dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: F&F w 2020

  1. #1

    Domyślnie F&F w 2020

    Co myslicie o wykorzystaniu F&F do autmatyki w domu? Przeszukujac forum jest pare negatywnych postow na temat tej firmy, ale sa one sprzed paru lat. Pytanie czy sytuacja obecnie wyglada lepiej?
    Zdecydowany dotychczas bylem bardziej na grenton. Ale chcialbym znalezc jedna firme ktora polozy elektryke i automatyke. Problem mam znalezc firme ktora zrobic wszytko.
    Instalatorow F&F jest duzo wiecej niz grentona czy ampio. Stad pomysl na F&F.

    Docelowo system ma autoamtyzowac glownie rolety, oswietlenie i integroac sie z klimatyzacja, pompa ciepla, Satel-em.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Użytkownicy F&Home są trochę jak Yeti.
    Podobno istnieją, ale nikt ich nie widział

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Użytkownicy F&Home są trochę jak Yeti.
    Podobno istnieją, ale nikt ich nie widział
    dziwi mnie rozległą sieć instalatorów F&F. Czyżby aż tak powszechne sa komponenty F&F w przemyśle?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrezur Zobacz post
    dziwi mnie rozległą sieć instalatorów F&F. Czyżby aż tak powszechne sa komponenty F&F w przemyśle?
    Są powszechne w przemyśe, ale niestety zawodne.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pateksioo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Konina
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja miałem tą nieprzyjemność rozmawiać z jednym przedstawicielem/ instalatorem F&F.
    Straszna gaduła, niewiele miał pojęcia o aktualnych ofertach konkurencji. Zakładał, że wszyscy kłamią, a on jest czysty jak łza.
    Niestety mnie nie przekonał.
    Nie wiem gdzie dokładnie się budujesz, ale ja też zastanawiałem się nad Grentonem i Deimiciem.
    Ostatecznie wybrałem tych drugich za kompleksowe podejście, szybkie polecenie instalatora i ciut rozsądniejsze ceny, mniej potrzebnego miejsca w rozdzielni elektrycznej i możlwiość zmiany funkcji włączników z poziomu aplikacji (podobno mają na to patent, ale nie wiem jak to ostatecznie jest.)

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ann_knast

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pateksioo Zobacz post
    Nie wiem gdzie dokładnie się budujesz, ale ja też zastanawiałem się nad Grentonem i Deimiciem.
    Ostatecznie wybrałem tych drugich za kompleksowe podejście, szybkie polecenie instalatora i ciut rozsądniejsze ceny, mniej potrzebnego miejsca w rozdzielni elektrycznej i możlwiość zmiany funkcji włączników z poziomu aplikacji (podobno mają na to patent, ale nie wiem jak to ostatecznie jest.)
    Dobrze, że na Ciebie trafiłam! Wiosną próbowałam się zorientować w kwestii Smart Home i próbowałam tu na forum znaleźć użytkownika systemu Deimic, nad którym sama intensywnie myślę. Możesz mi powiedzieć, jak ten system wypada w codziennym użytkowaniu? Długo go używasz?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pateksioo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Konina
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    8

    Talking odpowiedź

    Cytat Napisał ann_knast Zobacz post
    Dobrze, że na Ciebie trafiłam! Wiosną próbowałam się zorientować w kwestii Smart Home i próbowałam tu na forum znaleźć użytkownika systemu Deimic, nad którym sama intensywnie myślę. Możesz mi powiedzieć, jak ten system wypada w codziennym użytkowaniu? Długo go używasz?
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Deimica. Użytkuję go co prawda jeszcze nie za długo, ale jestem zadowolony. Fajne jest to, że gdy kupujesz od nich sprzęt to kontaktuje się z tobą sam producent. Opowiedzieli mi dokładnie o procesie tworzenia, zaproponowali ciekawe rozwiązania, które ostatecznie wdrożyłem w życie. Niebawem będe podpinał jeszcze ogród do systemu, ale aktualnie już cały dom i wnętrza funkcjonują za pomocą ich modułów.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pateksioo Zobacz post
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Deimica. Użytkuję go co prawda jeszcze nie za długo, ale jestem zadowolony. Fajne jest to, że gdy kupujesz od nich sprzęt to kontaktuje się z tobą sam producent. Opowiedzieli mi dokładnie o procesie tworzenia, zaproponowali ciekawe rozwiązania, które ostatecznie wdrożyłem w życie. Niebawem będe podpinał jeszcze ogród do systemu, ale aktualnie już cały dom i wnętrza funkcjonują za pomocą ich modułów.
    Jak cenowo wyglada Deimica w porownaniu do Grentona lub Ampio? Podobna polka?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ann_knast

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrezur Zobacz post
    Jak cenowo wyglada Deimica w porownaniu do Grentona lub Ampio? Podobna polka?
    U mnie Deimic wychodził taniej, dlatego szukałam tu na forum użytkowników tego systemu, żeby się dowiedzieć, czy rzeczywiście warto iść w ten system.
    W Deimicu jest jeden duży moduł i na nim można już taki średni domek, czy mieszkanie spokojnie zautomatyzować i to jest cena około 10 tys. Jak jest za mało, to można dokupić rozszerzenie. Z kolei jak dostałam wycenę z Grentona, to tam niby są mniejsze moduły i tańsze, ale trzeba ich kupić więcej i wtedy się okazuje, że ta wycena strasznie idzie do góry. Bo tych pomniejszych elementów trzeba dużo. Ampio tak samo, małe moduły, ale trzeba ich więcej.

    Deimic wygrał nie tylko ceną, ale też tym, że ten jeden moduł zajmuje mniej miejsca w rozdzielni, niż te pomniejsze złożone razem. Widziałam tu na forach, że niektórzy sobie składają systemy na jakichś komponentach z aliexpress i samo wszystko programują, może to by wyszło taniej niż Deimic, ale dla mnie, jako niezaawansowanej to cena za wygodę. To znaczy, tutaj mam jedną firmę, gdzie wszystko jest na gwarancji, mam możliwość zawsze porozmawiać z działem technicznym i oni podpowiedzą jak coś zrealizować. Mam możliwość samodzielnie w telefonie zbudować scenę czy harmonogram działania poszczególnych funkcji. Na tych elementach typu malina ktoś by mi musiał to wszystko robić i zawsze bym była uzależniona od jakiegoś programisty, bo sama bym sobie z tym nie poradziła. Ogólnie lubię się uczyć i jak zaczęliśmy myśleć, o tym inteligentnym domu to właściwie od początku roku czytam na ten temat, także mam jakieś pojęcie czym się ten jeden system od drugiego różni, ale nie jestem informatykiem czy programistą i bym sobie nie dała rady sama zbudować systemu inteligentnego domu.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Zdajesz się być kompletnie zaczarowana ceną oraz możliwością bezpośredniego kontaktu z producentem[*], więc nie mam przekonania czy rzeczywiście rozważasz argumenty, czy może bardziej starasz się utwierdzić w już podjętej decyzji. Ale dla równowagi wkleję Ci jedną z negatywnych opinii Deimicu z facebooka:

    jakiś czas temu sam zdecydowałem się na system deimic w swoim domu jako instalator, ale z perspektywy czasu i po poznaniu innych systemów bardzo żałuję swojej decyzji. Deimic jest bardzo prostym systemem, proste rzeczy można zrobić w prosty sposób, ale jezeli zaczynamy rozmawiać o automatyce to zapomnij! Programowanie jest nie do przyjęcia w porównaniu do tego co oferują inne systemy na rynku. Po drugie deimica nie można w łatwy sposób skalowac, jeżeli robisz dom na deimicu to płacisz za jednostkę która ma dużo wejść i wyjsc, ale uważaj bo jak zabranie ci chociaż jednego wyjścia to masz przerąbane... podsumowując według mnie bardzo prosty, zamknięty system, a jak chcesz rozbudować cos później to możesz o tym zapomnieć

    * - typowe dla mniejszych producentów. Ale moim zdaniem jeśli producent zajmuje się sprzedażą i bezpośrednią obsługą klienta końcowego, to znaczy że ma bardzo słabo rozwiniętą lub wręcz źle zorganizowaną sieć dystrybucji.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ann_knast

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Zdajesz się być kompletnie zaczarowana ceną oraz możliwością bezpośredniego kontaktu z producentem[*], więc nie mam przekonania czy rzeczywiście rozważasz argumenty, czy może bardziej starasz się utwierdzić w już podjętej decyzji. Ale dla równowagi wkleję Ci jedną z negatywnych opinii Deimicu z facebooka:




    * - typowe dla mniejszych producentów. Ale moim zdaniem jeśli producent zajmuje się sprzedażą i bezpośrednią obsługą klienta końcowego, to znaczy że ma bardzo słabo rozwiniętą lub wręcz źle zorganizowaną sieć dystrybucji.
    Nie wiem, może rzeczywiście się nakręciłam na ten system, ale mnie akurat prostota Deimica wydała się zaletą. Zależało mi na prostym systemie, w którym będę potrafiła sobie sama stworzyć scenę czy zmienić funkcje włącznika. No i przecież mogę sobie rozbudować ten system, mam instalacje w gwiazdę i można najpierw połączyć sobie część funkcji w ramach ich podstawowego modułu, a potem dokupić moduł rozszerzający.

    A co do tego kontaktu bezpośredniego, to gdy zbierałam wyceny to wszyscy producenci, którzy pojawili się w tym wątku kontaktowali się ze mną bezpośrednio. Chyba każda firma ma jakiś dział handlowy? Loxone jest zagraniczną firmą a w Polsce też mają swój dział handlowy i nawet sklep online. Deimic sklepu online nie ma, ale sprzedaje sprzęt bezpośrednio przez handlowców. Moja ścieżka jako klientki wyglądała tak, że najpierw wypełniłam wycenę na stronie Deimica, potem zadzwonił do mnie handlowiec, który ze mną porozmawiał. Omówiliśmy moją wycenę, zweryfikowaliśmy iloci, bo wtedy jeszcze nie do końca rozumiałam jak policzyć sobie strefy ogrzewania albo obwody oświetlenia. Otrzymałam też opracowanie projektu inteligentnej instalacji, przygotowane na moich rzutach. Miałam też numer do tego handlowca oraz jego adres email i mogłam się z nim skontaktować, gdy pojawiły się jakieś pytania. Podobał mi się ten kontakt, bo było szybko i sprawnie, odpowiedzi miałam jeśli nie tego samego dnia to w ciągu kilku najbliższych. Pamiętam, że na wycenę z Loxone musiałam czekać znacznie dłużej, a kobieta, z którą rozmawiałam nie znała odpowiedzi na wiele pytań, które mnie nurtowały. To mnie popchnęło ostatecznie w stronę Deimica. Pomyślałam, że jak będę mieć jakieś pytania albo sugestie to mam swojego przedstawiciela, do którego mogę się zwrócić i który mi pomoże.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DomekŁochowo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Łochowo
    Kod pocztowy
    86-065
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Zdajesz się być kompletnie zaczarowana ceną oraz możliwością bezpośredniego kontaktu z producentem[*], więc nie mam przekonania czy rzeczywiście rozważasz argumenty, czy może bardziej starasz się utwierdzić w już podjętej decyzji. Ale dla równowagi wkleję Ci jedną z negatywnych opinii Deimicu z facebooka:




    * - typowe dla mniejszych producentów. Ale moim zdaniem jeśli producent zajmuje się sprzedażą i bezpośrednią obsługą klienta końcowego, to znaczy że ma bardzo słabo rozwiniętą lub wręcz źle zorganizowaną sieć dystrybucji.
    Ja mam u siebie Deimic'a już od jakiegoś czasu i oczywiście poniekąd jest tak jak piszesz - rozbudowa to kolejne moduły (często duże) ale z drugiej strony wprowadzili niedawno moduły Small, a z tego co wiem to idą w stronę mniejszych klocków. U mnie są dwa pełne moduły i na razie czekam, jak chciałbym coś rozbudować teraz to pewnie zużyję z 6-8 wyjść, których by brakowało. Poczekam jeszcze z rok z ogrodem i wtedy pewnie będzie brakowało już z 16 przekaźników, a to prawie wersja Small (22 wyjścia). Budowałem krótko po 3 moich znajomych, jeden poszedł w Fibaro i mocno żałuje, jeden rzeźbi sam na RP ale to też nie to.

    Odnośnie sieci sprzedaży to w sumie ja chyba wolałbym kupić bezpośrednio od producenta niż z jakiejś hurtowni ale to przemyślenie na szybko - to jednak dom i fajnie jakby ktoś się tym mocniej zainteresował. Kupując lapka to oczywiście że nie zgłoszę się np. do Asus'a tylko pójdę do sklepu. Ja kupowałem w porozumieniu z instalatorem. Wsparcie miał zarówno on jak i ja jak potwierdzałem np. rekuperację więc reszta mnie zbytnio nie obchodziła

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DomekŁochowo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Łochowo
    Kod pocztowy
    86-065
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrezur Zobacz post
    Jak cenowo wyglada Deimica w porownaniu do Grentona lub Ampio? Podobna polka?
    Cenowo klocki są podobnie ale każdy ma co innego w dodatku np. Ampio ma ładne włączniki ale cholernie drogie i duże - ciężko byłoby zająć wszystkie pola do sensownej obsługi. Nie pamiętam czy jak ja wybierałem to mieli np. opcję długiego i krótkiego przytrzymania. Nie wiem też czy obsługują dowolne mechaniczne, a np. przy łóżku nie chciałem dotyku. Grenton niby ma wyświetlacz i już lepszy ale to kwestia gustu, cenowo jest w miarę ok. Deimic'a wybrałem tylko 3 sztuki duże te sześciopolowe, a reszta małe więc cenowo nie zabiło. No, a mi zależało na zmianie funkcji z telefonu czego nie ma (lub nie miał w momencie wyboru) nikt inny. Nie chciałoby mi się za każdym razem wzywać instalatora. Jak przemyślisz sensownie cały dom (albo weźmiesz projekt dla biura z którymi deimic działa) to są mega sprawdzone te projekty i w sumie dużo tam już w przyszłości chyba nie będziesz musiał dokładać.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał ann_knast Zobacz post
    Zależało mi na prostym systemie, w którym będę potrafiła sobie sama stworzyć scenę czy zmienić funkcje włącznika. No i przecież mogę sobie rozbudować ten system, mam instalacje w gwiazdę i można najpierw połączyć sobie część funkcji w ramach ich podstawowego modułu, a potem dokupić moduł rozszerzający.
    Jeśli przez "smart home" rozumiesz możliwość sterowania przekaźnikiem z przycisku na ścianie i w telefonie albo wyzwalania sekwencji działań z tego przycisku ("scena"), to Deimic spokojnie da radę i będzie prosty do konfiguracji / rekonfiguracji tj. łatwej zmiany funkcji przycisków. Tu masz rację, że to może być sensowny (a może nawet najlepszy) wybór.

    Ale po pewnym czasie użytkowania możesz nabrać apetytu na więcej i dojść do wniosku, że remote control to jednak za mało i przyda się automatyka pewnych powtarzalnych procesów. A automatyka często wymaga już nieco bardziej zaawansowanej logiki oraz często integracji ze urządzeniami IoT. W tych dwóch kwestiach Deimic pozostawia, moim zdaniem, wiele do życzenia.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Ale po pewnym czasie użytkowania możesz nabrać apetytu na więcej i dojść do wniosku, że remote control to jednak za mało i przyda się automatyka pewnych powtarzalnych procesów. A automatyka często wymaga już nieco bardziej zaawansowanej logiki oraz często integracji ze urządzeniami IoT. W tych dwóch kwestiach Deimic pozostawia, moim zdaniem, wiele do życzenia.
    A wiesz moze jak F&F wyglada kwestia implementacji bardziej skomplikowanej logiki? Da rade czy raczej raczkuja w tym temacie?

    W grenton widzialem ze jest wparcie do skryptow LUA. Pradowpodbnie skrypty+Gate Http bedzie mozna wiele zdaialac.
    A jak w Ampio to rozwiazali?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał zrezur Zobacz post
    A wiesz moze jak F&F wyglada kwestia implementacji bardziej skomplikowanej logiki? Da rade czy raczej raczkuja w tym temacie?
    Nie wiem. W moim pojęciu F&F nie jest istotnym graczem na rynku smart home, więc nawet się nie interesowałem szczególnie. Nie liczyłbym na wiele...

    Cytat Napisał zrezur Zobacz post
    W grenton widzialem ze jest wparcie do skryptow LUA. Pradowpodbnie skrypty+Gate Http bedzie mozna wiele zdaialac.
    A jak w Ampio to rozwiazali?
    Tak, w Grentonie do tworzenia logiki służy język LUA. W miarę proste rzeczy można wyklikać przez graficzną nakładkę, która za pomocą sekwencji bloków logicznych z elementami warunkowymi automatycznie tworzy skrypt. Trudniejsze rzeczy wymagają już grzebania w kodzie. Gate HTTP obsługuje incoming i outgoing http, ale niestety nie zapewnia interfejsu websocket.

    W Ampio programowanie modułów podobno jest w stylu "alarmowym" na flagach (dla mnie to by była tragedia). Natomiast integracje w warstwie IP są realizowane przez moduł MSERV, w którym jest Raspberry CM3. Z tego co wiem, do integracji używany jest Node-RED uruchomiony na tym CM3. Który sam w sobie ma dużo możliwości, ale do zaawansowanych rzeczy wymaga ogarniania języka Javascript. Ale jak jest dokładnie to nie wiem, bo Ampio nie udostępnia wiedzy o systemie osobom nie będącym instalatorami Ampio.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 15-10-2020 o 12:29

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomekŁochowo Zobacz post
    Nie pamiętam czy jak ja wybierałem to mieli np. opcję długiego i krótkiego przytrzymania.



    Od zawsze mieli o wiele większe możliwości. Każdy przycisk w Ampio, nieważne czy zwykły mechaniczny, czy dotykowe panele z szerokiej oferty tego producenta można konfigurować na ilość kliknięć czy dowolny czas przytrzymania. Np. kliknij 250 razy → zapal lampę. Przytrzymaj na pół sekundy → zamknij roletę. Trzymaj przycisk dwa dni → obniż temperaturę, itd. Oczywiście absurdalne żeby programować przycisk na 250 kliknięć albo 2 dni przytrzymania ale jak ktoś chce to jest, i wprowadzenie takiej funkcji do systemu trwa parę sekund bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania.


    Cytat Napisał DomekŁochowo Zobacz post
    Ampio ma ładne włączniki ale cholernie drogie i duże - ciężko byłoby zająć wszystkie pola do sensownej obsługi.



    Duże włączniki? Ampio ma włączniki 2,4,6 i 9 przyciskowe wielkości zwykłego przycisku ściennego oraz 15 i 18 przyciskowe wielkości dwóch zwykłych włączników. Oczywiście w wersji z kolorowymi wyświetlaczami i bez. Każdy przycisk dowolnie programowalny z niezależnym sterowaniem podświetlenia RGB. Każdy z nich ma generator dźwięku dowolnie konfigurowalny. Można go wykorzystać np. jako gong, lub jako dowolny sygnał ostrzegawczy czy informujący.


    Drogie? Od 250 zł netto. Ale jeśli chodzi o te drogie to poniższy MDOT-M4 z kolorowym wyświetlaczem ma 4 przyciski funkcyjne RGB + 2 do przewijania ekranu. 4 przyciski x 10 ekranów = 40 funkcji podstawowych za 1400 zł. (wersja szklana) Za „40” przycisków to jak dla mnie niedrogo. Oczywiście jeśli ktoś chce to każdy z nich można programować na ilości kliknięć, czas przytrzymania itp. Do tego programowany generator dźwięku. Niedługo oficjalnie wychodzi taki sam + klawiatura numeryczna. Myślę, że panel z takimi możliwościami można by znaleźć jedynie gdzieś w KNX, tyle że cena pewnie będzie podobna w EU.




    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    W Ampio programowanie modułów podobno jest w stylu "alarmowym" na flagach (dla mnie to by była tragedia). Natomiast integracje w warstwie IP są realizowane przez moduł MSERV, w którym jest Raspberry CM3. Z tego co wiem, do integracji używany jest Node-RED uruchomiony na tym CM3. Który sam w sobie ma dużo możliwości, ale do zaawansowanych rzeczy wymaga ogarniania języka Javascript.




    Flagi (zmienne) w modułach Ampio używa się tylko do funkcji zaawansowanych. 90% funkcjonalności programuje się na gotowych funkcjach których jest sporo i robi się to bardzo szybko. Przykładowo funkcję typu; kliknij 2 razy określony przycisk i zapal wybrane lampy po kolei z określonym odstępem czasowym, na jakiś określony czas lub na stałe – wprowadza się w jakieś chmm... 10 - 15 sekund bez potrzeby używania jakiegokolwiek języka programowania. Podsumowując, w Ampio funkcjonalność zarówno tę podstawową jak i względnie zaawansowaną realizuje się bezpośrednio na modułach za pomocą dostarczanych narzędzi pomijając jakąkolwiek jednostkę nadrzędną. Nie muszę chyba wspominać, że takie rozwiązanie pod kątem bezpieczeństwa i stabilności bije każde scentralizowane rozwiązania na rynku, a na pewno wszystkie systemy które nie ma mają żadnych zabezpieczeń na wypadek awarii centrali.



    Natomiast powracając do kwestii serwera Ampio to wygląda to tak, że samo oprogramowanie serwerowe Ampio pozwala na integrację za pomocą dedykowanego API. Dzięki wprowadzeniu 2 lata temu protokołowi MQTT możemy sobie pozwolić na wiele więcej chociażby dzięki wspomnianemu powyżej NodeRed, ale również jakiegokolwiek innego narzędzia korzystającego z MQTT. Czyli do serwera Ampio możemy wgrać między innymi OpenHab, Domoticz, Home Assistant i wiele innych. NodeRed wgrywa już producent. Ampio po prostu jest takie, że zwykły elektryk korzystając z logiki modułów i serwera może zrobić wiele. Automatyk korzystający z dodatkowych narzędzi może zrobić wszystko.


    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Ampio nie udostępnia wiedzy o systemie osobom nie będącym instalatorami Ampio.



    Ampio jest systemem instalowanym przez autoryzowane punkty, ale każdy klient Ampio może się zapisać na szkolenie i uzyskać dostęp do narzędzi po instalacji systemu u siebie lub w trakcie.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 25-10-2020 o 00:54

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Jimi,
    Twój post jest z godziny 15:46. Ok 18:00 pojawiły się na grupie Ampio pewne informacje, które mogą zmienić Twój pogląd na moją skromną osobę. Zostały już usunięte, aby nie robić niepotrzebne zamieszana na grupie, ale jak jesteś zainteresowany, to zapraszam na priv, bo nie chce robić zamieszana i tu.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 17-10-2020 o 22:37

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Pomijając fakt, że mało mam czasu w życiu na latanie po różnych grupach facebookowych możesz napisać co masz na myśli pisząc "Twojej grupie"?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Fakt, niezbyt szczęśliwe sformułowanie. Chodziło mi o grupę Ampio.
    Zawsze mi się wydawało, że jesteś z tym producentem jakoś związany,
    ale zdaje sobie sprawę, że to mogą być tylko pozory

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony