dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podjazd z suchego betonu-skucha

    Witam, przedwczoraj zrobiłem podjazd przed domem z suchego betonu klasy b20. Dziś byłem na działce i posadzka wydaje się być krucha, mogę w niej dłubać palcem. Beton jeszcze zwiększy swoją twardość i jest to normalne czy coś się nie udało? Robiłem tak że beton rozprowadzałem łopatą a potem go równałem łatą, na sam koniec zrosiłem wodą i tak zostawiłem. W nocy było koło 5 stopni. Możliwe że beton nie związał jak powinien?

  2. #2

    Domyślnie

    Związał dokładnie tak jak powinien związać beton nie zagęszczony.

  3. #3

    Domyślnie

    I co teraz? Da się coś zrobić? Jakaś wylewka naprawcza cienkowarstwowa?

  4. #4

    Domyślnie

    Jest sens lać jeszcze go wodą? Podobno po 3 dniach suchy beton trzeba zlać wodą..

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtekparts Zobacz post
    I co teraz? Da się coś zrobić? Jakaś wylewka naprawcza cienkowarstwowa?
    Betonu z tego już nie zrobisz. Ewentualnie potraktować jako grunt stabilizowany (pewnie jakąś wytrzymałość to ma) i na to drugą warstwę, ale z zagęszczeniem.

    Polewanie tego nie uratuje, ale nie zaszkodzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Wczoraj byłem na działce zobaczyć jak to wygląda i nie jest źle. Generalnie wygląda tak jakby ten beton jeszcze porządnie nie wysechł bo wczoraj był twardszy niż przedwczoraj. Nie chrzęścił pod butami i zaczął nabierać ładnego szarego koloru. Zlałem go wodą i znowu jakby miękki się zrobił Chyba poczekam po prostu z tydzień i zrobię na tym jakąś wylewkę stabilizującą na mokro.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony