dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie Jak naprawic i zabezpieczyc styk elewacji z dachem?

    Z gory przepraszam za niefachowe nazewnictwo - nie jestem ekspertem:

    W miejscu gdzie sciana elewacji styka sie z dachem(podbitka) wprowadzily mi sie ptaki. Sobie znanym sposobem wydziobaly kawalki styropianu od srodka czy jakos od gory i zrobily sobie gniazda. Pare lat temu zaczelo sie od jednej rodziny, co mi nie przeszkadzalo, ale co roku jest ich coraz wiecej. W tym roku to juz cala kolonia i na calej dlugosc sciany poludniwej mam lokatorow.
    Teraz juz ptaszki sie wyniosly i jest cicho, wiec chcielibysmy naprawic zniszczenie i zabezpieczyc, by w przyszlym roku juz nie miec lokatorow na gape.

    Uprzejmie bym prosila o wskazowki jak sie tym zajac? i komu najlepiej zlecic taka robote? komus od elewacji? czy od dachow?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PtakiDach.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	448229



    Załącznik 448218
    Ostatnio edytowane przez mayadaski ; 17-09-2020 o 15:35 Powód: zdjecie sie nie wyswietla

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Na jednym forum dla fachowców znalazłem taki oto artykuł: https://muratordom.pl/budowa/dach/st...GCgC-StXn.html

    Może w czymś pomoże ;D
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo Saskian!

    Przeczytalam...artykul jest na temat jak zrobic....u nas juz jest zrobione i niestety teraz jest do naprawy....
    u nas jest zastosowony pierwszy sposob wykonczenia, jak jest napisane w artykule, ze ten najbardziej popularny:
    czerwonym kolkiem zaznaczylam, gdzie ptaki zrobily sobie gniazda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ptakinapoddaszu.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	448432
    wydzobaly styropian od gory/srodka, ze z zewnatrz tynk jest OK i nie ma zadnych dziur, ale styropian jest oslabiony i golym okiem widac, ze sie lekko zapada w miejscach gdzie sa gniazda.Takze sloma nam tam wystaje, ktora nie byla uzyta w oryginalnym wykonczeniu domu
    Musimy czyms wypelnic ubytki w sytropianie i zmknac im wejscie, ktore maja na styku otynkowanej sciany i deskawania.
    Googluje caly czas i nic nie moge znalezc, co by bylo naprawa a nie zrywaniem wszystkiego i zaczynaniem od nowa....

    Pozdrowienia, Maja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony