dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zbyszekkwia

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sianów
    Kod pocztowy
    76-005
    Posty
    12

    Domyślnie Wymiana gruntu i podsypanie skarpy

    Moja sytuacja wgląda tak że na działce mam na 1/3 dół w jednym rogu o głębokości 1,5m. Jest to raczej obniżenie terenu i rozciąga się ono poza działką. Działka ma około 700m2. W związku z tym pomyślałem że użyję grunt z 2/3 działki by zasypać ten otwór a raczej podsypię skarpę. Następie na całej powierzchni wysypię pospółkę i utwardzę ją. Czy to ma sens?

  2. #2

    Domyślnie

    Takie coś po pierwsze musisz zgłosić, po drugie tysiące ton ziemi lub podobnego asortymentu do zasypania tej dziury a to wiąże sie z dość dużym obciążeniem finansowym.
    Nie lepiej pomyśleć aby w jakiś inny sposób zagospodarować ten kawałek działki i tą niedogodność zmienić na atut, np można by postawić budynek gospodarczy podpiwniczony.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zbyszekkwia

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sianów
    Kod pocztowy
    76-005
    Posty
    12

    Domyślnie

    To dobry pomysł z tym podpiwniczeniem. Może by dom postawić podpiwniczony. Dlaczego muszę zgłaszać taki zabieg jak podsypanie by wyrównać działkę? Tam nie przebiega żaden rów, to nieużytki. Wracając do podpiwniczenia czy taka opcja była by tańsza?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszekkwia Zobacz post
    To dobry pomysł z tym podpiwniczeniem. Może by dom postawić podpiwniczony. Dlaczego muszę zgłaszać taki zabieg jak podsypanie by wyrównać działkę? Tam nie przebiega żaden rów, to nieużytki. Wracając do podpiwniczenia czy taka opcja była by tańsza?
    Co do wyrównywania i podnoszenia terenu jest to na zgłoszenie bo ingerujesz w poziom terenu przy czym podniesienie terenu nie może spowodować aby z Twojej działki wody opadowe zalewały działki sąsiednie.
    Co do podpiwniczenia to oczywiście biorąc pod uwagę że chciałbyś zasypać ten dół to uważam, że opcja tańsza i korzystniejsza niż przypadku kopania "dziury" pod piwnice. Pytanie tylko czy w tym miejscu będziesz mógł postawić dom?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zbyszekkwia

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sianów
    Kod pocztowy
    76-005
    Posty
    12

    Domyślnie

    Sprawa polega na tym że w tym tygodniu kupuję tą działką. Obok niej stoją domy o wielkości dość dużej. Ja na pewno będę budował mniejszy. Gdzie się to zgłasza i ile czeka by można działać? Na pewno część muszę podsypać ponieważ obniżenie jest w rogu działki oraz od strony tylnej nie od drogi. Myślałem też o murku oporowym na granicy tak by nie przeszkadzał w budowaniu płotu i był podsypany od zewnątrz. Takie po prostu zabezpieczenie przed osunięciem gruntu. Może po prostu płotek 1,2m w kształcie litery L tak w rogu tylko. Bez kupowania tych "Elek oporowych" Tylko prosty szalunek.?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Murki oporowe to nie tylko zwykła ścianka a 1,5 metrowy to już mur a nie murek takie rzeczy trzeba projektować, i nie wiem jak z pozwoleniem na takie coś bo sąsiadowi postawisz coś brzydkiego.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zbyszekkwia

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sianów
    Kod pocztowy
    76-005
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tu myślałem o murku około 1m i to zasypanego całkowicie na mojej działce. Miało by to zapobiegać obsunięciu gruntu. Do kogo zgłosić podniesienie terenu?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zbyszekkwia

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sianów
    Kod pocztowy
    76-005
    Posty
    12

    Domyślnie

    Okazuje się że za mną sąsiad planuje zrobić oczko wodne, staw. Będzie to 6m od mojego płotu. W tym miejscu mam spad i tu muszę podsypać ziemi. Jak mogę zabezpieczyć się przed ewentualnym podtopieniem. Tak by woda nie przedostała się pod ziemią w moją stronę. Nie liczę na fachowe wykonanie zabezpieczenia ze strony sąsiada.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony