dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    O widzę, że z boku też może być

  2. #62

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.

    Na razie próbujemy z tym co sami zrobiliśmy na szybko (kratka wentylacyjna na zewnątrz drzwiczek w szafce kuchennej) oraz odłączenie okapu i zainstalowanie filtru węglowego. Zobaczymy co na to odpiszą.

    Jeśli to nie pomoże to mam już osobę, która wykona inwentaryzację budowlaną wraz z oznaczeniem nowego sposobu użytkowania lokalu.

    A później jeszcze zostaje prawnik.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    W pomieszczeniach z WG nie wolno stosować mechanicznych systemów wyciągania powietrza.
    Bo ty tak uważasz, czy jest na to podstawa prawna?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    W pomieszczeniach z WG nie wolno stosować mechanicznych systemów wyciągania powietrza.
    Jesteś blisko ale nie najbliżej. Nie wolno stosować mechanicznych wyciągów przy kuchenkach gazowych, przy wentylacji grawitacyjnej jest to dopuszczalne.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jesteś blisko ale nie najbliżej. Nie wolno stosować mechanicznych wyciągów przy kuchenkach gazowych, przy wentylacji grawitacyjnej jest to dopuszczalne.
    Dokładnie, dlatego się dopytałem, najłatwiej puścić bąka i odwrócić wzrok.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Masz na to jakiś przepis, czy tylko puściłeś bąka?
    Wypraszam sobie takie rzeczy pod moim adresem.
    Ale jak jesteś taki szczekacz to pokaż swoja rację, daj przepis na te bzdury którymi karmisz forumowiczów.
    I przypomnę ci kolego że mowa tu o wyciągu kuchennym.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ty sobie wypraszasz pod swoim adresem ale nie przeszkadza ci jak takie słownictwo stosują inni.
    To ty w odpowiedzi na moje zdanie napisałeś swoje i nie poparłeś go przepisem prawnym.
    Tobie wolno tak robić bo to jesteś ty, ale innym nie wolno.
    Hipokryzja?
    Sądzisz że spółdzielnia autorki tego wątku nie zna przepisów prawa?
    O co ci chodzi???? Czy ja Cię obraziłem? Kto pisał do Ciebie o bąkach, ja? I niby ja mam się upominać za to że Ciebie ktoś obraża? Sory, może mi przeszkadza obrażanie ale nie będę stawał w Twojej obronie jako adwokat.

    Natomiast co to meritum, nie podałem przepisów w swojej wypowiedzi a Ty podałeś??
    W spółdzielni siedzą tacy sami ludzie jak tu na forum, jedni wiedzą a drugim się wydaje że wiedzą, a trzecim po przeczytaniu przepisów interpretują je na swoje kopyto i dlatego mamy jak mamy.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 26-09-2020 o 11:20 Powód: literówka

  8. #68

    Domyślnie

    Spółdzielnia chce, żeby napisać, że w razie kontroli nadzoru budowlanego biorę to przeniesienie na siebie ....co o tym myślicie?

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    to w zasadzie od strony Spółdzielni jest " zielone światło ",
    ja jednak uważam, że całe " zamierzenie " powinno być zgodne z przepisami - tak, aby spać spokojnie i nie martwić się np. potencjalnymi kontrolami, karami, itp
    - a ryzyko oczywiście każdy może podejmować z większą lub mniejszą świadomością takich czy innych konsekwencji ( małych / średnich / dużych )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    to w zasadzie od strony Spółdzielni jest " zielone światło ",
    ja jednak uważam, że całe " zamierzenie " powinno być zgodne z przepisami - tak, aby spać spokojnie i nie martwić się np. potencjalnymi kontrolami, karami, itp
    - a ryzyko oczywiście każdy może podejmować z większą lub mniejszą świadomością takich czy innych konsekwencji ( małych / średnich / dużych )
    No właśnie ja też tak sądzę...chciałabym spać spokojnie i wszystko mieć zgodnie z literą prawa.
    Dlatego mam pytanie czy jak zrobię tą inwentaryzację budowlaną wraz z oznaczeniem nowego sposobu użytkowania lokalu czy wtedy będę mieć spokój ze strony spółdzielni i nadzoru?

  11. #71

    Domyślnie

    Kratka wentylacyjna jest założona i filtr węglowy też i już mieliśmy składać pismo w spółdzielni, ale powiedzieli nam jeszcze, że dopisać to, że w razie kontroli nadzoru my ponosimy odpowiedzialność za przeniesienie kuchni.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony