dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie działki leśnej

    Jestem w trakcie zakupu działki która jest w 1/3 łąką i w 2/3 lasem i stoi tuż przy lesie. Według MPZP stała się ona niedawno MN i planuje ją nieco odlesić (500m2) i zbudować tam dom.
    Aby utrzymać klimat/widok lasu chciałem otoczyć ją ogrodzeniem panelowym (bez podmurówki) i w tym samym miejscu posadzić żywopłot/krzaki. Czyli z zewnątrz działki obcy widzą gesty krzak, z wewnątrz działki też widze gesty krzak, a tak w środku jest jeszcze panel (gdyby ktoś chciał przejść to się zdziwi)
    I tutaj moje pytania:
    1) Ma to sens?
    2) Moge bez podmoruwki panelowe?
    3) Co to za gęste krzaczory/zywoplot rósł na polskich osiedlach 10-30 lat temu? Ten wyglądał odpowiednio. Chyba ze ktos poleci coś lepszego?
    4) Moge takie zielone, potencjalnie łatwopalne ogrodzenie na granicy z lasem?
    5) Chcialem takie ogrodzenie na ~180cm, nie kojarze zadnych przeciwskazan, ktos zna?
    Ostatnio edytowane przez Janski ; 19-09-2020 o 22:01 Powód: ortograf

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jelenie i dziki roz......ą ci te panele w drobny mak. No dobrze, może tylko na swoich szlakach. Trzy grube druty na słupkach stalowych fi100, na tym siatka stalowa też zwierząt nie powstrzyma lecz przynajmniej przetrzyma bez większego uszczerbku. Sarna czy jeleń przejdą górą latem a zimą (śnieżną) tym bardziej, rozpędzone dziki wbijają sie gwizdem pod dolny drut napinający siatkę i już wataha jest po drugiej stronie. Tylko rozbujana siatka zadzwoni o słupki, fakt że podmurówki nie było, lecz siatka sięgała ubitej ziemi. Śmignęły tak że nie zdążyłem się obrócić. Klient miał tak ogrodzone 4 ha z jednej strony przyległe do kompleksu leśnego, zwierzaki śmigały niczym turyści na kolację.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jelenie i dziki roz......ą ci te panele w drobny mak. No dobrze, może tylko na swoich szlakach. Trzy grube druty na słupkach stalowych fi100, na tym siatka stalowa też zwierząt nie powstrzyma lecz przynajmniej przetrzyma bez większego uszczerbku. Sarna czy jeleń przejdą górą latem a zimą (śnieżną) tym bardziej, rozpędzone dziki wbijają sie gwizdem pod dolny drut napinający siatkę i już wataha jest po drugiej stronie. Tylko rozbujana siatka zadzwoni o słupki, fakt że podmurówki nie było, lecz siatka sięgała ubitej ziemi. Śmignęły tak że nie zdążyłem się obrócić. Klient miał tak ogrodzone 4 ha z Jednej strony przyległe do kompleksu leśnego, zwierzaki śmigały niczym turyści na kolację.
    Jelenie rozpi... ale takie na dwóch nogach Dzikie zwierze samo z siebie nie idzie dewastować jakieś nieruchomości, to nie leży w jej naturze. A że zdarzają sie przypadki uszkodzeń ogrodzeń przez zwierzynę to prawda. auta czy inny sprzęt zmechanizowany też uszkadzają ogrodzenia ale to nie powód aby robić z tego zjawisko powszechne.

    Każdy chyba widział siatkę metalową z drutu tzw leśną, są nią ogrodzone szkółki leśne i proszę sobie jechać do lasu i sprawdzić jak takie ogrodzenia są poniszczone przez zwierzynę, prawie nic, więc pisanie i straszenie że uszkodzenia ogrodzeń przez zwierzynę dzika jest na [porządku dziennym.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janski Zobacz post
    Czyli z zewnątrz działki obcy widzą gesty krzak, z wewnątrz działki też widze gesty kzak, a tak w środku jest jeszcze panel (gdyby ktoś chciał przejść to się zdziwi)
    I tutaj moje pytania:
    1) Ma to sens?
    2) Moge bez podmoówki panelowe?
    3) Co to za gęste krzaczory/zywoplot rósł na polskich osiedlach 10-30 lat temu? Ten wyglądał odpowiednio. Chyba ze ktos poleci coś lepszego?
    4) Moge takie zielone, potencjalnie łatwopalne ogrodzenie na granicy z lasem?
    5) Chcialem takie ogrodzenie na ~180cm, nie kojarze zadnych przeciwskazan, ktos zna?
    W zasadzie to ogrodzenie robi się na zewnatrz a żywopłot sadzi od środka.
    Oczywiście że można bez podmurówki, Podmurówka jest elementem bardziej dekoracyjnym, wykończeniowym.
    Do 2 m wys możesz stawiać ogrodzenie bez przeszkód.
    Co do krzaczorów jakie byś sobie chciał zafundować to jest ich multum, te krzaczory musisz dopasować bardziej do gleby aniżeli do wyglądu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jelenie rozpi... ale takie na dwóch nogach Dzikie zwierze samo z siebie nie idzie dewastować jakieś nieruchomości, to nie leży w jej naturze. A że zdarzają sie przypadki uszkodzeń ogrodzeń przez zwierzynę to prawda. auta czy inny sprzęt zmechanizowany też uszkadzają ogrodzenia ale to nie powód aby robić z tego zjawisko powszechne.

    Każdy chyba widział siatkę metalową z drutu tzw leśną, są nią ogrodzone szkółki leśne i proszę sobie jechać do lasu i sprawdzić jak takie ogrodzenia są poniszczone przez zwierzynę, prawie nic, więc pisanie i straszenie że uszkodzenia ogrodzeń przez zwierzynę dzika jest na [porządku dziennym.
    Jelenie na dwóch nogach to pod.......ą drewniany płot na opał a świerki na choinkę świąteczną. Napisałem co ostatnio widziałem (nie pierwszy raz), ale wybór twój, pieniądze twoje , twój problem będzie.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cyrylek_

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-482
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie,

    sami jesteśmy na etapie kupowania leśnej działki (w mieście, MPZP - budownictwo jednorodzinne ekst). Naczytałam się mnóstwo na ten temat i okazuje się, że na działce leśnej nie można budować trwałych płotów ani żadnych słupków? Ze ten "teren" pod słupkami należałoby odlesić? te porady "powiem wam co w przepisach pisze" mnie przerażają i w sumie niewiele dają... Gdyby nie można było stawiać płotu to jakim cudem te wspaniałe rezydencje w Konstancinie, Zalesiu, Komorowie czy Podkowie miałyby nie tylko płoty z siatki ale i z kamienia? Jak to jest w realnym życiu? przychodzi jakaś kontrola i bada "nieodlesioną" część działki czy rośnie tam trawnik czy mech? Bo gdy czytam prawne porady, to widzę teksty typu "na działce leśnej zapomnij o trawniku"... kary, kary, kary... ktoś ma może ogród na działce leśnej, tudzież odlesionej (np te darmowe 500mkw?) i ma płot, słupki, trawnik, inne rośliny niż zastane "leśne" drzewa? dziękuję za życiowe porady!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jelenie rozpi... ale takie na dwóch nogach Dzikie zwierze samo z siebie nie idzie dewastować jakieś nieruchomości, to nie leży w jej naturze. A że zdarzają sie przypadki uszkodzeń ogrodzeń przez zwierzynę to prawda. auta czy inny sprzęt zmechanizowany też uszkadzają ogrodzenia ale to nie powód aby robić z tego zjawisko powszechne.

    Każdy chyba widział siatkę metalową z drutu tzw leśną, są nią ogrodzone szkółki leśne i proszę sobie jechać do lasu i sprawdzić jak takie ogrodzenia są poniszczone przez zwierzynę, prawie nic, więc pisanie i straszenie że uszkodzenia ogrodzeń przez zwierzynę dzika jest na [porządku dziennym.
    dziś właśnie dziki wpadły w odwiedziny na działkę sąsiada ... działka porządnie ogrodzona siatką lesna - wlazły bez problemu podnosząc siatkę od spodu , żal patrzeć jak ją kompletnie zryły , dodam , że teren to osiedle domów wprawdzie nieco na uboczu ale w granicach miasta

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyrylek_ Zobacz post
    Witajcie,

    sami jesteśmy na etapie kupowania leśnej działki (w mieście, MPZP - budownictwo jednorodzinne ekst). Naczytałam się mnóstwo na ten temat i okazuje się, że na działce leśnej nie można budować trwałych płotów ani żadnych słupków? Ze ten "teren" pod słupkami należałoby odlesić? te porady "powiem wam co w przepisach pisze" mnie przerażają i w sumie niewiele dają... Gdyby nie można było stawiać płotu to jakim cudem te wspaniałe rezydencje w Konstancinie, Zalesiu, Komorowie czy Podkowie miałyby nie tylko płoty z siatki ale i z kamienia? Jak to jest w realnym życiu? przychodzi jakaś kontrola i bada "nieodlesioną" część działki czy rośnie tam trawnik czy mech? Bo gdy czytam prawne porady, to widzę teksty typu "na działce leśnej zapomnij o trawniku"... kary, kary, kary... ktoś ma może ogród na działce leśnej, tudzież odlesionej (np te darmowe 500mkw?) i ma płot, słupki, trawnik, inne rośliny niż zastane "leśne" drzewa? dziękuję za
    życiowe porady!
    Nie degustuj się bele czym. Zobacz choćby na ogólnie znanych portalach że wymienione przez ciebie działki to użytki budowlane (B) lub rolne (Ł, Ps, R...) zarośnięte samosiejkami a nie Ls. Tak stoi w papierach. Chybaaaaa, że ktoś był przytomny i na powstały (samowyrośnięty) las większy niż 10 arów sporządził Plan Urządzania Lasu i rządzi się samodzielnie łącznie z wycinkę 80.letnich drzew i przytulaniem kasy. Lecz aby teraz kasować trzeba było pomyśleć lata wcześniej. Zresztą działki większe niż 10 arów dawno już pokrojono na mniejsze i posprzedawano.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dziś właśnie dziki wpadły w odwiedziny na działkę sąsiada ... działka porządnie ogrodzona siatką lesna - wlazły bez problemu podnosząc siatkę od spodu , żal patrzeć jak ją kompletnie zryły , dodam , że teren to osiedle domów wprawdzie nieco na uboczu ale w granicach miasta
    Zapewne sąsiad trufle hoduje
    Wyolbrzymiasz sztucznie problem. Mieszkam niedaleko lasu około 500 m, i przez kilka lat jedynie wiosna miałem kilka odwiedzin saren a działkę miałem nie ogrodzoną, kolega z pracy mieszka w można [powiedzieć w szczerym lesie i na dewastację ogrodzenia przez zwierzynę leśną nigdy nie narzekał.
    Nie twierdze że problemu nie ma, jest ale sporadycznie i nie pisz tak jakby zwierzyna leśna była zdziczała i na umór dewastuje ogrodzenia.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zapewne sąsiad trufle hoduje
    Wyolbrzymiasz sztucznie problem. Mieszkam niedaleko lasu około 500 m, i przez kilka lat jedynie wiosna miałem kilka odwiedzin saren a działkę miałem nie ogrodzoną, kolega z pracy mieszka w można [powiedzieć w szczerym lesie i na dewastację ogrodzenia przez zwierzynę leśną nigdy nie narzekał.
    Nie twierdze że problemu nie ma, jest ale sporadycznie i nie pisz tak jakby zwierzyna leśna była zdziczała i na umór dewastuje ogrodzenia.
    Ja to jednak bym się upierał, że zwierzyna leśna jest zdziczała.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Ja to jednak bym się upierał, że zwierzyna leśna jest zdziczała.
    Miało być tak : nie pisz tak jakby zwierzyna leśna była zdziczała jak niektórzy ludzie i na umór dewastuje ogrodzenia.
    Widziałeś zapewne nieraz tych pseudo kiboli co wyprawiają po meczach, to jest prawdziwa dzicz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony