dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Lightbulb Piecyk gazowy VAILLANT PV-101 - problem z baterią

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_091338_resize.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	448383Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_091342_resize.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	448384Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_091350_resize.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	448385Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_091358_resize.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	448386Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200922_091402_resize.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	448387


    Witam.

    Na zdjęciach widoczny jest aktualny stan podłączenia baterii do piecyka.
    Nie jestem pewien czy było tam wcześniej jakieś podłączenie czy nie.
    Ten zielony wiszący "pojemnik" to ręcznie wykonany element aby bateria miała gdzie "siedzieć. Wcześniej był taki specjalny plastik ze sprężynkami na baterię, ale od pewnego czasu tego nie ma i jest właśnie to co widać. Piecyk znajduje się u moich rodziców, więc nie mam pełnej kontroli nad tym co się tutaj dzieje.

    Tak więc chciałbym zaczerpnąć jakiejś informacji, porady, czegokolwiek, co można z tym zrobić aby nie wyglądało to tak jak teraz ?

    Problemem tutaj jest oczywiście brak styku z baterią. Wiadomo że bateria czasem po prostu "pada". Ale tutaj jest dziwna sprawa, bo piecyk nie zawsze się zapala. Tzn. właściwie bez przerwy jest z nim problem. Poruszenie baterią lub kabelkiem pomaga, ale trzeba się nieźle namęczyć.

    Na Allegro szukałem takich wkładek na baterie, ale to co sprowadziłem i zostało wdrożone w życie, już nie istnieje - bo nie ma tego jak widać..

    Ktoś tutaj zrobił taki sprytny myk z tymi kabelkami (nie znam się na tym), ale nie jest to ani stabilne na dotyk (łatwo zahaczyć, zamoczyć, zerwać), ani na zapłon (brak styku).

    Czy ma ktoś może jakieś propozycje, co można z tym zrobić ?
    Czy może ekstra fachowca musiałbym do tego wezwać ?

    Chcę po prostu aby zawsze piecyk się zapalał (pomijając fakt jeśli bateria padnie, wiadomo) i nie było problemu z myciem się w ciepłej wodzie.

    Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Czemu sobie aż tak utrudniasz życie - kupujesz koszyk na baterię R20/LR20
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_KOSZYK-BAT45-1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	448389
    https://www.celtor.pl/4820,koszyk-ba...rzewodami.html
    Mocujesz go na wkręt do blachy osłonowej pieca - od spodu. Pod przewody na stałe podłączasz plus i minus baterii przewody z koszyka - bez żadnych śrubek, ścisków, wtyczek- bezpośrednio do zacisków piecyka- są oznaczone zaciski, - nic się nie zaleje , namoknie zawilgnie - gdy zapalarka przestanie działać wyjmiesz/wymienisz ją z koszyczka i po sprawie. Kup na start b,dobrą np Dur...l i będzie służyć pół roku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Czemu sobie aż tak utrudniasz życie - kupujesz koszyk na baterię R20/LR20
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_KOSZYK-BAT45-1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	448389
    https://www.celtor.pl/4820,koszyk-ba...rzewodami.html
    Mocujesz go na wkręt do blachy osłonowej pieca - od spodu. Pod przewody na stałe podłączasz plus i minus baterii przewody z koszyka - bez żadnych śrubek, ścisków, wtyczek- bezpośrednio do zacisków piecyka- są oznaczone zaciski, - nic się nie zaleje , namoknie zawilgnie - gdy zapalarka przestanie działać wyjmiesz/wymienisz ją z koszyczka i po sprawie. Kup na start b,dobrą np Dur...l i będzie służyć pół roku.
    Zamówiłem właśnie (już do mnie dotarł) taki pojemnik na dwie baterie R20 - zamykany (na takim mi zależało), a naszukałem się chyba cały dzień w Internecie, bo akurat kolano skręciłem i ciężko na miasto wyjść po operacji.

    Tutaj link: https://giservel.pl/pl/p/Pojemnik-na...acznikiem/2112 - powinien pasować, prawda ? Ma nawet chyba takie kółeczka oznaczone aby tam wkręcać ewentualnie, aby zamocować. Ale to chyba technikowi faktycznie zlecę, niech się tym zajmie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To dobrze, że się udało. Tylko pamiętaj że zapalarka w tym piecyku jest na 1,5V Twój zasobnik na dwie baterie jest na 3V trzeba wewnątrz pudełeczka zmienić połączenia z szeregowego na równoległe. Wtedy będzie na odpowiednie napięcie ale o zwiększonej pojemności(wystarczy na dłużej).
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony