dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie izolacji poddasza z płyty PIR

    Chcę ocieplić poddasze pod krokwiowo płytami PIR 10 cm. Chciałbym, żeby ta warstwa była jak najcieńsza i zastanawiałem się nad płytami PIR z zintegrowaną płytą kartonowo-gipsową, ale problem z dostępnością i cena taka sobie. W jaki inny sposób można wykończyć takie ocieplenie? Czy dokręcenie płyt KG bezpośrednio na PIR to błąd? Widziałem rozwiązania polegające na montowaniu systemu do profili na płytach PIR, ale wtedy impreza traci trochę sens bo grubość tego wychodzi podobna ze zwykłym ociepleniem wełną.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Chcę ocieplić poddasze pod krokwiowo płytami PIR 10 cm. Chciałbym, żeby ta warstwa była jak najcieńsza i zastanawiałem się nad płytami PIR z zintegrowaną płytą kartonowo-gipsową, ale problem z dostępnością i cena taka sobie. W jaki inny sposób można wykończyć takie ocieplenie? Czy dokręcenie płyt KG bezpośrednio na PIR to błąd? Widziałem rozwiązania polegające na montowaniu systemu do profili na płytach PIR, ale wtedy impreza traci trochę sens bo grubość tego wychodzi podobna ze zwykłym ociepleniem wełną.
    Nie licząc tego, że PIR podkrokwiowo możesz dać mniejszą grubość niż wełny, uzyskując te same parametry cieplne oraz biorąc pod uwagę, że PIR z powłoką gazoszczelną jest doskonałą paroizolacją...

    Ja zastanawiałem się nad PIR podkrokwiowo właśnie ze zintegrowaną płytą GK. Konkretnie rozeznałem Eurothane G. Natomiast od kierownika regionalnego dystrybutora otrzymałem maila o treści: "Witam Pana,
    Niestety ale przymocowanie płyt Eurothane G bezpośrednio do krokwi z pominięciem rusztu po zazbrojeniu połączeń spowoduje zarysowanie połączeń pod wpływem pracy dachu (wiatr, skoki temperatury, wilgotność)".

    Skończyło się na tym, że pod PIR jest niewielka gruba PUR natryśnięta międzykrokwiowo, dalej przyjdzie paroizolacja oraz deskowanie od wewnątrz całego poddasza. Deskowanie, bo poddasze mam niskie i każdy centymetr jest na wagę złota. Miał to być nieużytkowy strych, a wyszło więcej
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 23-09-2020 o 16:51
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie lepiej było dać wieszaki grzybkowe z boku krokwi a między krokwie płyta pir czy thermano i dopiero profile wieszać pod płyty kartonowe ? to wcale nie zabiera miejsca tyle co grzybek ok 3 cm to prawie to samo co grubość deski , ja bym to odsunął tzn te grzybki na 5 cm i wpakował w poprzek pod profile jeszcze z 5 cm wełny .

  4. #4

    Domyślnie

    Między krokwiami obojętnie. Problem jest pod krokwiami - te 15 cm wełny teraz to minimum.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Między krokwiami obojętnie. Problem jest pod krokwiami - te 15 cm wełny teraz to minimum.
    W jaki współczynnik przenikania ciepła U celujesz? Ile masz miejsca między i pod krokwiami?
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  6. #6

    Domyślnie

    Między krokwiami wejdzie 15 cm czegoś (pewnie wełny). Pod krokwiami celuję w ekwiwalent tych 15 cm wełny.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Ja bym dawał między krokwie wełną o możliwie najniższej lambdzie, 031/033
    Pod krokwie przeliczyłbym grubość PIR do oczekiwanej wartości U
    Zobaczysz ile się uda ten PIR odchudzic w razie czego - i może to coś pomoże
    https://budowlaneabc.gov.pl/charakte...tory/calc-wpc/
    (PIR - np. Thermano - 0.023 będzie miał podobny współczynnik przewodzenia ciepła do PUR zamkiętokomórkowego 0.025)
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 26-09-2020 o 23:25
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Podłącze się pod post, mam poddasze takie na 170cm i zależy mi żeby go nie obniżać (w sensie 170cm do początku krokwi). Planuje włożyć międzykrokwiowo 12cm płyty pir bo tyle mam tam miejsca i jakieś 4cm podkrokwiowo. Czy kładąć PIR międzykrokwiowo (tak wiem mostki itp ale chce tylko żeby to poddasze pełniło funkce strychu) mogę dosunąć płyty bezpośrednio do deskowania z OSB ? PIR będzie obustronnie izlolowany aluminium a na stykach z krokwiami dotryśnięta pianka i całość zabezpieczona na stykach taśmą alu.
    Ktoś pomoże i doradzi ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony