dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danielon
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Pytanie jak wysoko murować ścianę fundamentową.

    Witam chciałbym prosić o rady i opinie. Mianowicie poziom drogi obok działki u mnie to 216,49 a poziom działki w miejscu domu to 215,6 czyli jakieS 89cm niżej.Humus mam zebrany (aż 60cm). Nie wiem czy ściankę fundamentowa wymurować na równo z poziomem drogi czy niżej ? Będę wyrównywał działkę pózniej muszę nawieźć ziemi.Jak pytam znajomych to mówią żeby murować chociaż z jeden bloczek powyżej poziomu drogi aby w przyszłości woda z drogi nie leciała w stronę domu. Projektant zaadaptował budynek z poziomem 0.00 na 216,32. Proszę o rady. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Piszesz że poziom drogi jest na wysokości 216,49 a poziom działki w miejscu domu to 215,6 co daje różnicę 0,89 a nie 89.
    Budynek zawsze powinien mieć zero powyżej drogi z tego względu że kiedyś mogą poziom drogi podnieść a tak nieraz sie zdarza. Poza tym aspektem to dom ładniej wygląda z podniesionym 'zero" więc dziwie się że projektant zrobił na styk zero domu z drogą. uważam, że jak podniesiesz poziom zero o dwa bloczki nic się nie stanie a dom nabierze ciut ładniejszego wyglądu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zgodnie z projektem. A prawidłowo zaprojektowana jest równo z chudziakiem, żeby na to położyć papę w jednej płaszczyźnie od zewnętrznej krawędzi termoizolacji.
    Ten poziom powinien być też ze 20-30cm powyżej docelowego poziomu terenu, żeby nawet ulewny deszcz przy zmrożonej ziemi nie miał szans podnieść poziomu wody powyżej hydroizolacji.
    Przy tradycyjnych fundamentach poziom 0 będzie jeszcze ze 30 cm wyżej, bo trzeba dodać ze 20cm EPS, z 8 cm wylewki i ze 2cm okładziny.

  4. #4

    Domyślnie

    Papier wszystko przyjmie, a życie weryfikuje...
    Jeśli dom nie jest kilkanaście metrów od drogi to architekt dał ciała.
    Dobra praktyka mówi, że chudziak powinien być co najmniej na poziomie drogi.

    Zrób, żeby było dobrze. Odbioru nie ma się co bać, jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem sprawdzania "zera budynku".

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatnio brak mi weny jasnowidzenia. A twych telepatycznych przekazów nie odebrałem!! Zatem, woda faktycznie z tej drogi spływa na twoją działkę, masz koło drogi rów z odprowadzeniem wody opadowej? Jaki grunt masz na działce? Jak przywiązany jesteś do modnej wizji bezpośredniego kontaktu domu z ogrodem to jeszcze jest wersja odwodnienia liniowego od drogi koło domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony