dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Deska sedesowa - problem z demontażem

    Witam,

    Może ktoś z Szanownych Formuowiczów podpowie, jak zdemonotwać przedstawione na zdjęciu zaczepy od starej deski sedesowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200920_181701_resized_20200921_113139600.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	448356

    We wszystkich deskach tego typu, jakie do tej pory widziałem, chromowane osłonki w kształcie walca zdejmują się pionowo do góry. Wówczas zostaje tylko bolec z plastikową częścią, który można odkręcić W tym przypadku albo coś jest inaczej albo osłonki zapiekły się przez lata użytkowania - atakowałem je dużą ilośćią WD-40 ale ani drgną. W sumie też pomiędzy bolcem a osłonką nie widzę żadnej szczeliny, która by świadczyła o tym, że to są osobne części. Próbowałęm również ciągnąć za bolec do góry lub podważać ale bez efektu - nie chcę się siłować aby np. nie ukruszyć ceramiki.

    Niestety deska była montowana 10 lat temu za kadencji poprzedniego właściciela mieszkania - w szczególności mógł to robić jakiś pożal się Boże majster, który np. użył kleju do połączenia osłonek z mocowaniem (i dlatego teraz nie da się tego odczepić). Nie jestem w stanie rozpoznać modelu deski - odpada więc szukanie informacji w Internecie.

    Na teraz jedyne co mi przychodzi do głowy to delikatne rozwiercenie osłonek w osi obrotu mocowania - może tym sposobem dobiorę się do główki śruby mocującej i będę w stanie odkręcić mocowania.

    Dajcie znać, jeśli ktoś coś może doradzić

  2. #2

    Domyślnie

    mam taki sam problem a mądrych nie widać. Czy udało Ci sie wymienić deskę/ wymontować zawiasy?

  3. #3

    Domyślnie

    Od spodu powinny być nakrętki które mocują całość. Zaglądałeś od spodu?

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety w mojej muszli nie ma niczego od spodu. Wygląda tak , jakbym musiał zdemontować muszle żeby wymienić deskę!. To chyba jednak tak nie działa dlatego szukam sensownego rozwiązania.

  5. #5

    Domyślnie

    To jak te sworznie do zawiasów są przymocowane do muszli? Co to za kibelek? Podaj nazwę albo wklej fotkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony