dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa - dopuszczalne odchyłki w poziomie

    Niebawem ekipa budowlana rozpocznie u mnie prace przy płycie fundamentowej.
    Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć informacji czy istnieje dopuszczalne odchylenie od poziomu na metr/całość?

    Płyta będzie miała wymiary 13x10m i zastanawiam się czy sytuacja, w której między jednym a drugim końcem jest np różnica 1-2 cm jest akceptowalna czy też musi idealny poziom.

    Pytam bo wole się przygotować na potencjalne próby przekonania mnie, że tak jest dobrze przez ekipę budowlaną.

  2. #2

    Domyślnie

    +/- 5mm na całości

  3. #3

    Domyślnie

    No chciałbym, żeby moja ekipa tak zrobiła.
    Niestety przy płycie prawie 10x20 metrów na pewno nie udało im się zachować takiej tolerancji.
    Najlepiej to było widać po deszczu. Tam gdzie niżej, to stały kałuże.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2681.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	448429

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak tolerancja 5mm, Dopuszcza się 2 cm.Ja oko przymykam na 3 cm.
    Bez sprzętu w postaci niwelatora laserowego uzyskanie poziomej piwierzchni jest trudne, dla fundamentów są te dwa cm,
    Raz wykonywałem płytę pod zbiornik ppoż, tam uzyskałem 3 mm odchyłki, bo tak trzeba było i to jest max jaki na betonie bez zacierania da się uzyskać, tylko że tam było 50 m2 płyty a nie 200

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Pytanie zadałem ponieważ też słyszałem o tolerancji 2cm.
    Wspomniane 5mm pochodzi chyba z normy PN-53/B-10145 i dotyczy wylewek na których kładzie się posadzkę (na całej rozpiętości pomieszczenia odchylenia do 5 mm, a ewentualne prześwity miejscowe muszą mieścić się w przedziale od 2 mm do 5 mm).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony