dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie Gniazkda i oświetlenie na jednym obwodzie w mieszkaniu.

    Witam.U mnie jest tak ,że nie ważne co się "spali""uszkodzi" zawsze wybije 2 obwody,czyli kontakty i oświetlenie w mieszkaniu. Po prostu pozniej trzeba dać w góre takie 2 małe pstryczki które są koło siebie, jeden odpowiedni za prad w gniazdkach i drugi za swiatlo.




    Nic specjalnego sie nie dzieje w mieszkaniu , w przeciągu 4 miesiecy , 3 miesiace temu monitor poszedł( zasilacz w nim ) i 2 tygodnie temu ,jedna z trzech halogenowych zaroweczek w lazience i znowu wszystko ok.

    Obecnie mam nową zaroweczke i nowy monitor i wszystko jest ok.
    Serwis zewnętrzny wymienił monitor na nowy pisząc,że został wymieniony PSU w środku monitora.

    Co radzicie teraz coś kombinowac czy nie? Blok jest z 2006 roku. Po prostu swiatlo i prad w gniazdkach mam na jednym obwodzie czy tak moze byc?
    Jak cos wybije,zarowka,albo pralka,albo monitor to wszystko swiatlo i prad znika.

  2. #2

    Domyślnie

    Masz coś ewidentnie pomieszane w obwodach, skoro wybija oba bezpieczniki. Zaproś elektryka na godzinę-dwie, sprawdzi, pomierzy, może nawet w tym czasie naprawi i po sprawie. Teraz prosisz się o pożar po prostu...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tutaj bardziej bym się obawiał o tzw, przepięcia, i to nie tylko atmosferyczne, lecz łączeniowe, pochodzące z sieci zasilającej.
    Natomiast co do samej instalacji ? No cóż, przegląd przeprowadzony przez elektryka-pomiarowca może wiele wyjaśnić.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    Jakie znowu przepięcia? TO żarówka czy monitor nie maja prawa sie spalic? Wszystko mi działało non stop bardzo dobrze przez 14 miesięcy. Dopiero pół roku temu monitor poszedl. A zaroweczka 1 miesiac temu, to wszystko.

    Na logike jakby cos nie tak bylo to by poszło więcej urządzen i częściej by to sie dzialo.
    Ostatnio edytowane przez sew333 ; 21-09-2020 o 13:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony