dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Komentare do Przyjacielskiego domu

    Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Cytat Napisał szaraban Zobacz post
    Następna zabawka z Chin przyszła:

    Załącznik 448215

    Po wstępnych testach jestem zadowolony, muszę wypróbować w terenie i porównać z szlaufwagą. A do tego dokupiłem na znanym portalu stojak geodezyjny w zestawie z łatą geodezyjną.

    Ponieważ przed rozpoczęciem budowy działka musi zostać przebadana przez archeologa a nadal czekamy na pozwolenie na budowę to złożyliśmy do Konserwatora Zabytków wniosek na przeprowadzenie badań. Ponoć dosyć szybko wydają zezwolenie na badania.

    Zastanawiam się tylko czy robić odkrywkę terenu przed zimą, czy wylewać chudziaka żeby zabezpieczyć podłoże czy ewentualnie zostawić wykop otwarty i w przyszłym roku zebrać 10-20cm łopatą. Czytałem o pękniętej ławie fundamentowej która zimowała niezabezpieczona. Podłoże to piasek gruby, woda okresowo w porach mokrych może być powyżej ławy.
    U nas w trakcje kopania fundamentów po zdjęciu humusu dopiero wszedł archeolog na oględziny, ale papier na prowadzenie badań mielismy dołaczony do zgłoszenia z projektem do urzędu. My zaczeliśmy budowę 1 października i na grudzień mieliśmy sso. Więc spokojnie jak jest ekipa można budować.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mgrusza

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-248
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    U nas w trakcje kopania fundamentów po zdjęciu humusu dopiero wszedł archeolog na oględziny, ale papier na prowadzenie badań mielismy dołaczony do zgłoszenia z projektem do urzędu.
    cob_ra mieliście wykopaliska czy tylko nadzór archeologiczny?
    Mam na mapce MPZP zaznaczony teren archeologiczny i zastanawiam się co konserwator zabytków będzie wymagał

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wsparcie Inwestycji

    Zarejestrowany
    Aug 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-732
    Posty
    5

    Domyślnie

    Będzie wymagał zapewne własnej decyzji pozwalającej na prowadzenie robót budowlanych. Ponadto może w swojej decyzji określić warunek niezwłocznego zawiadomienia Stołecznego Konserwatora Zabytków o zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia prac budowlanych i konserwatorskich. Może, ale nie musi określić także warunek przeprowadzenia badań konserwatorskich. Decyzja będzie także określała warunek, aby osoba, która będzie kierowała pracami budowlanymi lub sprawowała nadzór inwestorski spełniała wymagania art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrusza Zobacz post
    cob_ra mieliście wykopaliska czy tylko nadzór archeologiczny?
    Mam na mapce MPZP zaznaczony teren archeologiczny i zastanawiam się co konserwator zabytków będzie wymagał
    Może ja napiszę, wszyscy moi sąsiedzi dostawali nadzór a ja jako wybraniec otrzymałem wykopaliska poprzedzające. Najlepiej dużo wcześniej wystąpić do konserwatora z wnioskiem o określenie zakresu i rodzaju badań. W decyzji zostanie określony sposób prowadzenia badań.

    Jak będziesz miał nadzór to podpisujesz umowę z archeologiem i on tylko robi dokumentacje w trakcie wykonywania wykopu pod dom. Jak coś znajdzie małego to opisuje, wysyła do muzeum. Jeśli znajdzie coś dużego to niestety wstrzymuje prace i zawiadamia wojewódzkiego konserwatora zabytków, on przyjedzie i podejmie decyzje co dalej.

    Jeśli będziesz miał wykopaliska to podpisujesz umowę z archeologiem na ich przeprowadzenie. On występuje do konserwatora o zezwolenie na badania i ich zakres. Przeprowadza odkrywkę, zaprasza wojewódzkiego konserwatora na wizję w celu potwierdzenia prawidłowości prowadzenia badań. Po wizycie konserwator może wyłączyć całą działkę z obowiązku badań. Tutaj też jeśli coś dużego zostanie znalezione to będzie wezwany konserwator.

    Pamiętaj, że coś dużego to ślady grobów albo osad. Małe pojedyncze artefakty jak naczynia, narzędzia, groty etc nie stanowią przeszkody w dalszym prowadzeniu prac.Po zakończeniu wykopalisk takie małe przedmioty są przez archeologa opisywane i przesyłane do muzeum.

    Przy okazji moja archeolog wystąpiła 15 września o zgodę na badania i jeszcze brak jest odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez szaraban ; 28-09-2020 o 12:59

  6. #6

    Domyślnie

    on they went, till the activity was pretty done, and the footwear stood equipped to be used upon the desk. this become long before dawn; and then they bustled away as short as lightning.
    voip phone

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony