dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Przegląd pompy PW

    Witam.
    Pewnie już większość z Was miała przegląd pompy powietrze-woda ,na czym on polegał,jakie czynności były przeprowadzone,czas takiego przeglądu,no i koszt.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Witam.
    Pewnie już większość z Was miała przegląd pompy powietrze-woda ,na czym on polegał,jakie czynności były przeprowadzone,czas takiego przeglądu,no i koszt.
    U mnie w LG miałem raz przegląd. Później serwisant chyba o mnie zapomniał a ja mu się nie przypominałem.

    Teraz już dokładnie nie pamiętam ale chyba 200 zł , bo przy montażu pytałem i taką kwotę mi podał więc później się "przypomniałem"

    Co do przeglądu.

    Dla mnie to zwykła ściema i wywalenie pieniędzy w błoto.
    Mam książkę serwisową od LG i jest tam co należy wykonać i uwierz nie ma zbytnio co przy niej robić.

    Tak naprawdę serwis jest "potrzebny" tylko po to aby przystawił on pieczątkę (gwarancja) i tyle ...
    Poprawnie zamontowane pompa jest szczelna i nic nie trzeba "dobijać" ani kontrolować.
    Cała ta "otoczka" że jest on wymagany i potrzebny to zwykła ściema. To zwykły haracz jaki płaci się jak chce sie mieć gwarancję.

    U mnie sam "serwisuje" pompę , czyli tak jak opisane w instrukcji serwisowej kontroluje ciśnienie , czyszczę jednostkę zewnętrzną i tyle.
    Filterka nie czyszczę , bo mam dwa filtry które ewentulane nieczystości szybciej odfiltrują.

    Pamiętam kiedyś Arturo pisał że u niego przeglądu nie było ani razu , ale po 7 latach zaprosił aby mu "przeserwisowali" i okazał się że też nie ma co ...

    Ale zapewne za chwilę zlecą się sprzedawcy/instalatorzy pomp że to ściema i że trzeba , najlepiej do końca życia pompy. Ale jak niektórzy tutaj się "chwalili" to biorą za przegląd 300-500zł , wiec nie ma sie co dziwić że nie chcą tracić dodatkowego dobrego i szybkiego dochodu
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-09-2020 o 07:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    No filtry sam czyszczę,ciśnienia wody w obiegu co tez sam pilnuję,błędów nie ma 1700h pracy tyle samo startów więc jest ok.
    Też nie wiem co ten serwis miałby jeszcze sprawdzać ilości czynnika i tak chyba nie sa w stanie sprawdzic bez jego odpompowania i ponownego nabicia.
    Ale właśnie ta gwarancja chcesz miec trzeba za pieczątkę zapłacić.
    U mnie to juz całkiem pfzykra sprawa bo pompa wzieła prądu za 500zl a na serwis trzeba bedzie 50% kosztu ogrzewania wydać i tak przez 5lat

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No filtry sam czyszczę,ciśnienia wody w obiegu co tez sam pilnuję,błędów nie ma 1700h pracy tyle samo startów więc jest ok.
    Też nie wiem co ten serwis miałby jeszcze sprawdzać ilości czynnika i tak chyba nie sa w stanie sprawdzic bez jego odpompowania i ponownego nabicia.
    Ale właśnie ta gwarancja chcesz miec trzeba za pieczątkę zapłacić.
    U mnie to juz całkiem pfzykra sprawa bo pompa wzieła prądu za 500zl a na serwis trzeba bedzie 50% kosztu ogrzewania wydać i tak przez 5lat
    Prawda jest taka że dystrybutorzy pomp/klimatyzacji przerzucili gwarancję na instalatora. To instalator naprawia/serwisuje zamontowaną przez siebie pompę a dystrybutor jedynie dostarcza części.
    Zapewne za to instalator ma wolną rękę co do ceny przeglądu i częstości przeglądów.
    Zapisy są takie że jak nie ma przeglądu to nie ma gwarancji.

    W pompie/klimie masz często miejsce na 2 przeglądy rocznie.
    Więc jak trafisz na nadgorliwego instalatora to powie Ci że są potrzebne 2 przeglądy na rok i nic mu nie zrobisz.
    Nie powiesz że pójdziesz do innego bo tylko ten co montował może zrobić przegląd ...
    Ceny są różne. Ludzie pisali że nawet 300-500zł za przegląd , wiec najpierw się dowiedz , bo później może być lekkie zdziwienie , bo teraz z tego co widzę jakie są ceny pomp i ile zaczęli wołać fachowcy za montaż i usługi ceny mogą być jeszcze bardziej mało korzystne ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja jestem przed montażem i pytałem o koszt przeglądu rocznego - to przebąknęli o 350 zł,
    u innych 350-450 zł plus stawka za kilometry jak dojazd powyżej 20 km.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Prawda jest taka że dystrybutorzy pomp/klimatyzacji przerzucili gwarancję na instalatora. To instalator naprawia/serwisuje zamontowaną przez siebie pompę a dystrybutor jedynie dostarcza części.
    Zapewne za to instalator ma wolną rękę co do ceny przeglądu i częstości przeglądów.
    Zapisy są takie że jak nie ma przeglądu to nie ma gwarancji.

    ... ...
    To jest tylko półprawda. W przypadku Daikina instalator instaluje, serwisant uruchamia i serwisuje, gdy zajdzie koniecznosc naprawia. Moze sie zdarzyc ze instalotor jest równiez serwisantem ale to nie reguła. Niektórzy dowodzą ze instalator powinien byc w miare blisko, po co jezeli go serwis nie dotyczy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No filtry sam czyszczę,ciśnienia wody w obiegu co tez sam pilnuję,błędów nie ma 1700h pracy tyle samo startów więc jest ok.
    Też nie wiem co ten serwis miałby jeszcze sprawdzać ilości czynnika i tak chyba nie sa w stanie sprawdzic bez jego odpompowania i ponownego nabicia.
    Ale właśnie ta gwarancja chcesz miec trzeba za pieczątkę zapłacić.
    U mnie to juz całkiem pfzykra sprawa bo pompa wzieła prądu za 500zl a na serwis trzeba bedzie 50% kosztu ogrzewania wydać i tak przez 5lat
    Niedawno miałem serwis PC Panasonica. Nie sprawdzają ilości czynnika. Mają tylko czujnik, którym sprawdzają wokół połączeń czy nie uchodzi gaz. Ale gdyby uchodził, to, podejrzewam, że dawno by już go nie było. Poza tym wymycie jednostki zewn., czyszczenie filtra wody, itp. pierdoły. Nic szczególnego. Filtr i jednostkę zewn. sam myję, tak jak ty.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Ja jestem przed montażem i pytałem o koszt przeglądu rocznego - to przebąknęli o 350 zł,
    u innych 350-450 zł plus stawka za kilometry jak dojazd powyżej 20 km.
    Utarguj i wpisz zadeklarowane stałe ceny przeglądów w umowie zakupu-montażu kotła CO. To rozsądne rozwiązanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Przegląd powinien obejmować:

    Sprawdzenie i czyszczenie parownika oraz ew. rynienki kondensatu.
    Spr. wnętrza pompy ciepła czy nie ma nic niepokojącego
    Spr. przewodów elektr. hydr,
    Czyszczenie filtrów.
    Kontrola urządzeń bezpieczeństwa elektr i zaworów bezp. hydraulicznych
    Ewent. spr. cisnienia i dopompowanie w urzadzeniach przeponowych, wzbiorczych
    Uzupełenie płynów do wymaganego cisnienia.
    Kontrola regulatorów
    Sprawdzenie minimalnych przepływów
    Kontrola czujnika temp CO.
    Modyfikacja firmwearu.
    Kontrola wzrokowa wszystkich urządzeń chłodniczych ??
    -oraz z użyciem detektora
    Kontrola anody.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze by się przydała kontrola szczelności, jeśli urządzenie podlega rejestracji w CRO.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony