dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie Działka z 4m frontem ( jak ugryźć?!)

    Dzień dobry, Rozważam kupno działki jak na zdjęciu. Problemem jest to, że prowadzi do niej 8m droga wewnętrzna prywatna, złożona z dwóch połówek (4m). Przez to, że działka jest na końcu ślepej drogi wjazd na działkę ma tylko 4m. Działka jest tak specyficznie położona, że nie ma frontu.



    Moje pytanie jest takie czy warto się nią zainteresować? Widzę problem z tym jak zrobić bamę i furtkę, gdzie będą skrzynki z mediami (prąd i gaz)? Czy jest ryzyko, że w przyszłości gmina mi ukradnie kawałek działki na jakiś kwadarat zawracania itp. Ja bym nawet był chętny się dogadać, aby każdy dał kwadrat 6x6, aby zrobić jakiś teren do zawracania do postawienia skrzynek itp. Ale samemu dawać 12x12m na takie coś, za co się płaciło ciężkie pieniądze mi się nie uśmiecha i wydaje się być pułapką. Czy nie będzie też problemu z wydaniem pozwolenia na budowę ??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzialka.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	18,9 KB
ID:	448370  
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 22-09-2020 o 13:46

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    nie ma takiej potrzeby. Przecież możesz to zrobić w ten sposób.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzialka.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	448372
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie widzę problemu z bramą. Na czym miałby polegać? I przesuwna, i rozwierna wchodzi bez problemu. Przy wjeździe na wprost 4m to i TIR z przyczepą wjedzie. Nawet, jak furtkę zrobisz (z czego bym raczej zrezygnował w tej sytuacji na rzecz takiej funcji w bramie) to da się wjechać.
    Większy problem będą mieli ci, co z ośmiometrowej drogi muszą się złamać, żeby w czterometrową bramę się zmieścić (dlatego będą musieli robić znacznie szersze i droższe bramy). Chyba nawet uznałbym taki wjazd na wprost za zaletę.
    Samochody mają bieg wsteczny - więc nawet jak ktoś zbłądzi i nie będzie mógł wjechać na działkę, żeby zawrócić, to wycofa.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-09-2020 o 15:11

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Właśnie mi chodzi o takie sugestie jak zmieścić zestaw brama 4m + furtka 1m + miejsce na skrzynkę elektryczną i gazową jak pokazał CityMatic.. Generalnie jestem świadomy, że parę metrów działki trzeba będzie poświęcić, czyli cofnąć bramę i furtkę, albo zrobić bramę prostopadle do furtki i skrzynek.

    @ Kaizen zauważ problem w następującej postaci: Jak na 4metrowym froncie działki zmieścić skrzynki elektryczne, gazowe bramę 4m i furtkę 1m ( a jeszcze słupek pod domofon). Widzisz problem? Gdzie postawić skrzynki mediów? Przy płocie sąsiada - jak w przypadku tej działki wyżej?? Trzeba zapłacić za 1m2 działki 150zł, a potem poświęcić 30m2, aby mieć jakoś z głową postawioną bramę furtkę i skrzynkę. Dla mnie to problem dlatego proszę o radę. Do tego mam obawę, że urzędasy przy pozwoleniu na budowę będą robić problemy. Nawet na tym forum jest opisany przypadek jak ktoś kupił działkę rekreacyjną za 200tys, bo się okazało, że do działki budowlanej musi być dojazd szerokości 6m, a był 5m i oszczędności życia utopione... Boję się, abym nie był kolejnym takim przypadkiem, bo urzędasy doszukają się przepisu, że front działki musi mieć np min X metrów, a u mnie będzie X-2 ??
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 22-09-2020 o 15:28

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    @ Kaizen zauważ problem w następującej postaci: Jak na 4metrowym froncie działki zmieścić skrzynki elektryczne, gazowe bramę 4m i furtkę 1m ( a jeszcze słupek pod domofon). Widzisz problem? Gdzie postawić skrzynki mediów?
    Skrzynkę możesz postawić prostopadle do bramy po lewej stronie patrząc od zewnątrz (z tego, co widzę kawałek tej drogi należy do działki - nie jest prostokątna). Operatorom też by pewnie to odpowiadało, bo obskoczyliby też drugą działkę (więc może po połowie, czyli po 15-20cm byście stracili). Tam też słupek z domofonem. Jak zabierzesz pół metra nawet, to zostaje 3,5m a można wjechać na skos korzystając z całej ośmiometrowej szerokości drogi.
    Z furtki bym zrezygnował jak pisałem - pilot/domofon i brama przesuwna się otwiera na metr.
    Jaką historię masz na myśli? U Ciebie droga ma 8m. W mojej okolicy MPZP przewiduje miejscami 6m drogi - i tu trudniej wjechać skręcając o 90* i dostają PnB.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-09-2020 o 15:41

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cofnij wjazd o 1,5-1,2 m:

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    @Kaizen Ok, rozumiem. Tylko nie wiem czy ja mam taką moc sprawczą, aby mi ZE lub gazownia zrobili po mojej myśli. Biorąc pod uwagę istniejącą już skrzynkę ZE u góry tej drogi (wjazd na działkę wyżej - 89/10) nie ma za bardzo innego sposobu na postawienie tych skrzynek. Dziwi mnie, że gmina zaakceptowała taki podział.

    Dodatkowo ciężko mi sobie to wyobrazić wejście na działkę bez furtki. Tak wiem, że są bramy przesuwne z taką funkcją, ale mam wątpliwości czy to będzie komfortowe.

    @Elfir właśnie taki pomysł wydaje mi się najlepszy. Tylko brama chyba rozwierna dwuskrzydłowa, a nie przesuwna??
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 22-09-2020 o 16:13

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jak zrobisz bramę dwuskrzydłową i furtkę wg rysunku Elfir to stracisz tyle co nic, licząc furtkę szer. 1,2m + 0,3 m na głębokośc szafek. Jeśli droga spełnia zapisy MPZP to w czym problem? Działka w głębi (odległą od drogi) ma tylko jedną wadę - odrzucanie śniegu zimą. Ale ruch to zdrowie! Odrzucałem po 60 do 100m w śnieżne zimy i żyję. Jazda tyłem 2km po kopnym śniegu to poezja .

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jak zrobisz bramę dwuskrzydłową i furtkę wg rysunku Elfir to stracisz tyle co nic, licząc furtkę szer. 1,2m + 0,3 m na głębokośc szafek. Jeśli droga spełnia zapisy MPZP to w czym problem? Działka w głębi (odległą od drogi) ma tylko jedną wadę - odrzucanie śniegu zimą. Ale ruch to zdrowie! Odrzucałem po 60 do 100m w śnieżne zimy i żyję. Jazda tyłem 2km po kopnym śniegu to poezja .
    Takich problemów jestem świadom. Jak również tego, że za wodociąg zapłacę pewnie z 30-40 tys ( bo jest tylko prąd, a do wodociągu ze 100m).

    Na właśnie ten podział nie spełnia wymogów MPZP, bo jest w planie, że na końcu ślepych ulic powinien być kwadrat zawracania (12,5x12,5[m]) a tu go nie ma. Nie wiem jaka jest praktyka i czemu w ogóle gmina zaakceptowała taki podział. Czy dotyczy to tylko nowych podziałów czy też wstecz??

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Na właśnie ten podział nie spełnia wymogów MPZP, bo jest w planie, że na końcu ślepych ulic powinien być kwadrat zawracania (12,5x12,5[m]) a tu go nie ma.
    I tak jest na MPZP? Wrzuć wypis i wyrys dla tej działki. Bo tak naprawdę to jest ważne, a nie granice działek. To, że ma być plac nie znaczy, że ma być osobną działką.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    "Na końcu ślepych ulic" , tu masz chyba dojazd do pojedynczej działki. No dobra do dwóch - razem licząc. Kaizen dobrze napisał - wrzuć treść MPZP.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I tak jest na MPZP? Wrzuć wypis i wyrys dla tej działki. Bo tak naprawdę to jest ważne, a nie granice działek. To, że ma być plac nie znaczy, że ma być osobną działką.
    Wypisu z planu jeszcze nie mam (dopiero zamierzam wziąć wypis), bo dopiero co znalazłem tę działkę (wczoraj). Wyczytałem to w ogólnym planie dla całej wsi.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Wypisu z planu jeszcze nie mam (dopiero zamierzam wziąć wypis), bo dopiero co znalazłem tę działkę (wczoraj). Wyczytałem to w ogólnym planie dla całej wsi.
    Bez wyrysu wiele się nie dowiesz.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post

    @Elfir właśnie taki pomysł wydaje mi się najlepszy. Tylko brama chyba rozwierna dwuskrzydłowa, a nie przesuwna??
    Suwana spokojnie się zmieści.
    Jeśli rozwierna to na zewnątrz a nie do środka.


    MPZP nie działa wstecz. Jak podzielono przed uchwalaniem planu to jest zgodnie z prawem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony