dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Klejenie kamienia na elewacji

    Witam wszystkich przymierzam się do ułożenia u siebie kamienia elewacyjnego betonowego na cokoliku i jedna ściana 8m szeroka i 2.5 wysokości.Na ścianie położony styropian grafitowy 15 cm zakołkowany i zatopiona siatka.

    Czym najlepiej przyklejać ten kamień? jakiego gruntu użyć? Waga kamienia okolo 34 kg/m2

    Czy kołkować siatkę czy nie trzeba bo różnie wyczytałem na internecie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar eMajster
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krzyszkowice
    Kod pocztowy
    32-445
    Posty
    57

    Domyślnie

    Kołkować przez siatkę minimum 6 kołków na m2 Grunt głębokopenetrujący np Ceresit CT 17 dodatkowo klej Ceresit CM 17 lub Kerakoll H40. W zależności jeśli jasny kamień użyj koniecznie białego kleju.

  3. #3

    Domyślnie

    A po kołkowaniu zaciągnąć jeszcze klejem bo wyczytałem że nalezy dać jeszcze raz klej i siatke. Kolor kamienia jest stalowy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoku88 Zobacz post
    A po kołkowaniu zaciągnąć jeszcze klejem bo wyczytałem że nalezy dać jeszcze raz klej i siatke. Kolor kamienia jest stalowy
    Przeczytałem , i naprawdę Twój kamień jest dosyć ciężki, może w tym artykule https://skalite-kamien.pl/montaz-kam...-elewacyjnego/ coś Ci naświetli, mnie się wydaje, że może być trudno "zawiesić"taki ciężar na styropianie tak bez podparcia, nawet jeśli solidnie skołkujesz podkład będzie trzeba zastosować podporę.
    Ja obawiałem się klejąc płytkę klinkierową, i też wzmacniałem nośność ściany.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony