dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Trudne warunki gruntowe. Jak posadowić budynek?

    Witam serdecznie koleżanki i kolegów z forum. Jestem po badaniach geologicznych pod budynek parterowy niepodpiwniczony. Z badań wyszło że pod całym budynkiem mam glinę o stopniu plastyczności IL od 0,3 do 0,5 i pod polową planowanego budynku na głębokości od 1,2 do 2,2m torf. Sączenia wody gruntowej od -1mppt. Rozważamy z konstruktorem różne opcje i chyba zdecyduje się na wymianę gruntu. Robota będzie trudna i kosztowna ale i tak obawiam się o plastyczność gliny na której miałbym zagęszczać warstwami te 1,5m wymienianego gruntu. Badania były robione do -4m. Czy sprawdzać głębiej? Czy da się zagęścić pierwszą warstwę na tak plastycznej glinie a może najpierw wylać chudziaka i dopiero potem sypać i zagęszczać warstwami.
    Z góry dziękuję za konstruktywne porady. Odrazu wyprzedze działki nie sprzedam chce się tu wybudować

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^hmm no metr toru to jest już znaczacy problem, jeżeli jest to naprawdę torf , bo niejednemu geologowi torf myli sie z namułem
    a co jest głebiej ? pokaż przekroje geotechniczne

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    https://kb.pl/porady/mikropale-i-stu...e-cena-porady/

    Poczytałbym...
    Są i tacy co na dnie jeziora domy budują...
    No, jak ktoś chce...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma tu nic trudnego.
    Zamawiasz dużą koparkę i kilka czteroosiek. W miejsce wybieranej ziemi na bieżąco dowożona jest pospółka. Przy dużej koparce żadne sączenia wody nie zdążą się pojawić. Pracy będzie pewnie na 10-12 godzin. Na koniec wjeżdża walec drogowy i po dwóch godzinach grunt masz zagęszczony jak beton.
    Następnego dnia możesz budować płytę.

  5. #5

    Domyślnie

    Robi się to tak, wybierasz grunt partiami po kilka metrów, aby woda nie zalewała wykopu, i teraz ważne..na dno sypiesz destrukt betonowy(drożej kliniec) warstwa 30 cm, na to 20 cm żwiru , zagęszczasz wszystko dużą zagęszczarką minimum 500, i już jesteś w domu, dosypujesz do poziomu posadowienia.
    Z tego co piszesz nie wyjdzie drogo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony