dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ocena wykonania izolacji termicznej fundamentów

    Witam,
    na załączonych zdjęciach widać szparę między murem a styro. Klejenie na piankę.
    Wykonawca prawdopodobnie nie odczekał 1-2min aż piana rozpręży tylko odrazu kleił do muru. Gdzie nie gdzie na górze widziałem, że pianka odspoiła od muru ale styro siedzi twardo przez niższą warstwę pianki. Pianka wokół ramki + X w środku. Co robić? Zrywać to delikatnie i od nowa czy uszczelnić od góry pianą niskoprężną?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	448310   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	448311  

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli dalej będziesz stawiał takie pytanie, mogę się założyć z Twoją żoną, że nie do żyjesz końca budowy. Wylew, zawał, nie wiem... Ale coś tam pęknie.

    Da0j sobie na luz. I zalecam- zatrudnij inspektora nadzoru, lub kierownika budowy z prawdziwego zdarzenia. Na ten moment pewnie nie masz, ani jednego, ani drugiego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Jeżeli dalej będziesz stawiał takie pytanie, mogę się założyć z Twoją żoną, że nie do żyjesz końca budowy. Wylew, zawał, nie wiem... Ale coś tam pęknie.

    Da0j sobie na luz. I zalecam- zatrudnij inspektora nadzoru, lub kierownika budowy z prawdziwego zdarzenia. Na ten moment pewnie nie masz, ani jednego, ani drugiego.
    Jest taka opcja
    Po prostu chyba zbyt idealnie do tego podchodzę

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Po zasypaniu fundamentu nacisk gruntu zrobi swoje. Płyty ocieplenia do fundamentu nawet specjalnie nie klei się zbyt mocno, by podczas zasypywania pod naporem gruntu styropian naderwał się na klejeniu a nie wraz z hydroizolacji, do której jest przyklejony.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Po zasypaniu fundamentu nacisk gruntu zrobi swoje. Płyty ocieplenia do fundamentu nawet specjalnie nie klei się zbyt mocno, by podczas zasypywania pod naporem gruntu styropian naderwał się na klejeniu a nie wraz z hydroizolacji, do której jest przyklejony.
    No właśnie na górze widziałem, że jest naderwana pianka. Czyli po prostu wpuścić piankę niskoprężną między ścianę a styro? Zawsze myślałem, że styro spełnia swoją rolę jak jest ściśle przylegający do muru.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    lepiej pomysl co odwaliles dajac styropian typu "hydrog" zamiast xps...jakbys tam mial xps Basf-a to rozumiem taki wpis... a masz hydrog i szukasz teraz problemu...
    chcesz byc taki "ą" "ę" to powiedz dlaczego tam jest hydrog zamiast XPS?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    lepiej pomysl co odwaliles dajac styropian typu "hydrog" zamiast xps...jakbys tam mial xps Basf-a to rozumiem taki wpis... a masz hydrog i szukasz teraz problemu...
    chcesz byc taki "ą" "ę" to powiedz dlaczego tam jest hydrog zamiast XPS?
    A po co tak ostro?
    Skoro Ty drogi fighterze jesteś taki ą ę to powiedz po co mam dawać XPS w piach, gdzie wody gruntowe są na około 20m?

  8. #8

    Domyślnie

    Boi XPS jest do tego stworzony. Można go dawać w ziemię (lub w piach, jak to mówisz).
    EPS to gówno, nawet w tej wersji niby-hydro. Wymyśliły je firmy, które nie produkują XPS, a że to coś jest znacznie tańsze, to inwestor leci na to.
    A poza tym jaki jest piach pod poziomem gruntu? Mokry.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Boi XPS jest do tego stworzony. Można go dawać w ziemię (lub w piach, jak to mówisz).
    EPS to gówno, nawet w tej wersji niby-hydro. Wymyśliły je firmy, które nie produkują XPS, a że to coś jest znacznie tańsze, to inwestor leci na to.
    A poza tym jaki jest piach pod poziomem gruntu? Mokry.
    EPS ma 5% nasiąkliwości, XPS max 2%. Jak widać też nasiąka tylko wolniej i mniej. Nawet jak mi moj nasiąknie i lambda z 0,037 zrobi się 0,05 to jest go na tyle dużo (15cm) że nie odczuję tego w rachunkach. a dokładanie 2 tys do tego mija się z celem.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    uwaga przewiduje przyjście Kaizena

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony