dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rowin1991

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    4

    Domyślnie Podłączanie zaworów do Grzejnika

    Witam mam problem z podłączeniem rurek miedzianych do zaworów wchodzących do grzejnika. Mam takie nasadki na rurkę miedziana 15 wraz z nakredka ta nasadka jest zaciskowa. Gdy dokrezam na siłę to i tak mi cieknie woda w 4 miejscach reszta domu jest ok. Czego to może być wina? Dokrecalem z całej siły aż dwa zawory połamałem i musiałem wymieniac. Dodam że dokrecalem bez wiszącego grzejnika czy to może być wina że się rurka poluzowała przy dokręcaniu drugiego zaworu?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy na pewno są to połączenia dedykowane do rur miedzianych? Zaciskowe stosuje sie do alupexów, do miedzianych są wlutowywane. Pokaż jak te złączki wyglądają.
    Jeżeli faktycznie te złączki są do miedzi to być może przyczyną jest brak oringa w złączce albo nie skalibrowana końcówka rury miedzianej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rowin1991 Zobacz post
    Witam mam problem z podłączeniem rurek miedzianych do zaworów wchodzących do grzejnika. Mam takie nasadki na rurkę miedziana 15 wraz z nakredka ta nasadka jest zaciskowa. Gdy dokrezam na siłę to i tak mi cieknie woda w 4 miejscach reszta domu jest ok. Czego to może być wina? Dokrecalem z całej siły aż dwa zawory połamałem i musiałem wymieniac. Dodam że dokrecalem bez wiszącego grzejnika czy to może być wina że się rurka poluzowała przy dokręcaniu drugiego zaworu?
    Tak jak kolega wspomniał może masz nie takie złączki jak potrzeba?
    Ale jeśli je tylko sprawdzisz rozwieje to Twoje wątpliwości - do rurek miedzianych są inne - widoczne na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyłacze do rur miedzianych.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	448337
    Jak widzisz na elemencie mosiężnym o-ring uszczelniający jest zarówno na stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej tulei zaciskowej - nie zaciska się również zbyt mocno, a rura musi być gładka zarówno od środka jak i zewnątrz(przetarta papierem ściernym)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rowin1991 Zobacz post
    Witam mam problem z podłączeniem rurek miedzianych do zaworów wchodzących do grzejnika. Mam takie nasadki na rurkę miedziana 15 wraz z nakredka ta nasadka jest zaciskowa. Gdy dokrezam na siłę to i tak mi cieknie woda w 4 miejscach reszta domu jest ok. Czego to może być wina? Dokrecalem z całej siły aż dwa zawory połamałem i musiałem wymieniac. Dodam że dokrecalem bez wiszącego grzejnika czy to może być wina że się rurka poluzowała przy dokręcaniu drugiego zaworu?
    To Ty pewnie masz takie złączki jak w tym linku:
    https://www.castorama.pl/zlaczka-com...d-1015587.html

    Ja stosuję je od lat gdy muszę zmodernizować jakiś odcinek instalacji, która jest eksploatowana, a nie za bardzo pasuje lutować.
    Na marginesie - u nich są dość drogie, jak się poszuka dobrze to można kupić znacznie taniej.

    Taką złączkę to zakładam dopiero na końcu po skręceniu elementów gwintowanych. Ważne by rurę dobrze dociąć na wymiar (wsunąć do końca w część z gwintem). Ściskamy wstępnie po dopasowaniu, a gdy wszystko skręcone to "do końca".
    Jak zrobione prawidłowo to nie ma prawa cieknąć. A miałem też zakładane gdy paliłem jeszcze w kopciuchu, gdzie jak "przciągnęło" to temperatura potrafiła podskoczyć pod 100 st.C.

    Kilka dni temu też z nich korzystałem - rurki są jeszcze odsłonięte, więc mogę zrobić zdjęcie.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rowin1991

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam dokładnie takie nakrętki jakie wysłał CityMatic tylko moje nie mają uszczelek. Kupowałem w 2 różnych sklepach i ani tu ani Tu nie bylo. Czy to może być wina braku braku uszczelek albo że za mocno ściskałem?

  6. #6

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rowin1991

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    W linku wysłałem zdjecie. Jak wina jest brak uszczelek to może wiecie jakie rozmiary uszczelek potrzebne ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rowin1991 Zobacz post
    W linku wysłałem zdjecie. Jak wina jest brak uszczelek to może wiecie jakie rozmiary uszczelek potrzebne ?
    To są oringi. Da się kupić. Weź zmierz suwmiarką. Co do dokręcania - "na siłę" się nie skręca, bo można zdeformować w miejscu gdzie jest połączenie.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  9. #9

    Domyślnie

    Po zdjęciu elementu wnioskować można że chodzi o podłączenie do zaworu z gwintem zewnętrznym G3/4".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zacisk.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	448354   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zacisk_montaz.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	448355  
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony