dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    doczytałam
    "Zatem budynki, które znajdują się na działce będącej własnością i w których nie wyodrębniono lokali, stanowią część składową nieruchomości gruntowej i nie podlegają ujawnieniu w księdze wieczystej."
    Nie podlega ujawnieniu w księdze wieczystej czyli nie mam jak udowodnić i inspekcja może się doczepić jak ktoś prześle donos...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    widocznie ewidencja wystarcza.
    Od dziś masz nowe prawo budowlane. Jak gmina nie wychwyci samowoli to legalizuje się z automatu (bo widocznie nikomu nie przeszkadzała)

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Radek napisałem wiadomość
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    doczytałam
    "Zatem budynki, które znajdują się na działce będącej własnością i w których nie wyodrębniono lokali, stanowią część składową nieruchomości gruntowej i nie podlegają ujawnieniu w księdze wieczystej."
    Zgadza się i nawet jakby ktoś chciał ujawnić w KW taki budynek bez wyodrębnionej własności to sąd wieczystoksięgowy odmówi takiego wpisu.


  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję wam za porady chyba i tak odwiedzę jakiegoś architekta czy kogoś i nakreślę sytuacje żeby spać spokojnie na pewno w pewnym sensie jestem trochę spokojniejszy ale tak jak wszedłem na inne forum nakreśliłem sytuację to pisali mi że mapka.ewidencji gruntu to jest stan faktyczny i nie prawny a dom jest prawdopodobnie stara samowola budowlana:/ z jednej strony dobrze że 19 września weszła nowelizacja prawa budowlanego i trochę się z tym lepiej czuje ale nadal mam wątpliwości.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tjay78

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Wlkp
    Kod pocztowy
    63-900
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie! Mam identyczna sytuacje. Czy coś się zmieniło? Co
    Radzicie?

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tjay78

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Wlkp
    Kod pocztowy
    63-900
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj, bardzo cię proszę o pomoc.
    Odpisałeś coś jednemu z użytkowników w tym temacie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...z-dokumentacji
    Mam
    Dosłownie identyczna sytuacje jak on.. budynek z drobnymi zmianami jest na szkicach granicznych z roku 1967, widać na oko ze jest stary, boje się jakiegoś donosu czy po prostu kontroli jak zacznę remontować, co robić?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony