dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Imitacja beton owych plyt na, ścianie

    Witam, czy, ktoś może dodacie w temacie myślałem żeby zakupić
    Tynk mp75 i dodać pigmentu
    https://www.castorama.pl/pigment-do-betonu-primacol-czarny-1-kg-id-15427.html
    Chciałbym uzyskać kolor szary jak płyty. Macie doświadczenie ile go dodać?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    To niestety tak nie wyjdzie - gdyby to było takie proste......
    https://www.farby-warszawa.pl/pl/p/T...TON-ZESTAW/756

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dobra ja mam taki beton za smieszne pieniadze... wrzuce pozniej zdjecia. tylko to jest zaprawa tworzona do czego innego i w innych celach zupelnie. ale dziala jak imitacja betonu . tylko szczerze - nie mam ochoty odpowiadac na pytania zwiazane z dekoracjami. i czy da sie jeszcze taniej.

    zdjecia wrzuce, ale w sumie nie wiem czy bede chcial to wgle sprzedawac do takich celow.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fighter miałeś zdjęcie dać i info

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Fighter miałeś zdjęcie dać i info
    Wiem wiem. Przejrzałem zdjęcia. Te co robiłem : wyszły średnio bo zrobiłem je w fatalnym świetle. Poza tym obawiam się że jak je wrzucę : dużo ludzi będzie chciało to rozwiązanie, a ja nie chcę się tym zajmować . Bo to produkt uboczny .
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fighter zachowujesz się jak dzieciak i nie schlebiaj sobie że ktoś będzie korzystał z twoich usług Tym bardziej że kiepsko wyszło jak sam piszesz

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Fighter zachowujesz się jak dzieciak i nie schlebiaj sobie że ktoś będzie korzystał z twoich usług Tym bardziej że kiepsko wyszło jak sam piszesz
    a ja sobie nie schlebiam
    kiepsko wyszly zdjecia,
    natomiast sama powierzchnia wyszla jak prawdziwy beton - a nie jak sztuczna imitacja betonu, do tego ma wytrzymalosc bliska 40MPa.
    To czy ktos bedzie chcial czy nie - ani mnie to ziebi ani grzeje. produkt zostal stworzony z mysla o jednym kliencie, ktory zuzywa go kilkaset ton rocznie, co roku , od wielu lat i przez nastepne nadchodzace dekady do zupelnie innych zastosowan.
    w zwiazku z powyzszym szczerze - srednio mnie interesuje detaliczna sprzedaz po 2-3 woreczki dla klientow indywidualnych z setka pytan.
    bardziej wrzuce jako ciekawostke niz jako oferte rynkowa. co najwyzej dostepnosc dla znajomych.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zrobiłem dziś cekolem zw04 super wyszło bez twojej laski xd

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fantomek24 Zobacz post
    Zrobiłem dziś cekolem zw04 super wyszło bez twojej laski xd
    ech dziwny to Ty jestes.. przypadkiem mi wyszedl fajny beton, w sumie w formie zabawy, a Ty sie tu spinasz i atakujesz.
    ja nie mam obowiazku wokol Ciebie skakac i spelniac zyczenia, cos Ci sie mocno pomylilo.
    i nie robie zadnej laski. wrzuce jak bede miec zdjecia w fajnej jakosci jak bedzie na to chwila, bo niestety zrobione w kiepskim swietle po prostu nie wyszly.
    Natomiast skoro juz zalozyles watek i wykonales na jakiejs zaprawie - wrzuc zdjecia, moze ktos kiedys jak bedzie szukac znajdzie ten wpis i mu sie spodoba i tez skorzysta z Twojego pomyslu. opis czy np nie jest kruche, czy nie peka, czy nie pyli, jak z podatnoscia na zabrudzenia tez bylby pomocny.

    Czasami mozna cos wniesc w forum
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fantomek24: Będąc nieco, ale tylko nieco złośliwym, zanim ktoś będzie nakładał "imitację" "betonu architektonicznego" podbarwianego pigmentem w zaciszu domowym, najpierw proponowałbym próbę czy ten tynk wyjdzie (bo ładny to on jest na kanałach yt w guście promo), do tego oglądnął jak wygląda płyta z betonu architektonicznego w sąsiedztwie innych "wiszących" (zamontowanych) na ścianie i jak wyglądają owe raki i faktura, a na koniec poczytał o pigmentach i ich roli. Wiem, istota ze mnie złośliwa, ale według mnie lepiej komuś zapłacić kilka złotych (nie wnikam, czy osobie które robi imitację czy nie-imitację) i potem cieszyć się tym, a nie skutkami rodem z "Sąsiadów".
    W kwestii wyjaśnienia: 40 Mpa - czyli po staremu beton klasy B40 (po nowemu będzie (chyba) C37/coś tam) to beton nadający się z rzetelną górką na fundamenty (zwykle B30 wystarcza jak świat). A po zastosowaniu skład jest ciekawy i mówię to jako ktoś kto niemal zawodowo zajmuje się takimi wynalazkami... i ktoś kto powienien wiedzieć jakie właściwości powinna mieć taka mieszanka w czasie nakładania.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Panowie Balto, czy fighter1983 , to już stare pokolenie FM , ja jeszcze starsze żeby nie było . Nie wypominam wieku, nie chcę urazić, ale wpadają "młodzi" często gniewni i im się należy teraz i już, a jak nie wyjdzie co doradzimy, to już niebawem sąd nam grozi . Na razie obrywają za chore ambicje inwestorów - wykonawcy i czasem kierownicy.
    Pozdrawiam kolegów którym się jeszcze chce coś pisać. Mnie też kilka dni temu zjechali za podpowiedzi.......... pewnie powinienem wykonać.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Moj znajomy ze Slaska robil, podrzucil zdjecia ze swoich testów. innych na razie nie mam


    1

    2.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Panowie Balto, czy fighter1983 , to już stare pokolenie FM , ja jeszcze starsze żeby nie było . Nie wypominam wieku, nie chcę urazić, ale wpadają "młodzi" często gniewni i im się należy teraz i już, a jak nie wyjdzie co doradzimy, to już niebawem sąd nam grozi . Na razie obrywają za chore ambicje inwestorów - wykonawcy i czasem kierownicy.
    Pozdrawiam kolegów którym się jeszcze chce coś pisać. Mnie też kilka dni temu zjechali za podpowiedzi.......... pewnie powinienem wykonać.
    kolega fantomek24 tez od 10 lat na forum. wprawdzie sie za mocno nie udzielal - no ale staz ma zacny.
    co zrobisz - nic nie zrobisz .
    Albo sie nie odzywac, albo odpowiadac zawsze najtansze najlepsze i super rozwiazanie, no i oczywiscie masz to robic natychmiast - siedziec przy forum i czekac az ktos zada pytanie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie co Wy opowiadacie.... Co mają klasy betonu względem celu i potrzeb ku którym szukałem rozwiązania. Wybrałem ekonomiczny sposób i jestem mega zadowolony z efektu choć robiłem to pierwszy raz tj. ściana 8m2. Super fajnie wyszło więc dlaczego mam przepłacać na ta powierzchnię kupując gotowa za prawe na allegro go za 300 zł jak mogę za 40? Prosta ekonomika a przy tym żadnych zagrożeń nie wnosi bo jest to zaprawa zaciagnieta na gr. 5mm. Co jest nie tak względem podejścia który wybrałem? poza nieuzasadnioną złośliwością z Waszej strony która uwierzcie nie robi na mnie wrażenia. Robotę wam zabieram poddając takie rozwiązania i pytając o praktykę innych podejmujących takie rozwiązanie. Forum jest miejscem gdzie uważam należy dzielić sie wiedzą i rozwiązaniami a jeśli sie nie chce poprostu sie nie udziela proste i przejrzyste.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fantomek24: po kolei:
    1. Beton architektoniczny - to zwykłe płyty (nie wnikam czy płąskie, czy w wersji 3D i jakich rozmiarów) mocowane na powierzchni różnymi systemami montażu. Osobiście widziałem płytę o wymiarach 1,5 m x 4,5 m grubości chyba 8 centów, osobiście zrobiłem klientowi recepturę na płytę o wymiarach 1,2 m x 0,8 m x 7/11 mm (ryfel, w najgrubszym 11 w najcieńszym 7).
    2. To co pokazywał fighter - to imitacja betonu architektonicznego, nakładany mniej więcej jak tynk, czyli musi mieć inne właściwości by ją nałożyć, a musi być mocne i "czepliwe" by się nie dało zeskrobać paluchem. Przy okazji zwykle grubość jednej warstwy takiego to najgrubsze ziarno x ca 1,5. Do tego jeszcze odpowiedni sposób nakładania i tak dalej.. To jest gotowa mieszanka. a 40 Mpa robi wrażenie. Bo to jest mocniejsze niż Ty masz beton w fundamentach swojego domu... choć osobiście gdzieś mijałem się z recepturami na B150...
    3. Każda receptura nie wnikam czy na imitację czy na beton - powinna być powtarzalna. Wiem, jak samemu robisz 8 m2, kupujesz ca. 2-3 worki jakiegoś tynku podbarwiasz go pigmentem ze sklepu i robisz od strzała w ciągu jednego wieczorku, lub dnia. Ale przemysłowo - skład mieszanki musi być stały, co m.in. oznacza także jednego dostawcę pigmentu, cementu białego / szarego (szare lubią mieć różne kolory u różnych producentów) by wychodziły odpowiednio takie same elementy lub imitacja takiego samego koloru i to np. na setkach m2 lub setkach płyt. A "machnięcie się" czasem o 1 g pigmentu na worek potrafi zmienić kolor płyty / tynku - zwłaszcza jak jest on delikatny. Przy bardzo mocnych kolorach i 5-10 g na worek bywa niewidoczne.
    4. Mimo wszystko czasem zdarza się tak, że grunt nie do końca dogada się z podłożem (wuj wie co dali), albo płyta ma minimalne odcienie - to musi być na tyle ogarnięty montażysta / wykonawca by przy robocie owe minimalne zmiany odcienia nie były widoczne, albo by wyglądały na zamierzone. Wiem, brzmi to złośliwe ale każdy z nas w swojej dziedzinie miał iks set lub więcej pytań: a czemu mi nie wyszło i na dzień dobry brało się do ręki kartę charakterystyki, sposób użycia i zastrzeżenia i czytało i zadało pytania "czy..." i spotykało z nieziemskim zdziwieniem (stąd m.in. docinki do kilku sprzedawców, m.in. jednego na "L")
    5. I na koniec - potrafię powiedzieć jakie masz mieć składniki, jak mieszać i kiedy dłutować tynk kamienny, przynajmniej częściowo potrafię ogarnąć zagrożenia w tej kwestii i tak dalej. Z jednej strony "zrobienie" pewnych rzeczy "na budowie" jest łatwe, z drugiej - niemożliwe. O ile kupując "gotowca" wystarczy średnio ogarnięty wykonawca, o tyle robiąc rzeczy "na miejscu" konieczny jest i cholernie dobry wykonawca i ściśle współpracujący z nim świetny technolog - bo od współpracy tej dwójki zależy zadowolenie klienta. I nie na 8 m2 a na 800...
    Ostatnio edytowane przez Balto ; 08-10-2020 o 22:55

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KOSBUD
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    55
    KOSBUD Bracia Kosińscy Sp.J. Chemia budowlana. Systemy ociepleń. Okładziny elewacyjne. www.kosbud.com.pl Dziękowizna, ul. Warszawska 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    polecam imitację betonu architektonicznego w postaci elastycznych płyt STONO https://kosbud.com.pl/aktualnosci/el...lce-wewnetrzny W naszej ofercie jest zarówno beton do wewnątrz, jak i za zewnątrz. Dostępne w różnych kolorach, z przetłoczeniem lub bez. Lekki, prosty w montażu materiał. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony