dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Mitsubishi Power Inverter 8kw vs Daikin Altherma 8kw

    Stoję przed wyborem pompy. Zostały w sumie te dwie. Dobierane wg ozc. Instalatorzy obu marek autoryzowani, praktycznie w tej samej odległości. Pozostała więc kwestia samego sprzętu. Cena ta sama.
    Pompa będzie użytkowana w domu wyremontowanym, docieplonym. Ok 150m2 . Same grzejniki bez podłogówki.

    Jak się ma pompa Mitsubishi Power Inverter na R32 o mocy 8kw PUD-SWM80YAA z lodówką EHST17D-VM2D do Daikina 8kw ERGA08DV z lodówką EHVH08S23D6V ?

    Chodzi o porównanie samych pomp (awaryjność, łatwość obsługi dla zwykłego użytkownika, radzenie sobie z defrostami, koszty ewentualnych napraw pogwarancyjnych, praca w temp. -7 do 7, itp) Która dłużej pożyje ?
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Stoję przed wyborem pompy. Zostały w sumie te dwie. Dobierane wg ozc. Instalatorzy obu marek autoryzowani, praktycznie w tej samej odległości. Pozostała więc kwestia samego sprzętu. Cena ta sama.
    Pompa będzie użytkowana w domu wyremontowanym, docieplonym. Ok 150m2 . Same grzejniki bez podłogówki.

    Jak się ma pompa Mitsubishi Power Inverter na R32 o mocy 8kw PUD-SWM80YAA z lodówką EHST17D-VM2D do Daikina 8kw ERGA08DV z lodówką EHVH08S23D6V ?

    Chodzi o porównanie samych pomp (awaryjność, łatwość obsługi dla zwykłego użytkownika, radzenie sobie z defrostami, koszty ewentualnych napraw pogwarancyjnych, praca w temp. -7 do 7, itp) Która dłużej pożyje ?
    tak z ciekawości - jaki koszt Mitsubishi ( na gotowo z montażem) ?- dziś właśnie mi montują tą pompę

  3. #3

    Domyślnie

    napisałem PW
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    napisałem PW
    też wysłalem na PW

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Możecie podać ile Wam wycenili? , mnie Daikina 8 ze zbiornikiem cwu na 31k a mitsu zubadana 9 na 34 k pln obie dobre obie drogie
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  6. #6

    Domyślnie

    W sumie żadna tajemnica a zawsze to jakieś rozeznanie dla innych.
    Twoje ceny są wg mnie bardzo dobre bo mi obie te pompy z buforem 200l wyceniono na 34/35 tysięcy. Centrum polszy ale nie W-wa
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    W sumie żadna tajemnica a zawsze to jakieś rozeznanie dla innych.
    Twoje ceny są wg mnie bardzo dobre bo mi obie te pompy z buforem 200l wyceniono na 34/35 tysięcy. Centrum polszy ale nie W-wa
    Po co bufor do Daikina?, czy po to aby byo drozej?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Po co bufor do Daikina?, czy po to aby byo drozej?
    Instalacja tylko grzejnikowa i ma swoje lata więc chyba dlatego.
    Na jakies 15 wycen tylko jedną miałem bez.

    Instalator Daikina chce dodatkowo instalować 2 pompy obiegowe - jedna parter a druga poddasze. To jest dla mnie też trochę dziwne.
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Instalacja tylko grzejnikowa i ma swoje lata więc chyba dlatego.
    Na jakies 15 wycen tylko jedną miałem bez.

    Instalator Daikina chce dodatkowo instalować 2 pompy obiegowe - jedna parter a druga poddasze. To jest dla mnie też trochę dziwne.

    Mam od prawie roku "lodówkę" Daikina 8kW. Nie mam żadnego bufora, żadnych dodatkowych pomp obiegowych.
    Zapłaciłem około 31kPLN wraz z przystosowaniem do istniejącej po ekogroszku instalacji c.o. i c.w.u.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    Instalacja tylko grzejnikowa i ma swoje lata więc chyba dlatego.
    Na jakies 15 wycen tylko jedną miałem bez.

    Instalator Daikina chce dodatkowo instalować 2 pompy obiegowe - jedna parter a druga poddasze. To jest dla mnie też trochę dziwne.
    Zmień instalatora

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony