dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie uszkodzony kabel przyłączeniowy produ

    Witajcie
    Ostatnio robiłem ogrodzenie na granicy jest skrzynka elektryczna, jako zeby to ładnie wygodalo zrobilem słupki obok skrzynki. Przy wierceniu wietnica uszkodziłem kabel który idzie od słupa do skrzynki. Według planu kabel powinien być wkopany tak żeby wychodził ze skrzynki na środku drzwiczek do prosta a był zawinięty z boku skrzynki tak jak lewy słupek na zdjęciu. Skrzynka jest somsiada wezwał tauron bo mial zwarcie. Tauron to zrobił i chce mi wystawić fakturę na 6600zl a założyli tylko złączkę w miejscu przecięcia. Moim zdaniem to jest dużo za dużo za ta robote tez jak ustawili tego słupka to jakieś nieporozumienie.
    Oczywiscie nie zapłacę. Sprawa idzie do sądu. Moim zdaniem wykonawca przylacza popełnił błąd bo kabel wystawał z boku skrzynki. Czy jest szansa żebym wygrał sprawę i wykonawca za to zapłacił?
    Pozdrawiam

    https://zapodaj.net/dc6be3923b72e.jpg.html

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Miałeś projekt ogrodzenia? Może przypadkiem jakieś zgłoszenie na budowę ogrodzenia? Powiadomiłeś właścicieli przyległych sieci o planowanych pracach w pobliżu ich urządzeń? Właśnie dowiedziałeś się że nie należy kopać gdzie się chce i dlaczego. Chcesz sie bawić w formalności, to nie płać. Hipoteka czeka, woła cie z daleka... na melodię znanej piosenki.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No jak ktoś w takim miejscu wierci wiertnicą to gratuluje Nie pozostaje nic innego jak zapłacić i na przyszłość zmądrzeć. Swoją drogą Tauron nieźle sobie policzył. U nas ENEA za mufę na średnim liczy koło 3-4 tyś.

  4. #4

    Domyślnie

    Skrzynka była jak juz dzialke kupilem. Taśmy nie było bo pewnie to juz przy skrzynce i tak zawinęli. Na ogrodzenie poniżej 220cm nie potrzebuje zgłoszenia. to oni kabel mogą ułożyć inaczej niż w planach bez żadnych konsekwencji jeśli go uszkodze?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pewny jesteś, że nie wjechałeś na nie swój teren z płotem? ZE zazwyczaj stawia tak, że "plecy" skrzynki są w granicy.

    Skąd masz plany sieci elektrycznej?

  6. #6

    Domyślnie

    Ogrodzenie jest na granicy z somsiadem no tak zrobili przed kupnem ja na to nie zexwalalem. Somsiad niema problemów z ogrodzeniem. Na mapie zasadniczej jest linia jak idzie kabel

  7. #7

    Domyślnie

    A dokładniej to granica jest na środku skrzynki patrząc z boku tylko tak ogrodzenie zrobilem zeby ta jego skrzynka mi nie wystawala.

  8. #8

    Domyślnie

    Taurona poniosło z wyceną za robociznę. Przecież za wykonanie przyłącza gdzie wchodzi między innymi kabel i skrzynką około 2 tys zł, Skąd oni wzięli cenę 6600 zł??? Z drugiej strony za błędy sie płaci i zapewne autor tematu by zapłacił gdyby kwota była do przyjęcia a nie taka kwotę jakby ta mufa była ze złota.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Freedomm1899 Zobacz post
    A dokładniej to granica jest na środku skrzynki patrząc z boku tylko tak ogrodzenie zrobilem zeby ta jego skrzynka mi nie wystawala.
    Jeżeli wierciłeś na 100% w swojej działce, nie masz służebności ani umowy na korzystanie z Twojej działki - to pewnie jeszcze zyskasz. Pogadaj z prawnikiem, ile jest w stanie wydrzeć od ZE za bezumowne korzystanie z Twojej nieruchomości i ile za korzystanie z niej w przyszłości. Może włączy im się wtedy tryb "ugoda".

  10. #10

    Domyślnie

    Znając życie to pewnie poprzedni wlasciciel dzialki zezwolił zeby tak ta skrzynke zrobili wiec to nie argument wiercone bylo na 100% na mojej dzialce.
    henrykow tak jak piszesz za drogo. A błąd to popełnił wykonawca przylacza a nie ja bo tam kabla nie powinno być.
    Nic chyba to zapłacę bo niechce mi się drążyć tematu jak raczej przegram sprawę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Freedomm1899 Zobacz post
    Znając życie to pewnie poprzedni wlasciciel dzialki zezwolił zeby tak ta skrzynke zrobili wiec to nie argument wiercone bylo na 100% na mojej dzialce.
    Jak nie jest to ujawnione w KW - to niech on się wywiązuje ze swojej umowy. Kolejnych właścicieli działki to nie obchodzi.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Freedomm1899 Zobacz post
    henrykow tak jak piszesz za drogo. A błąd to popełnił wykonawca przylacza a nie ja bo tam kabla nie powinno być.
    Nic chyba to zapłacę bo niechce mi się drążyć tematu jak raczej przegram sprawę.
    Jeżeli masz mapkę że tam kabla nie powinno być to uważam, że masz sprawę wygraną. Kiedyś u mnie był podobny przypadek, mało tego że kabel puścili nie w linii prostej tylko po luku to jeszcze nie na takiej głębokości na jakiej powinien być. Przyjechali z ZE i nic nie mieli do powiedzenia, naprawili i jeszcze przeprosili.
    Jeżeli przegrasz sprawę to licz się z tym że dowalą Ci jeszcze koszty sądowe.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Prace ziemne w okolicy wszelkich mediów należy wykonywać ze szczególną starannością. Rzeczywisty przebieg mediów może odbiegać od inwentaryzacji geodezyjnej, szczególnie jeżeli została wykonana za czasów PRLu lub wcześniej. U mnie na działce wodociąg powinien być 6metrów od drogi i o przekroju 160, a jest 225 i 8m od drogi. Gdy się to wydało udałem się do Urzędu w celu wyjaśnienia i rozwiązania problemu (budynek był budowany bezpośrednio przy wodociągu), to dowiedziałem się, że mam przesunąć budynek
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Prace ziemne w okolicy wszelkich mediów należy wykonywać ze szczególną starannością. Rzeczywisty przebieg mediów może odbiegać od inwentaryzacji geodezyjnej, szczególnie jeżeli została wykonana za czasów PRLu lub wcześniej. U mnie na działce wodociąg powinien być 6metrów od drogi i o przekroju 160, a jest 225 i 8m od drogi. Gdy się to wydało udałem się do Urzędu w celu wyjaśnienia i rozwiązania problemu (budynek był budowany bezpośrednio przy wodociągu), to dowiedziałem się, że mam przesunąć budynek
    I przez debili którzy nie wykonują dobrze swojej roboty trzeba płacić. W moim przypadku nie dało się zrobić tak jak w planie? Dalo sie tylko ze robią byle jak.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Freedomm1899 Zobacz post
    I przez debili którzy nie wykonują dobrze swojej roboty trzeba płacić. W moim przypadku nie dało się zrobić tak jak w planie? Dalo sie tylko ze robią byle jak.
    Z tego, co piszesz, to nie masz projektu tylko mapę - więc jeżeli ktoś zawalił, to geodeta inwentaryzację powykonawczą.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Freedomm1899 Zobacz post
    I przez debili którzy nie wykonują dobrze swojej roboty trzeba płacić. W moim przypadku nie dało się zrobić tak jak w planie? Dalo sie tylko ze robią byle jak.
    To Ty nie wykonałeś dobrze roboty bo nie wierci się wiertnicami przy szafkach energetycznych tylko kopie szpadlem. Teraz zapłacisz i na przyszłość będziesz wiedział.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nauka kosztuje a wiedza jest bezcenna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony