dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy takie urządzenie ma prawo działać?

Głosujących
3. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 66,67%
  • Nie

    1 33,33%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greenmine

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    5

    Lightbulb Mój prototyp generatora prądu z...

    Witam. Stworzyłem swój własny generator prądu z wykorzystaniem technologii wykorzystywanych od wielu lat w samochodach do ładowania akumulatorów oraz przetwornicy samochodowej. Początkowo urządzenie miało służyć zasilaniu mojej koparki krypto walut, jednak z czasem zauważyłem potencjał i możliwości w użytku domowym oraz zastosowaniach komercyjnych.

    Wiele osób twierdzi, że nie ma możliwości stworzenia urządzenia produkującego więcej prądu niż zużywają odbiorniki. Nic bardziej mylnego!

    Jak działa mój generator i z czego się składa?
    Zacznijmy od użytych części: alternator bosch, dioda do wzbudzenia alternatora z kołem pasowym, silnik 230V o mocy 0.25kW z kołem pasowym wielorowkowym wykonanym na zamówienie o odpowiednim przełożeniu, pasek wielorowkowy, mała przetwornica 300W do zasilania silnika 230V, akumulatory żelowe połączone równolegle, włącznik, wyłącznik, kilku bezpieczników i regulatorów napięć, sterownika wykonanego na zamówienie przez zewnętrzną firmę, przewody, przetwornica z pełną sinusoidą do zasilania urządzeń końcowych, trochę stali do konstrukcji, prętów, śrub i nakrętek oraz kilka akcesoriów.

    Jak to działa?
    Urządzenia końcowe zasilane są z użyciem przetwornicy zasilania 12V - > 230V bez przerwy, a sterownik reguluje proces wyłączenia ładowania, włączenia ładowania z puszczeniem dodatkowo chwilowo napięcia przez diodę celem wzbudzenia, temperatury silnika 230V oraz temperatury alternatora włączając odpowiedni bieg gdy urządzenia uzyskają określoną wysoką temperaturę zgodnie z ustawieniami termostatu.

    W ten sposób zaprzeczono prawom fizyki, chociaż nie do końca. Mówią one o niemożliwości wyprodukowania większej ilości prądu niż zużycie ale w przypadku tego samego napiecia np 230V.

    Co dalej?
    Koszt protypu sterownika, projektu i konstrukcji wyniósł wartość nowego samochodu średniej klasy, jednak produkcja samego sterownika według gotowego już schematu bezpośrednio w Polsce kosztuje groszowe sprawy.

    Wyliczając koszt wyprodukowania generatora, koszt produkcji energii na planie 10 letnim z uwzględnieniem koniecznym okresowym serwisem i konserwacją wynosi 0.056 zł za 1kWh. Porównując to do średnich cen energii w Polsce na poziomie 0.50 zł za kWh, postanowiłem uruchomić produkcję generatorów i ich sprzedaż.

    Niestety. Na dzień dzisiejszy promocja i sprzedaż blokowana jest na każdym kroku (z wyjątkiem operatorow płatności internetowych, którzy stwierdzili ze projekt spełnia wymogi SCA dla płatności). Portale takie jak Facebook lub Twitter rozpoczęły działania blokujące moja reklamę. Kwestia czasu jest, kiedy do nich dołączy google.

    Jednak my nie poddamy się i projekt ujzy światło dzienne. Planujemy publiczna prezentacje urządzenia w jednym z większych centrów handlowych w Polsce. Mamy nadzieję, że odmienimy energetykę i pomożemy naszej planecie w walce z zanieczyszczeniami.

    Informacje o projekcie udostępniłem pod adresem
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-09-2020 o 06:10

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenmine Zobacz post

    Informacje o projekcie udostępniłem pod adresem
    Tam tyle samo co i tu, czyli w sumie nic.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Dość ciekawy jest ten projekt. Szczególnie interesująca jest dioda oraz regulator włączający odpowiedni bieg w zależności od temperatury silnika i alternatora. Jak podłączy się to urządzenie do koparki kryptowalut uzyskujemy dodatkowe sprzężenie dodatnie i wtedy efekt jest jeszcze lepszy.
    Martwi mnie tylko duży koszt tego sterownika. Wykorzystuje się w nim dodatnio ujemne sterowanie wartościami wynikowymi a jak wszyscy wiemy nie jest o łatwe do osiągnięcia, gdyż wymaga zastosowania dość drogiego autoinwertera działającego na poziomie cząstek elementarnych.
    Koszt średniej klasy samochodu da się jakoś zmniejszyć jak zmieni się pojęcie klasy. Tu z pomocą przychodzi nam popularny pojazd z lat 70-80 ubiegłego wieku i on może być przyczynkiem do niesamowitego wzrostu opłacalności całej inwestycji. Ciężko jest obecnie taki pojazd pozyskać ze względu właśnie na zastosowany w nim autoinwerter, który jest kluczowy w tym projekcie. Niektóre egzemplarze tego pojazdu posiadały też wspomniany alternator, silnik jednak trzeba jakoś zdobyć co też niekiedy jest trudne jak nie ma w pobliżu składu części elementarnych wspomnianych wyżej pojazdów.
    To tyle przychodzi mi na razie do głowy. Jak skompletuję części to się pochwalę co mi wyszło.
    Pewnie panele sprzedam, aby poprawić rentowność inwestycji bo przecież prąd już będzie i nie będę ich potrzebował.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    I tak powstał kolejny wątek kabaretowy.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greenmine

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    5

    Domyślnie

    Spokojnie, przyjdzie czas na wszystko. Będzie prezentacja, prawdopodobnie z udziałem reprezentantów muratora, o ile skorzystają z zaproszenia.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenmine Zobacz post
    Spokojnie, przyjdzie czas na wszystko. Będzie prezentacja, prawdopodobnie z udziałem reprezentantów muratora, o ile skorzystają z zaproszenia.
    Słowa , słowa , słowa
    Moze podaj wyniki pomiarów, metodologię, typ i klase dokladnosci przyrzadów pomiarowych, okras to zdjeciami. Po prostu uwiarygodnij się. Liczby lepiej przemawiają niz nawet najdokladniejsze opisy. Nikt jeszcze nie wynalazł perpetum mobile i nie licz ze Ty bedziesz pierwszym.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gamonie z NASA na to nie wpadli i Voyagerom prąd się skończył.
    Czemu w nowszych sondach też tego nie montują?
    Hmmmm...
    Może dlatego, że mają trochę wiedzy z fizyki i dziedzin pokrewnych?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-09-2020 o 14:56

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Musi potrenować podnoszenie się za włosy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Po co komu prawa fizyki jak geniuszem jezd!?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greenmine

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gamonie z NASA na to nie wpadli i Voyagerom prąd się skończył.
    Czemu w nowszych sondach też tego nie montują?
    Hmmmm...
    Może dlatego, że mają trochę wiedzy z fizyki i dziedzin pokrewnych?
    Hmmm trochę to dziwne, bo z nie usuniętych wyników wyszukiwania w google widać jeszcze stare potwierdzenia z 2015 roku o projekcie tesli, który zniknął z powierzchni ziemi zanim ujrzał światło dzienne. Dlaczego?

    Pomysl tylko, co by się stało, gdyby była ogólnodostępna opcja darmowego prądu? Kto na to pójdzie? Kto na to pozwoli? Rzucacie tutaj oskarżeniami, ale żaden nie złoży sobie zestawu i nie spróbuję, dlaczego? Boicie się prawdy, boicie się że w taki prosty sposób można zniszczyć coś co tłukli wam do głów przez kilka lat szkoły i studiów? Bójcie się dalej, ja nie mam ochoty zawracać sobie tym gitary.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greenmine

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Słowa , słowa , słowa
    Moze podaj wyniki pomiarów, metodologię, typ i klase dokladnosci przyrzadów pomiarowych, okras to zdjeciami. Po prostu uwiarygodnij się. Liczby lepiej przemawiają niz nawet najdokladniejsze opisy. Nikt jeszcze nie wynalazł perpetum mobile i nie licz ze Ty bedziesz pierwszym.
    A co to da? Kompletnie nic, dalej będzie źle, niemożliwe, strata prądu na silniku 230v itd. Każdy i tak będzie przeciwko. Na razie nic nie publikujemy takiego, poczekamy aż troszkę głośniej się zrobi. A jeśli chcesz, napisz prywatna wiadomość lub maila, umów się na spotkanie, przyjedz i sam zobacz.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greenmine

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Po co komu prawa fizyki jak geniuszem jezd!?
    Oczywiście że "jezd".
    Rozumiem, że uważałaś na lekcjach historii i fizyki?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Panowie projekt się rozwija ale ciężko jest z powodu braku pieniążków. Cały świat jest przeciwko temu projektowi, szczególnie facebooki, twitery, tik toki, a o gadu gadu nie wspomnę. Wszędzie blokują informacje o tym świetnym wynalazku. Właściwie to nie jest wynalazek to jest dawno odkryte prawo fizyki tylko skrzętnie tłumione przez lobby ropno-atomowe a o węglowym już nie wspomnę.
    Wystarczy popatrzyć na naszą ziemię czy ktoś nią kręci, no nie sama się kręci i to już dość długo od kiedy Kopernik zatrzymał słońce. Proszę więc się nie śmiać ze straty prądu na silniki 230V bo jej tam nie ma w tym projekcie. Występuje tam zjawisko całkiem odwrotne, uzyskujemy, dzięki dodatniemu sprzężeniu przez sterowanie sterownikiem temperatury alternatora i silnika przekładnie, uzysk energii a właśnie o to nam chodzi. No i co szczeny opadają a tu właśnie o takie zjawisko, na poziomie wprawdzie cząstek elementarnych których nie widać gołym okiem, się rozchodzi.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał greenmine Zobacz post
    A co to da? Kompletnie nic, dalej będzie źle, niemożliwe, strata prądu na silniku 230v itd. Każdy i tak będzie przeciwko. Na razie nic nie publikujemy takiego, poczekamy aż troszkę głośniej się zrobi. A jeśli chcesz, napisz prywatna wiadomość lub maila, umów się na spotkanie, przyjedz i sam zobacz.
    Nie licz ze bedziesz pierwszym wynalazcą perpetum mobile. Praw fizyki nie zmienisz. Takich cudotwórców czy bardziej szarlatanów było w historii bardzo wielu.Kazdy bedzie przeciwko naginaniu faktów i przekłamaniom, kazdy bedzie za rzetelnie udokumentowanym potwierdzeniem Twojego wynalazku. Nie ma potrzeby aby przyjezdzac i ogladac, moja wiedza, klasyczna wiedza nie pozwala mi bezkrytycznie przyjmowac do wiadomosci rzeczywiste istnienie perpetum mobile.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 23-09-2020 o 06:53

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie licz ze bedziesz pierwszym wynalazcą perpetum mobile. Praw fizyki nie zmienisz. Takich cudotwórców czy bardziej szarlatanów było w historii bardzo wielu.Kazdy bedzie przeciwko naginaniu faktów i przekłamaniom, kazdy bedzie za rzetelnie udokumentowanym potwierdzeniem Twojego wynalazku. Nie ma potrzeby aby przyjezdzac i ogladac, moja wiedza, klasyczna wiedza nie pozwala mi bezkrytycznie przyjmowac do wiadomosci rzeczywiste istnienie perpetum mobile.
    Brzęczkowski umie i wie wszytko
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Brzęczkowski umie i wie wszytko
    Nie przesadzaj, nigdy sie nie chwalił ze pracuje nad lub opracował perpetum mobile. Jaki jest to jest, ale w tym zakresie sie nie wypowiadał.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie przesadzaj, nigdy sie nie chwalił ze pracuje nad lub opracował perpetum mobile. Jaki jest to jest, ale w tym zakresie sie nie wypowiadał.
    Jeszcze się nie wypowiadał bo nie było wcześniej takiego tematu, nie wywołuj wilka z lasu

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Panowie projekt się rozwija ale ciężko jest z powodu braku pieniążków. Cały świat jest przeciwko temu projektowi, szczególnie facebooki, twitery, tik toki, a o gadu gadu nie wspomnę.(...)
    Nie no, jak nawet gadu-gadu jest przeciw, to musi być coś na rzeczy...

  19. #19
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Na razie tylko tik tok oraz wichap jest na cenzurowanym, nie przesadzajcie .

  20. #20

    Domyślnie

    Ja już prawie skończyłem swoje perpetuum mobile, tylko brakuje mi trochę środków na skończenie prac. Zainteresowanym mogę wysłać nr konta na który mogą mi wysłać jakieś środki
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony