), to inwentaryzacja stanu istniejącego (budowlana i geodezyjna), mdcproj, projekt, PnB, budowa, protokoły, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza, zgłoszenie zakończenia budowy, kontrola PINB, decyzja o dopuszczeniu do użytkowania (chyba) i już jesteś happy. Koszta nieznane (nie moja dziedzina to nie pytam), czas - grubo ponad rok. Tak w skrócie.

    Czy ktoś z Państwa wie jak wygląda proces legalizacji połączony z rozbudową?
    Czy jest możliwe przeprowadzenie tego jednocześnie?

    Drugie pytanie: na pewno NIE.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odp. w moim temacie.
    Dom został postawiony ponad 40 lat temu przez znajomych budowlańców bez profesjonalnego projektu itd.
    Stan budynku został określony jako dobry i wszystko wskazuje na to, że rozbiórka mu nie grozi.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Nie chodzi o to czy sie zawali, lecz czy budynek nie jest sprzeczny z zapisami MPZP. Np. kąt spadku połaci dachowej, odległości od granic, linia zabudowy, oczyszczalnia, ogrzewanie itp. Budynek będzie musiał spełniać warunki PBudowlanego po wchodzącej właśnie nowelizacji od września 2020.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bertha - sprzed 40 lat chyba legalizacja podchodzi pod prawo budowlane z 1974 roku.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest tak jak napisał Elfir.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bertha - sprzed 40 lat chyba legalizacja podchodzi pod prawo budowlane z 1974 roku.
    Aaaa, to już siedzę cicho. W takie starocie nie byłem zamieszany.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    o procedurze legalizacyjnej po zmianie Ustawy Prawo Budowlane ( obowiązuje od 19 września 2020 ) :
    https://symen24.pl/samowola-budowlan...jak-to-zrobic/

    jednym słowem : najpierw legalizacja , potem możliwy projekt przebudowy,rozbudowy, nadbudowy, ... zgodny z obowiązującymi przepisami
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony