dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    a co Ty Kazein radzisz poza cytowanymi orzeczeniami i interpretacjami ? ( takimi, czy innymi )
    Po raz trzeci powtarza - spełnić żądanie właściciela nieruchomości i doprowadzić do stanu pierwotnego (łamanie w wezwaniu nie jest dla mnie "lub" lecz "i" - ale faktycznie to nie jest oczywiste).

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po raz trzeci powtarza - spełnić żądanie właściciela nieruchomości i doprowadzić do stanu pierwotnego (łamanie w wezwaniu nie jest dla mnie "lub" lecz "i" - ale faktycznie to nie jest oczywiste).
    Ale my nie chcemy przywracać do stanu pierwotnego (to by była już ostateczność), po to napisałam ten post, żeby Was się poradzić co można jeszcze zrobić, żeby odbyło się to z literą prawa. Mąż był w spółdzielni i powiedziano mu, że w sporadycznych przypadkach wyrażają zgodę na takie przeniesienie, ale w jakie to przypadki to już nie powiedział.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał izi66 Zobacz post
    Ale my nie chcemy przywracać do stanu pierwotnego (to by była już ostateczność)
    To pozostaje przekonać spółdzielnię, żeby się zgodziła i ustalić zasady. Opinie ekspertów nie mają większego znaczenia, bo choćby SN uznał, że z punktu widzenia PB jest OK, to właściciel może dalej domagać się przywrócenia stanu poprzedniego.
    Wojowanie tylko zmniejsza szanse (o ile w ogóle jakieś są) na dogadanie się z właścicielem nieruchomości.

  4. #44

    Domyślnie

    A orientujecie się czy jeśli zrobię kratkę wentylacyjną w meblach oraz w okapie zainstaluję filtr węglowy, więc będzie to okap zamknięty i nie będzie wtedy podłączony do wentylacji w łazience to to będzie zgodne z przepisami?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał izi66 Zobacz post
    A orientujecie się czy jeśli zrobię kratkę wentylacyjną w meblach oraz w okapie zainstaluję filtr węglowy, więc będzie to okap zamknięty i nie będzie wtedy podłączony do wentylacji w łazience to to będzie zgodne z przepisami?
    nie będzie zgodnie z przepisami. Przecież napisałem :
    " W przypadku zastosowania okapu kuchennego w kuchni lub w aneksie kuchennym, należy zapewnić podłączenie tego okapu do odrębnego przewodu kominowego. "
    druga " kratka " - dla wentylacji pomieszczenia kuchni, przy czym nie można łączyć wentylacji grawitacyjnej kuchni z łazienką.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał izi66 Zobacz post
    A orientujecie się czy jeśli zrobię kratkę wentylacyjną w meblach oraz w okapie zainstaluję filtr węglowy, więc będzie to okap zamknięty i nie będzie wtedy podłączony do wentylacji w łazience to to będzie zgodne z przepisami?
    Obieg powietrza z okapu będzie zamknięty czyli nie będzie wylot z okapu podłączony na zewnątrz (do komina, innej kratki itp.) tylko będzie "wiał" do kuchni?
    Czyli będzie filtrował powietrze wewnątrz kuchni?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Obieg powietrza z okapu będzie zamknięty czyli nie będzie wylot z okapu podłączony na zewnątrz (do komina, innej kratki itp.) tylko będzie "wiał" do kuchni?
    Czyli będzie filtrował powietrze wewnątrz kuchni?
    jak nie ma dodatkowego przewodu went. grawitacyjnej, to już raczej wyjścia nie ma, tylko zastosować okap z filtrem ( i często go wymieniać ) co nie jest szczęśliwym rozwiązaniem. Nie zmienia to faktu stosowania " W przypadku zastosowania okapu kuchennego w kuchni .... "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    jak nie ma dodatkowego przewodu went. grawitacyjnej, to już raczej wyjścia nie ma, tylko zastosować okap z filtrem ( i często go wymieniać ) co nie jest szczęśliwym rozwiązaniem. Nie zmienia to faktu stosowania " W przypadku zastosowania okapu kuchennego w kuchni .... "
    To może nie jest okap a wentylator z filtrem?
    Czyli jest to pochłaniacz
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 25-09-2020 o 14:26
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Powracając do cytowanego tekstu przez izi66, w piśmie Spółdzielni jest określenie :
    „Brak jest możliwości prawnych, aby Spółdzielnia mogła przyzwolić na funkcjonowanie lokali, w których dokonano zmian niezgodnych z obowiązującymi przepisami. ”
    „ niezgodnością ” o której piszą jest zapewnienie wentylacji zgodnej z § 93. WT_Warunków Technicznych :
    4. W mieszkaniu wielopokojowym dopuszcza się stosowanie aneksu kuchennego w pokoju przeznaczonym na pobyt dzienny pod warunkiem zastosowania w tym aneksie wentylacji.
    5. W przypadku zastosowania okapu kuchennego w kuchni lub w aneksie kuchennym, należy zapewnić podłączenie tego okapu do odrębnego przewodu kominowego.

    Ad.4 - mówi że kuchnia powinna mieć odpowiednią wentylację ( nawiew / wywiew powietrza dający taką a nie inną wymianę powietrza w pomieszczeniu )
    Ad.5 – mówi o jeszcze jednym ( dodatkowym ) „ odrębnym ” kanale wentylacji grawitacyjnej w przypadku zastosowania okapu kuchennego.

    jw. zgodnie z PN, zasadami sztuki, itd.
    - bez spełnienia tych warunków technicznych, kuchnia nie ma prawa funkcjonować ( chyba ze z wentylacją mechaniczną ), stąd w piśmie „ przywrócenie lokalu mieszkalnego do stanu pierwotnego/zgodnego z przepisami prawa ”, poza tym, że Spółdzielnia nie została powiadomiona o zmianach wcześniej, a faktycznie jako Zarządca ma „obowiązek … zapewnienia użytkowania obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi w sposób zapewniający m.in. bezpieczeństwo użytkowania ” ( użytkownika )

    odpisałem izi66, aby zapukać do projektanta z uprawnieniami i spróbować poszukać tych dodatkowych „kratek” wentylacyjnych lub wydać np. rozwiązanie zamienne ( może odstępstwo od przepisów ? ),
    a co Ty Kazein radzisz poza cytowanymi orzeczeniami i interpretacjami ? ( takimi, czy innymi )
    No dobrze, a w takim razie można zastosować tą wentylację mechaniczną albo w ogóle zrezygnować z okapu? (skoro w przepisach mowa, że musi być podłączony do odrębnego kanału wentylacyjnego)

  10. #50

    Domyślnie

    Jesteśmy po rozmowie z członkiem zarządu spółdzielni. Poradzono nam, żeby zainstalować kratkę wentylacyjną i że możemy spróbować z okapem na filtr węglowy. Mamy napisać jeszcze, że remont był zrobiony w celu polepszenia warunków mieszkaniowych.
    Jesteśmy w trakcie tych prac i po nich chcielibyśmy zaprosić eksperta od wentylacji, na razie jednak trudno z nim. (Nie wiem czy w naszym mieście wszyscy są w spółce ze spółdzielnią).

    Z prawnika na razie zrezygnowałam,bo zobaczę co mi odpisze spółdzielnia, a jeśli się uda dogadać to byłoby fajnie, a jak nie to wtedy będę się z nim kontaktować.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał izi66 Zobacz post
    Jesteśmy po rozmowie z członkiem zarządu spółdzielni. Poradzono nam, żeby zainstalować kratkę wentylacyjną i że możemy spróbować z okapem na filtr węglowy. Mamy napisać jeszcze, że remont był zrobiony w celu polepszenia warunków mieszkaniowych.
    Gdzie macie zamontować kratkę wentylacyjną?
    Filtr węglowy niczego nie zmienia w sprawie podłączenia okapu.
    Poczytaj
    https://globalo.pl/jaki-okap-kuchenny-do-bloku/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Gdzie macie zamontować kratkę wentylacyjną?
    Filtr węglowy niczego nie zmienia w sprawie podłączenia okapu.
    Poczytaj
    https://globalo.pl/jaki-okap-kuchenny-do-bloku/
    Przeczytałam:
    "Jaki okap kuchenny do bloku – podsumowanie

    Na koniec w skrócie przedstawimy najważniejsze informacje zawarte w poradniku:

    - okapy kuchenne pracują w trybie wyciągu (obieg otwarty) lub pochłaniacza (obieg zamknięty)
    - w bloku zawsze można zamontować pochłaniacz - jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań (przewidziano osobny kanał wentylacyjny)
    – zalecanym okapem kuchennym do bloku jest wyciąg
    - gdy w bloku funkcjonuje wyłącznie wentylacja grawitacyjna (naturalna), montaż okapu w trybie wyciągu jest niemożliwy
    -przed zakupem i montażem okapu, zawsze sprawdź regulamin spółdzielni i skonsultuj decyzję ze specjalistą"

    Więc ja mam pochłaniacz i napisane jest, że "w bloku można zawsze zamontować pochłaniacz"

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Pochłaniacz czyli nie odprowadzasz powietrza do komina i nie odprowadzasz w inny sposób na zewnątrz kuchni czy mieszkania
    Masz pochłaniacz - nie ma problemu.
    Masz okap - masz problem.
    Wcześniej pisałaś że masz okap w domyśle w obiegu otwartym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pochłaniacz czyli nie odprowadzasz powietrza do komina i nie odprowadzasz w inny sposób na zewnątrz kuchni czy mieszkania
    Masz pochłaniacz - nie ma problemu.
    Masz okap - masz problem.
    Wcześniej pisałaś że masz okap w domyśle w obiegu otwartym.
    Bo ja już w tym wszystkim sama się gubię.Był wcześniej okap, bo był podpięty pod wentylację łazienkową. Teraz już zlikwidowaliśmy tą rurę (nie będzie połączenia z wentylacją łazienkową) i kupiłam ten filtr węglowy i go zainstaluję.

    Wy siedzicie w tym wszystkim, znacie się fachowo, a ja kobieta nie bardzo

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał izi66 Zobacz post
    Bo ja już w tym wszystkim sama się gubię.Był wcześniej okap, bo był podpięty pod wentylację łazienkową. Teraz już zlikwidowaliśmy tą rurę (nie będzie połączenia z wentylacją łazienkową) i kupiłam ten filtr węglowy i go zainstaluję.

    Wy siedzicie w tym wszystkim, znacie się fachowo, a ja kobieta nie bardzo
    Okap który nie jest podłączony do wentylacji czy innego komina nie jest problemem.
    Okap jw. który dodatkowo na filtr węglowy (lub inny) jest pochłaniaczem i taki też możesz używać w swoim mieszkaniu.\Ale nie możesz go podłączyć do komina / wentylacji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    A może nie myśleć jednotorowo i zamiast wyciągu od góry zrobić wyciąg blatowy, ciekawe w jakiej odległości od kuchenki jest ściana zewnętrzna,

    https://www.google.com/search?q=wyci...w=1326&bih=658


    można poprowadzić kanał wywiewny np niskoprofilowy za szafkami do ściany zewnętrznej.

  17. #57

    Domyślnie

    Nic już nie będzie podłączone do wentylacji.

    Niestety ten wyciąg blatowy nie zmieści nam się (kilka cm jest od płyty do ściany).

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał izi66 Zobacz post
    Nic już nie będzie podłączone do wentylacji.

    Niestety ten wyciąg blatowy nie zmieści nam się (kilka cm jest od płyty do ściany).
    Do wentylacji nie, do dziury w ścianie może, a spółdzielnia pozostał w XIX wieku z rozwiązaniami technicznymi więc się nawet nie odniesie bo dla nich wyciąg blatowy to UFO.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

  20. #60

    Domyślnie

    Ten wyciąg blatowy to bezużyteczny gadżet, Ten tylko może się na to nabrać kto nie ma zielonego pojęcia o fizyce.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony