dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Prośba o opinię - decyzja o zakupie mieszkania na podstawie rzutu, kwestia UKŁADU

    Hej, jestem na etapie zakupu mieszkania w Krakowie, mieszkanie wielkości 77,5m2 znajduje się na ostatnim piętrze w 5 piętrowym budynku z ponad 100m2 tarasem.
    Jednak układ mieszkania mnie trochę frapuję i zastanawiam się czy to dobra decyzja. Jest nas 3 + zwierzak: tata, mama, dziecko i pies.
    Sypialnia dla nas, większy pokój dla dziecka, mniejszy biuro/gaming room, salon dla wszystkich.

    Proszę o opinie i sugestię, za i przeciw...abstrahując od ceny...
    Może jakieś zmiany? - mam możliwość. Na tarasie w części za sypialnia ustalam z deweloperem trawkę zamiast desek.

    Teraz mieszkam w mieszkaniu 60m2 i 60m2 tarasem, tyle że na 1piętrze. Mieszkanie i taras zaczynają być za małe, ponadto już nie chcę nikogo nad sobą.

    link do obrazka wyraźnego i wymiarów:
    rzut:
    https://zapodaj.net/f57d4bb40c21d.png.html
    wymiary:
    https://smallpdf.com/shared#st=6858c...cument&rf=link
    Ostatnio edytowane przez zKrakowa ; 20-09-2020 o 01:35

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja bym nie kupił. Dwa pokoje z małymi oknami od północy, pomieszanie strefy dziennej z nocną. Ktoś będzie film oglądał to dziecko spać nie będzie mogło - a co dopiero jak jakąś imprezę rodzice urządzą. Do tego z tych dwóch pokoików do łazienki trzeba wędrować przed wszystkimi domownikami a jak są, to i przed gośćmi.
    Standard deweloperów to często nieszczelny, słabo ocieplony dach - jak są liczniki ciepła, to koszty ogrzewania mogą zaskoczyć (jak to nowy blok, to nie wierz w deklaracje dewelopera - jak stary, to sprawdź rozliczenia).

    No i te kąty utrudniające meblowanie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-09-2020 o 13:31

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Rozmieszczenie pomieszczeń w tym apartamencie jest niefunkcjonalne, ale ilość pionów pokazuje, że być może można zmienić projekt. Najlepiej byłoby łazienki i sypialnie umieścić w szerszej (północnej części mieszkania, a salon z kuchnią w części węższej, południowej. W prezentowanym układzie minusami są m.in: -mała, niefunkcjonalna kuchnia, sypialnia od południa, która będzie się nagrzewała latem, wejście do mieszkania jest bezpośrednio do salonu, i wspomniane przez przedmówcę odległość mniejszej sypialni od łazienek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony